Πώς να διαβάσω για τις Πανελλήνιες 2021;

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Δίνεις εισαγωγικές για την σχολή του Εθνικού Θεάτρου. Είναι τριετούς φοίτησης και παίρνεις κάποιο δίπλωμα ωστόσο πρέπει να είναι επιπέδου 5 στο κοινό ευρωπαϊκό Πλαίσιο προσόντων.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
Δίνεις εισαγωγικές για την σχολή του Εθνικού Θεάτρου. Είναι τριετούς φοίτησης και παίρνεις κάποιο δίπλωμα ωστόσο πρέπει να είναι επιπέδου 5 στο κοινό ευρωπαϊκό Πλαίσιο προσόντων.
μαλιστα ενδιαφερον.οποτε καποιος αν περασει δυσκολο να συνδυασει 2 σχολες
 

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
μαλιστα ενδιαφερον.οποτε καποιος αν περασει δυσκολο να συνδυασει 2 σχολες
Όλα εξαρτώνται από τις προσωπικές ικανοτητες διαχείρισης χρόνου, την έφεση, την δυσκολία της σχολής που θα είναι και τις απαιτήσεις της δραματικής που από όσο ξέρω δεν είναι μικρές. Αλλά ναι κατά βάση πιστεύω ότι αν θέλει μια σοβαρή σχολή όπως φιλολογία που θέλει αρκετό διάβασμα τότε τα πράγματα όπως είπα θα εξισορροπήσουν την κατάσταση. Δηλαδή τι θα διαλέξει να αφήσει...
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,878 μηνύματα.
επειδη ειμαι παντελως ασχετος εθνικο δινεις εξετασεις??
Ναι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μάλιστα και ειδικά για το εθνικό είναι και αρκετά δύσκολες και ανταγωνιστικές οι εξετάσεις αν σκεφτούμε ότι είναι από τις λίγες σχολές κρατικές και διατηρεί ένα επίπεδο ( δεν θα αναφερθώ στα πρόσφατα γεγονότα γιατί είναι άλλη συζήτηση). Εκεί που θα μείνω είναι ότι πρέπει να προετοιμαστείς και για εκεί κάτι που σημαίνει πως θα πρέπει να διαθέσεις χρήματα και χρόνο μαζί με την προετοιμασία για πανελλήνιες. Ωστόσο, δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι και αν πχ μέχρι τώρα προετοιμαζόσουν για το εθνικό και δεν είχες χρόνο για τις πανελλήνιες αλλά δεν μπορείς να τα κάνεις όλα καλά στον ίδιο βαθμό. Θα πρέπει να θυσιάσεις κάτι γιατί ο χρόνος είναι δεδομένος και αν θέλεις και στα δύο να τα πας καλά πρέπει να αφήσεις τις βόλτες, τον ελεύθερο χρόνο και τα λοιπά λίγο παραπέρα για λίγο καιρό.
Οι εξετάσεις α φάσης στο εθνικό είναι μέσα Σεπτεμβρίου και είχα ήδη προετοιμαστεί από πέρυσι γιατί είναι κάτι που θέλω πάρα πολύ, στις πανελλήνιες δεν προετοιμάστηκα διότι δεν με ενδιαφέρει καμία σχολή από εκεί τόσο πολύ ώστε να θυσιάσω την αγάπη μου για την τέχνη ❤️
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top