Σε ποιο εξάμηνο κατατάσσονται όσοι δίνουν κατατακτήριες στην οδοντιατρική ΕΚΠΑ κι οδοντιατρική ΑΠΘ;

User1234

Νεοφερμένος

Η User1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γνωρίζει μήπως κάποιος σε ποιο εξάμηνο κατατάσσονται όσοι δίνουν κατατακτήριες στην οδοντιατρική ΕΚΠΑ κι οδοντιατρική ΑΠΘ αντίστοιχα;
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Γνωρίζει μήπως κάποιος σε ποιο εξάμηνο κατατάσσονται όσοι δίνουν κατατακτήριες στην οδοντιατρική ΕΚΠΑ κι οδοντιατρική ΑΠΘ αντίστοιχα;
για οσες σχολες (πολυτεχνεια-φυσικων επιστημων) ειχα δει τις κατατακτηριες, ελεγε 3ο εξαμηνο. τωρα απλα ψαξε τις αποφασεις στο σαιτ καθε σχολης
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Εαν εισαι απο ιατρικη -->5ο.

Εαν εισαι απο οποιαδηποτε αλλη σχολη --> εαρινο πρωτου ετους.

Εννοειται χρωστας ολα τα προηγουμενα εκτος απο εκεινα που εκανες ιδια στην προηγουμενη σχολη και (ισως) σου αναγνωρισουν.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Στην Σεμφε μπαίνεις 5ο.
ακραιο. ειχα δει για μαθ. πατρας απο περιεργεια , εμπαινες 3ο . και ceid παλι 3ο. μπορει να ειναι τι οριζει το εκαστοτε πανεπιστημιο λογικα απο ο,τι φαινεται.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
ακραιο. ειχα δει για μαθ. πατρας απο περιεργεια , εμπαινες 3ο . και ceid παλι 3ο. μπορει να ειναι τι οριζει το εκαστοτε πανεπιστημιο λογικα απο ο,τι φαινεται.
Νομίζω τίμιο δεδομένου ότι ζητάνε τα κέρατα τους. Θα ήταν αμαρτία να σε βάλουν 2ο έτος.

Από την άλλη ναι είναι κάπως υπερβολικοί. Ναι μεν πολλά τα έχεις εξεταστεί ήδη προερχόμενος από άλλη φυσικομαθηματική ή πολυτεχνική σχολή αλλά και πάλι θέλει πολύ διάβασμα.

Θέλω να πω, και εγώ έχω κάνει αντοχή υλικών. Αλλά εάν με εξετάζες τώρα είτε θα έπιανα την βάση με το ζόρι είτε θα κοβομουν. Θέλω να πω, θέλουν προετοιμασία κάποια πράγματα ακόμα και να τα έχεις διδαχθεί στο παρελθόν. Δεν σημαίνει ότι δεν εχεις γνώσεις, και αντίληψη(αυτά μένουν ούτως η άλλως) απλά κάποια πράγματα θα τα ξεχάσεις αναπόφευκτα όταν μιλάμε για λεπτομέρειες(που συνήθως αυτές εξετάζονται).
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Εαν εισαι απο ιατρικη -->5ο.

Εαν εισαι απο οποιαδηποτε αλλη σχολη --> εαρινο πρωτου ετους.

Εννοειται χρωστας ολα τα προηγουμενα εκτος απο εκεινα που εκανες ιδια στην προηγουμενη σχολη και (ισως) σου αναγνωρισουν.
καλα αυτο εγω το καταλαβαινω ως παπατζηλικι..
τι παει να πει οτι σε βαζω στο 5ο και μου χρωστας 24 μαθηματα μειον οτι θα σου αναγνωρισω εγω.
ή με βαζεις στο 5ο και ολα περασμενα ή με βαζει στο πρωτο και με αβανταζ 10 αναγνωρισμενων και με αφηνεις να κινηθω.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
πρωτο και με αβανταζ 10 αναγνωρισμενων και με αφηνεις να κινηθω
Πραγματικα πολυ καλυτερο αυτο απο το να κουβαλας ενα σωρο μαθηματα και να σου πεσουν βουνο και να μην ξερεις τι να κανεις και πώς να το κανεις, προκαλει μια α συγχυση ολο αυτο.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Πραγματικα πολυ καλυτερο αυτο απο το να κουβαλας ενα σωρο μαθηματα και να σου πεσουν βουνο και να μην ξερεις τι να κανεις και πώς να το κανεις, προκαλει μια α συγχυση ολο αυτο.
τι σύγχυση .χαμος ειναι ..αντε να εχεις 14 μαθηματα στην πλατη αδιδακτα που θα σου επιτρεπουν να δηλωσεις μονο ενα το εξαμηνο μεσα στο 8 που δικαιουσε ...θες 10 εξαμηνα να τα ξεπαστρεψεις.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
καλα αυτο εγω το καταλαβαινω ως παπατζηλικι..
τι παει να πει οτι σε βαζω στο 5ο και μου χρωστας 24 μαθηματα μειον οτι θα σου αναγνωρισω εγω.
ή με βαζεις στο 5ο και ολα περασμενα ή με βαζει στο πρωτο και με αβανταζ 10 αναγνωρισμενων και με αφηνεις να κινηθω.
Ειπα γω οτι δεν ειναι; :P

