Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
Πείτε καμία καλή περιοχή της Αθήνας για φοιτητές (κοντά στην Ακαδημίας αν γίνεται)
Όπου έχει μέτρο ή είναι αρκετά κοντά με λεωφορείο.
Αμπελόκηποι, Κατεχάκη, Παγκράτι (με επιφύλαξη γτ έχει μόνο λεωφορείο).
Aυτες είναι οι γνωστες ασφαλείς περιοχές.
Μετά υπάρχει και η Κυψέλη και το Εξάρχεια εκεί κοντά, αλλά προσωπικά δεν θα πατούσα εκεί και δωρεάν σπίτι να μου έδινες😂
Καλές σπουδές!
Πιστεύω οι Αμπελόκηποι είναι η ιδανική σου επιλογή, ξέρω πολλές κοπέλες στην νομική που εκεί μένουν.
Να ξέρεις το μέτρο είναι ασφαλέστερο από το λεωφορείο τις βραδινές ώρες καθώς δεν υπάρχει μεγάλη αναμονή στην στάση.
Επίσης στους Αμπελόκηπους "δεν νυχτώνει ποτέ" και αργά να είσαι αν περπατάς πάνω στην Πανόρμου γυρνάς σπίτι άφοβα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Εκει που ζητας ποδαρατο ειναι το κολωνακι και ο λυκαβητος , θελουν ενα κουβα λεφτα εκει και ανηφορα.
Βγαλε την διαδρομη του μετρο στο λαπ τοπ σου και δες τις αγγελιες και που μπορεις να πληρωσεις. Καθε σταση μετρο ειναι 3-5 λεπτα. Και το μοσχατο δεν ειναι κοντα στην νομικη αλλα με τον ηλεκτρικο (μετρο) μια χαρα κοντα ειναι και ήσυχη περιοχη .Ε και οταν εχει απεργια το μετρο κάνεις διακοπες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Leukosrinokeros

Νεοφερμένος

Η Leukosrinokeros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Οντας δευτεροερης αναζητω φοιτιτικη κατοικια δυστυχως δε βρισκω κατι αξιολογο τοσο σρη τιμη οσο κ αν ειναι απο ιδιωτη ή μεσιτη εσεις οταν νοικιασατε τι κανατε; Κ επισης ποσο καιρο σας πηρε μεχρι να βρειτε καποιο που σας αρεσε ; Ευχαριστω.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
Οντας δευτεροερης αναζητω φοιτιτικη κατοικια δυστυχως δε βρισκω κατι αξιολογο τοσο σρη τιμη οσο κ αν ειναι απο ιδιωτη ή μεσιτη εσεις οταν νοικιασατε τι κανατε; Κ επισης ποσο καιρο σας πηρε μεχρι να βρειτε καποιο που σας αρεσε ; Ευχαριστω.
Όλοι τα ίδια θέματα είχαμε. Ειδικά εσείς τώρα που πέρυσι δεν ενοικιάσετε σπίτια, φέτος θα σκάσουν 3 χρονιες μαζί, θα γίνει ο χαμος.
Στην περίπτωση μου, κατέβηκα να βρω πολύ αργά με αποτέλεσμα να ήταν ένα θρίλερ. Έκανα ένα μήνα να βρω σπίτι. Πολλές επιλογές τι μου άρεσε τι όχι δεν είχα, μιας και είχα και Μαξ δυνατότητα κάτω από 300€
Βολεψου σε περιοχή που έχει την συγκοινωνία που εξυπηρετεί την σχολή σου.
Οπλισου με υπομονή, μπορεί να χρειαστεί να σε φιλοξενήσει και κάποιος μέχρι να βρεις!
 

pacheiko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pacheiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Εκει που ζητας ποδαρατο ειναι το κολωνακι και ο λυκαβητος , θελουν ενα κουβα λεφτα εκει και ανηφορα.
Βγαλε την διαδρομη του μετρο στο λαπ τοπ σου και δες τις αγγελιες και που μπορεις να πληρωσεις. Καθε σταση μετρο ειναι 3-5 λεπτα. Και το μοσχατο δεν ειναι κοντα στην νομικη αλλα με τον ηλεκτρικο (μετρο) μια χαρα κοντα ειναι και ήσυχη περιοχη .Ε και οταν εχει απεργια το μετρο κάνεις διακοπες.
ακριβή περιοχή όμως και με λίγα ενοικιαζόμενα, και αυτά που υπάρχουν δεν είναι για φοιτητές...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
ακριβή περιοχή όμως και με λίγα ενοικιαζόμενα, και αυτά που υπάρχουν δεν είναι για φοιτητές...
Ναι... περναω με το αυτοκινητο την βλεπω, ωραια ειναι, αλλα τι παιζει δεν εχω μπει ποτε στην αναγκη να ψαξω, ειμαι δυστηχως προνομιουχος.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
Ζωγράφου Ιλίσια... Βολεύει κ τις 2
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κ γνκ εμένα Μ αρέσουν πολύ σαν περιοχές
εγώ μένω δίπλα από τον ηλεκτρικό του ταύρου... με ποια μέσα μπορώ να πηγαίνω στην ζωγράφου φιλοσοφική?
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
εγώ μένω δίπλα από τον ηλεκτρικό του ταύρου... με ποια μέσα μπορώ να πηγαίνω στην ζωγράφου φιλοσοφική?
Μάλλον ο πιο γρήγορος τρόπος είναι με το ηλεκτρικό αλλάζεις γραμμή στο Μοναστηράκι και κατεβαίνεις στο Ευαγγελισμός για να πάρεις το λεωφορείο 250. Υπολογίζω ότι θα σου πάρει το πολύ 30-40 λεπτά
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
Μάλλον ο πιο γρήγορος τρόπος είναι με το ηλεκτρικό αλλάζεις γραμμή στο Μοναστηράκι και κατεβαίνεις στο Ευαγγελισμός για να πάρεις το λεωφορείο 250. Υπολογίζω ότι θα σου πάρει το πολύ 30-40 λεπτά
στο Μοναστηράκι παίρνω μετρό όχι ηλεκτρικό, έτσι?
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
στο Μοναστηράκι παίρνω μετρό όχι ηλεκτρικό, έτσι?
Ναι τη μπλε γραμμή μέτρο παίρνεις και κατεβαίνεις στο Ευαγγελισμός για να πάρεις το λεωφορείο 250. Έμαθα ότι το 250 τις ώρες αιχμής θα περνάει κάθε 6 λεπτά οπότε δεν θα περιμένεις πολύ στη στάση
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top