Σκέφτομαι για Οικονομικών Επιστημών (Τρίπολη)

aggorf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aggorf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Θράκης. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έγραψα γύρω στα 11000 μόρια και με βάση αυτό σκεφτόμουν το τμήμα οικονομικών της κομοτηνής αλλά έχω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως είναι καλύτερα να πάω σε αυτό της τρίπολης καθώς το πρόγραμμα σπουδών μου φαίνεται πιο ενδιαφέρον και πιο πλήρες σε σχέση με αυτό τη κομοτηνής και είναι πολύ πιο κοντά στην αθήνα που μένω κι ετσι θα μπορώ να πετάγομαι πολύ πιο συχνά. Όμως έχω τους εξής προβληματισμούς: 1) Το πανεπιστήμιο πελλοπονήσου είναι πρωην τει σε αντίθεση με το δπθ και γι αυτό σκέφτομαι μήπως το "χαρτί" θεωρείται με οποιονδήποτε τρόπο κατώτερο από το αντίστοιχο του δπθ και 2) Έχω ακούσει ότι η φοιτητική ζωή στην τρίπολη δεν είναι καλή. Θα ήθελα όποιος ξέρει να μου πει κάποια πράγματα για το τμήμα και για τη φοιτητική ζωή στην τρίπολη καθώς και το αν είναι καλύτερα να πάω εκεί η στην κομοτηνή.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έγραψα γύρω στα 11000 μόρια και με βάση αυτό σκεφτόμουν το τμήμα οικονομικών της κομοτηνής αλλά έχω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως είναι καλύτερα να πάω σε αυτό της τρίπολης καθώς το πρόγραμμα σπουδών μου φαίνεται πιο ενδιαφέρον και πιο πλήρες σε σχέση με αυτό τη κομοτηνής και είναι πολύ πιο κοντά στην αθήνα που μένω κι ετσι θα μπορώ να πετάγομαι πολύ πιο συχνά. Όμως έχω τους εξής προβληματισμούς: 1) Το πανεπιστήμιο πελλοπονήσου είναι πρωην τει σε αντίθεση με το δπθ και γι αυτό σκέφτομαι μήπως το "χαρτί" θεωρείται με οποιονδήποτε τρόπο κατώτερο από το αντίστοιχο του δπθ και 2) Έχω ακούσει ότι η φοιτητική ζωή στην τρίπολη δεν είναι καλή. Θα ήθελα όποιος ξέρει να μου πει κάποια πράγματα για το τμήμα και για τη φοιτητική ζωή στην τρίπολη καθώς και το αν είναι καλύτερα να πάω εκεί η στην κομοτηνή.
Τό οικονομικό τής Τρίπολης είναι αντίστοιχο με του ΕΚΠΑ, δεν ανήκει στα νέα τμήματα
Ή βάση μετεγγραφής πέρσι για αυτό ήταν 0 μόρια!!!Δεν ξέρω βέβαια αν πιάνεις εβε και τον κόφτη 2250
Η Κομοτηνή είναι πολύ μακρυά
Πόσα μόρια και τι εβε έχεις;
 

aggorf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aggorf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Θράκης. Έχει γράψει 247 μηνύματα.

skarecrow76

Νεοφερμένος

Ο skarecrow76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Και το ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΛΙΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ στα Ψαχνά Ευβοίας, είναι καλό τμήμα, το τμήμα ανήκει στο ΕΚΠΑ, οικονομολόγος βγαίνεις και έχεις και προβάδισμα για Ναυτιλιακά, σε σχέση με ένα απλό Οικονομικό.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,143 μηνύματα.
  1. Τρίπολη πας αν θες να πηγαινοέρχεσαι. Κομοτηνή είναι στου διαόλου τη μάνα.
  2. Μια χαρά σχολή αναγνωρισμένη είναι.
 

Kostas_Athens

Νεοφερμένος

Ο Kostas_Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Ναι ήταν εξαρχής ΑΕΙ. Ποτέ δεν ήταν ΤΕΙ. Το Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου από την ίδρυσή του ήταν ΑΕΙ, απλά κάποια ΤΕΙ Πελοποννήσου εκτός Τρίπολης ενσωματώθηκαν στο Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου.

Το Τμήμα είναι καλό, το προτείνω και σχετικά κοντά στην Αθήνα, μπορείς να πηγαίνεις και να γυρνάς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

aggorf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aggorf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Θράκης. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Και το ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΛΙΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ στα Ψαχνά Ευβοίας, είναι καλό τμήμα, το τμήμα ανήκει στο ΕΚΠΑ, οικονομολόγος βγαίνεις και έχεις και προβάδισμα για Ναυτιλιακά, σε σχέση με ένα απλό Οικονομικό.
Ναι το σκέφτομαι κι αυτό και το άλλο της Χίου αν και δεν πολύ θέλω ναυτιλιακά να πω την αλήθεια
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top