Η "λογικη" ειναι η εξης:
Ο αποφοιτος απθ θα δωσει στο απθ, και ο αποφοιτος εκπα θα δωσει εκπα. Επειδη τα 2 πρωτα χρονια ειναι πανω κατω τα ιδια, ενας συντριπτικος αριθμος μαθηματων θα αναγνωριστει.
Απλα δεν το γραφουν, γιατι κυριως στους οδοντιατρους οταν δινουν δεν τα αναγνωριζουν ολα (για να εμποδισουν κυριως τους βουλγαρους)

Αν δεν σου αναγνωριζονταν κανενα, εχεις 3 φυσιολογιες + 3 ανατομιες + 2 βιοχημειες που εδωσες για να μπεις = 8 αναγνωρισμενα, αρα θα χρωστας περιπου 20 (αλλα θα σου αναγνωρισουν κι αλλα)

Αν ειναι απο αλλο ιδρυμα ο υποψηφιος τωρα, μειωνεται ο αριθμος αυτων που θα αναγνωριστουν.

ΥΓ. Μπορεις να τα δηλωσεις ολα τα προηγουμενα χρωστουμενα μεσα στα επομενα 2 εξαμηνα. Συνηθως προκειται για βλακειες μαθηματα τυπου επικοινωνια με τον αρρωστο, ιστορια της ιατρικης που πιανουν 2 ects.

Σε βαζουν σε μεγαλυτερο εξαμηνο ωστε να μην χασεις χρονια με τα προκλινικα, αφου ηδη τα εκανες.

Ο μονος λογος που το κανει κανεις ειναι 1) εαν θελει να παει γναθο 2) εχει πτυχιο οδοντ απο βουλγαρια και θελει να μπει πιο ευκολα ιατρικη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αντιστοιχα επειδη σκεφτομουν να δωσω για ναυπηγους καθαρα για χομπι (αν καταργηθει ο ν 4777 και σταματησουν οι διαγραφες) μπαινω 5ο εξαμηνο, χρωσταω τα προηγουμενα ε ας την βγαλω και σε 10 χρονια...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αντιστοιχα επειδη σκεφτομουν να δωσω για ναυπηγους καθαρα για χομπι (αν καταργηθει ο ν 4777 και σταματησουν οι διαγραφες) μπαινω 5ο εξαμηνο, χρωσταω τα προηγουμενα ε ας την βγαλω και σε 10 χρονια...

3 σε 1.

Θα κάνεις τον γιατρό σε κρουαζιέρα έχοντας παράλληλα την επίβλεψη του πλοίου. Στην οποία μπήκες προκειμένου να πας στην Ιαπωνία για να συμμετάσχεις στην κατασκευή ουρανοξύστη στο Μπουκίτσι.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
3 σε 1.

Θα κάνεις τον γιατρό σε κρουαζιέρα έχοντας παράλληλα την επίβλεψη του πλοίου. Στην οποία μπήκες προκειμένου να πας στην Ιαπωνία για να συμμετάσχεις στην κατασκευή ουρανοξύστη στο Μπουκίτσι.
Θα το γυρνουσα σε Ευτυχη Μπλετσα για το ξεχαρμανιασμα επειτα αλλα αυτη η χωρα δν χωραει 3ο χαπι τραβελερ :p :p :p

Αγονο αγροτικο σε πλοιο αυτο ειναι μπουκιτσι :P
 
Top