ΣΣΑΣ Ιατρικής vs Πολιτική Ιατρική

student kl. 4

Νεοφερμένος

Ο student kl. 4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας. Είμαι μαθητής Γ' Λυκείου και θα ήθελα να πληροφορηθω πάνω στο θέμα της Ιατρικής.

1: Να διαλέξω ΣΣΑΣ Ιατρικής ή Πολιτική Ιατρική? Με ποια κριτήρια να διαλέξω?

2: Εάν δεν γράψω αρκετά μόρια για ιατρική, να πάω για νοσηλευτική? Με ικανοποιεί η νοσηλευτική εάν θελω να περασω ιατρική αλλά δεν μπορώ?

3: Τέλος, θα ήθελα εάν μπορει κάποιος να μου εξηγήσει το πρόγραμμα της σχολής ΣΣΑΣ Ιατρικής, και επίσης την μετά - σχολής επαγγελματική ζωή, και τέλος κατι σχετικά με τις χειμερινές - καλοκαιρινές διαβιωσεις και γενικά με την στρατιωτική εκπαίδευση.

Ευχαριστώ
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Γεια σας. Είμαι μαθητής Γ' Λυκείου και θα ήθελα να πληροφορηθω πάνω στο θέμα της Ιατρικής.

1: Να διαλέξω ΣΣΑΣ Ιατρικής ή Πολιτική Ιατρική? Με ποια κριτήρια να διαλέξω?

2: Εάν δεν γράψω αρκετά μόρια για ιατρική, να πάω για νοσηλευτική? Με ικανοποιεί η νοσηλευτική εάν θελω να περασω ιατρική αλλά δεν μπορώ?

3: Τέλος, θα ήθελα εάν μπορει κάποιος να μου εξηγήσει το πρόγραμμα της σχολής ΣΣΑΣ Ιατρικής, και επίσης την μετά - σχολής επαγγελματική ζωή, και τέλος κατι σχετικά με τις χειμερινές - καλοκαιρινές διαβιωσεις και γενικά με την στρατιωτική εκπαίδευση.

Ευχαριστώ
Μεταξυ Πολιτικης Ιατρικης και ΣΣΑΣ σου προτεινω ανεπιφυλακτα ΣΣΑΣ αν δεν έχεις προβλημα με τη στρατιωτικη ζωη. Πιο πολιτισμενες οι συνθηκες στα στρατιωτικα νοσοκομεια, σιγουρος μισθος με το καλημερα και δε χρειαζεται να περιμενεις πολλα χρονια για να ξεκινησεις ειδικοτητα αφου δεν υπαρχει λιστα αναμονης με δεκαδες πτυχιουχους Βουλγαριας, Ρουμανιας απο πανω σου οπως συμβαινει στους πολιτες ιατρους. Το κερασακι στην τουρτα ειναι οτι μπορεις να ανοιξεις και δικο σου ιατρειο παραλληλα με τη δουλεια σου στο στρατιωτικο νοσοκομειο (σαν πολιτης ιατρος απαγορευεται να δουλεύεις σε δημοσιο νοσοκομειο και να εχεις και δικο σου ιατρειο). Το μονο αρνητικο στη ΣΣΑΣ ειναι οτι υπαρχει περιπτωση να μην παρεις την ειδικοτητα που θελεις αλλα εχεις τοσο προνομια που δε σε νοιάζει και τοσο.
Φυσικα αν δεν εχεις προβλημα να πας εξωτερικο η συζητηση αλλαζει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Η δίκη μου πρόταση είναι να διαβάσεις όσο καλύτερα μπορείς, να βάλεις τα δυνατά σου και με το καλό του χρόνου θα τα ξαναπούμε όταν έχεις γράψει και έχεις βαθμολογίες στα χέρια σου. Τώρα και να σου πούμε ότι είναι καλύτερο το ένα από το άλλο δεν έχει και πολλή σημασία, μιας και του χρόνου αν δεν αποδόσεις κι δεν περνάς, βάσει μορίων, δεν θα έχει νόημα το τι είναι καλύτερο.

Κάνε την προετοιμασία σου για τα αθλήματα και μια χαρά. Οι βάσεις είναι υψηλές για όλες τις ιατρικές.

Έχεις θέσει υψηλά τον πήχη, έχεις συγκεκριμένη σχολή, που σε ενδιαφέρει άρα διάβασα πολύ και καλή δύναμη 🙂
 

student kl. 4

Νεοφερμένος

Ο student kl. 4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Η δίκη μου πρόταση είναι να διαβάσεις όσο καλύτερα μπορείς, να βάλεις τα δυνατά σου και με το καλό του χρόνου θα τα ξαναπούμε όταν έχεις γράψει και έχεις βαθμολογίες στα χέρια σου. Τώρα και να σου πούμε ότι είναι καλύτερο το ένα από το άλλο δεν έχει και πολλή σημασία, μιας και του χρόνου αν δεν αποδόσεις κι δεν περνάς, βάσει μορίων, δεν θα έχει νόημα το τι είναι καλύτερο.

Κάνε την προετοιμασία σου για τα αθλήματα και μια χαρά. Οι βάσεις είναι υψηλές για όλες τις ιατρικές.

Έχεις θέσει υψηλά τον πήχη, έχεις συγκεκριμένη σχολή, που σε ενδιαφέρει άρα διάβασα πολύ και καλή δύναμη 🙂
Ευχαριστώ!
 
Top