ΣΣΑΣ (Εκτιμήσεις Βάσεων-Συνθήκες μέσα στη σχολή)

bill12

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Στρατώνιο (Χαλκιδική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Όποιος γνωρίζει να πεί κάτι για την σσασ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
εγώ βασικά δεν ξέρω τίποτα..
απλά από ένστικτο δε μ'αρέσουν οι στρατιωτικές σχολές...
οι άλλοι όλοι τις εχουν σε εκτίμηση και μου λένε 'το μπόι το 'χεις γιατί δεν πήγαινες κανα σσασ?' ή 'πήγαινε και θα πάιρνεις 3000 ευρώ το μήνα από τα 22 σου..'...
:jumpy:χαχααα!! Αυτα τα καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
εγώ βασικά δεν ξέρω τίποτα..
απλά από ένστικτο δε μ'αρέσουν οι στρατιωτικές σχολές...
οι άλλοι όλοι τις εχουν σε εκτίμηση και μου λένε 'το μπόι το 'χεις γιατί δεν πήγαινες κανα σσασ?' ή 'πήγαινε και θα πάιρνεις 3000 ευρώ το μήνα από τα 22 σου..'...
:jumpy:χαχααα!! Αυτα τα καλα...
1500 θα παίρνεις.Άμα ήταν 3000 όλοι εκεί θα τρέχανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
1500 θα παίρνεις.Άμα ήταν 3000 όλοι εκεί θα τρέχανε.
εγω και με 3000 δεν θα'τρεχα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
εγω και με 3000 δεν θα'τρεχα.:P

Εγω με τα 1000!!! Αλλα τεσπα, είμαστε λίγο off :)

Απ' ότι έχω ακούσει, στη ΣΣΑΣ στην αρχή θα τα βρείς αρκετά σκούρα (τα 2 πρώτα έτη βασικά), θα είσαι πολύ στριμωγμένος, θα σε βάζουν σε αγγαρείες οι ανώτεροι και γενικά θα περνάς δύσκολες στιγμές... Αυτό θεωρώ γίνεται για να μπεις στο κλίμα του στρατού κλπ... Μετά τα πράγματα φτιάχνουν σταδιακά...

Μπορεί να λέω και βλακείες, αυτά που σου λέω τα έχω βρει σε φόρουμ όταν ψαχνόμουν και εγω με το στρατο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Η Σχολή έχει έδρα τη Θεσσαλονίκη. Είναι εγκατεστημένη σε κτιριακό συγκρότημα απέναντι από το 424 Γενικό Στρατιωτικό Νοσοκομείο Εκπαιδεύσεως και δίπλα στη Πανεπιστημιούπολη!Αμέσως μετά την εισαγωγή τους στη Σχολή, οι νέοι Μαθητές πραγματοποιούν τη βασική τους εκπαίδευση, της οποίας η διάρκεια είναι τρεις (3) εβδομάδες.Κατά τη διάρκεια του ακαδημαϊκού έτους, η στρατιωτική εκπαίδευση πραγματοποιείται παράλληλα με την Πανεπιστημιακή δραστηριότητα, σε ώρες κατά τις οποίες δεν υπάρχουν Πανεπιστημιακές υποχρεώσεις.Ο κύκλος της ετήσιας στρατιωτικής εκπαίδευσης ολοκληρώνεται μετά το τέλος των Πανεπιστημιακών εξετάσεων του Ιουνίου, κατά τη διάρκεια θερινής κατασκηνωτικής διαβίωσης των Μαθητών-τριών, στην οποία συμμετέχουν οι τέσσερις(4) πρώτες τάξεις της Σχολής.Η θερινή διαβίωση αρχίζει συνήθως στις αρχές Ιουλίου, και διαρκεί τρεις(3) εβδομάδες. Με το τέλος της δραστηριότητας αυτής τελειώνει το εκπαιδευτικό έτος, και οι μαθητές-τριες αναχωρούν για την καλοκαιρινή τους άδεια.


Σε γενικές γραμμές τώρα όπως είναι λογικό υπάρχει ζόρι στην αρχή καθώς είναι στρατιωτική σχολή!Γενικά το κλίμα είναι καλό!Κατα την διάρκεια της ημέρας κυκλοφορείς ελεύθερα με πολιτικά καθώς κάνεις μάθημα στο Πανεπιστήμιο!Μετά το τέλος των μαθημάτων πηγένεις στις εγκαταστάσεις της σχολής!Έχω γνωστό που αποφοίτησε φέτος απο την σχολή!Θα ενημερωθώ και θα ενημερώσω και εσένα περαιτέρω!Οι βάσεις θα παραμείνουν στα ίδια επίπεδα νομίζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
εγώ βασικά δεν ξέρω τίποτα..
απλά από ένστικτο δε μ'αρέσουν οι στρατιωτικές σχολές...
οι άλλοι όλοι τις εχουν σε εκτίμηση και μου λένε 'το μπόι το 'χεις γιατί δεν πήγαινες κανα σσασ?' ή 'πήγαινε και θα πάιρνεις 3000 ευρώ το μήνα από τα 22 σου..'...
:jumpy:χαχααα!! Αυτα τα καλα...

τι μπόι έχεις :P ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top