Πότε θα μάθουμε τους βαθμούς των πανελληνίων 2022;

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Είμαι τρίτη λυκείου και έχω μπερδευτεί. Άκουσα οτι μόλις τελειώσουμε τις πανελλήνιες θα συμπληρώσουμε μηχανογραφικό και μετά θα μάθουμε τους βαθμούς. Ενώ πέρσι, πρώτα μαθευτηκαν οι βαθμοί και μετά συμπλήρωσαν μηχανογραφικό. Τι ισχύει; ευχαριστώ πολύ
 

georgem23

Νεοφερμένος

Ο georgem23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμη & Τεχνολογία Υπολογιστών Μακεδονίας. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Η διαδικασία θα γίνει κανονικά όπως κάθε χρόνο. Δηλαδή θα γράψουμε πανελλαδικές, θα βγουν τα μόρια τον Ιούλιο, μετά θα κάνουμε το μηχανογραφικό και το μόνο διαφορετικό φέτος είναι ότι οι βάσεις θα βγουν αρχές με μέσα Αυγούστου αντί για τέλη Αυγούστου.
 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Η διαδικασία θα γίνει κανονικά όπως κάθε χρόνο. Δηλαδή θα γράψουμε πανελλαδικές, θα βγουν τα μόρια τον Ιούλιο, μετά θα κάνουμε το μηχανογραφικό και το μόνο διαφορετικό φέτος είναι ότι οι βάσεις θα βγουν αρχές με μέσα Αυγούστου αντί για τέλη Αυγούστου.
Σιγουρακι;αλλα διαβασα και οι καθηγητες οι περισσοτεροι εχουν μπερδευτει
 

georgem23

Νεοφερμένος

Ο georgem23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμη & Τεχνολογία Υπολογιστών Μακεδονίας. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Σιγουρακι;αλλα διαβασα και οι καθηγητες οι περισσοτεροι εχουν μπερδευτει
Να σου πω την αλήθεια εγώ δεν το διάβασα κάπου αυτό που αναφέρεις, το μόνο που βρήκα στο internet είναι από το site ''ESOS'' και αναφέρει συγκεκριμένα:

«Μηχανογραφικό: Οι υποψήφιοι ημερήσιων και εσπερινών Γ.Ε.Λ. και ΕΠΑ.Λ. που συμμετέχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις, μετά την ολοκλήρωση των εξετάσεων και τη γνωστοποίηση των βαθμών της τελικής τους επίδοσης στα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα, τα ειδικά μαθήματα και τις πρακτικές δοκιμασίες, καθώς και τη γνωστοποίηση των αποτελεσμάτων των ικανοτήτων συμπληρώνουν μηχανογραφικό δελτίο»

 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Να σου πω την αλήθεια εγώ δεν το διάβασα κάπου αυτό που αναφέρεις, το μόνο που βρήκα στο internet είναι από το site ''ESOS'' και αναφέρει συγκεκριμένα:

«Μηχανογραφικό: Οι υποψήφιοι ημερήσιων και εσπερινών Γ.Ε.Λ. και ΕΠΑ.Λ. που συμμετέχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις, μετά την ολοκλήρωση των εξετάσεων και τη γνωστοποίηση των βαθμών της τελικής τους επίδοσης στα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα, τα ειδικά μαθήματα και τις πρακτικές δοκιμασίες, καθώς και τη γνωστοποίηση των αποτελεσμάτων των ικανοτήτων συμπληρώνουν μηχανογραφικό δελτίο»

Α ωραια χαιρομαι,ευχαριστω πολυ. Τι να πω ρε συ,μπορει να το ειχα διαβασει σε κανενα σαιτ της κακιας ωρας. Και οι καθηγητες μου μερικοι μου ειχαν πει πως ετσι το βλεπουν να ειναι,δηλαδη να μην γνωριζουμε ποσο γραψαμε και να επιλεξουμε σχολες το οποιο,με ειχε αγχωσει σε αλλο επιπεδο. Θα γινει που θα γινει σφαγη με την καθε σχολη να βαζει αλλους συντελεστες,αν γινοταν και αυτο την ειχανε ακουσει
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Α ωραια χαιρομαι,ευχαριστω πολυ. Τι να πω ρε συ,μπορει να το ειχα διαβασει σε κανενα σαιτ της κακιας ωρας. Και οι καθηγητες μου μερικοι μου ειχαν πει πως ετσι το βλεπουν να ειναι,δηλαδη να μην γνωριζουμε ποσο γραψαμε και να επιλεξουμε σχολες το οποιο,με ειχε αγχωσει σε αλλο επιπεδο. Θα γινει που θα γινει σφαγη με την καθε σχολη να βαζει αλλους συντελεστες,αν γινοταν και αυτο την ειχανε ακουσει
οι καθηγητες σου μαλλον θυμουνταν το δικο τους συστημα ... αυτο γινοταν στις δεσμες.. επελεγες σχολες πριν ακομα γραψεις
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Ειτε τους μαθεις πριν, ειτε μετα, δεν πρεπει αυτο να επιρρεασει την επιλογη σου σχετικα με τις σχολες. Εσυ θα επιλεξεις τις σχολες που σε ενδιαφερουν πραγματικα, η σειρα προτεραιοτητας θα εχει να κανει με το αντικειμενο και τη σχολη της αρεσκιας σου και οχι συμφωνα με το ποσα μορια ειχε τις προηγουμενες χρονιες. Ειδικα φετος με τοσες αλλαγες στο συστημα, κανεις δε σου εγγυαται οτι τα μορια θα ειναι περιπου σαν τα περσινα. Ειναι λαθος να φτιαχνεις το μηχανογραφικο σου με βαση τα περσινα μορια, γιατι επιρρεαζεσαι λανθασμενα.
Κατα τη γνωμη μου, επελεξε πρωτα τις σχολες που ειναι αντιστοιχες μεταξυ τους, ωστε αν δεν περασεις στην πρωτη σου επιλογη και περασεις σε μια απ τις αντιστοιχες, να μπορεσεις να ζητησεις μετα μετεγγραφη προς αυτη που θες. Επισης δωσε μεγαλη βαρυτητα στο προγραμμα σπουδων της καθε σχολης.
 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ειτε τους μαθεις πριν, ειτε μετα, δεν πρεπει αυτο να επιρρεασει την επιλογη σου σχετικα με τις σχολες. Εσυ θα επιλεξεις τις σχολες που σε ενδιαφερουν πραγματικα, η σειρα προτεραιοτητας θα εχει να κανει με το αντικειμενο και τη σχολη της αρεσκιας σου και οχι συμφωνα με το ποσα μορια ειχε τις προηγουμενες χρονιες. Ειδικα φετος με τοσες αλλαγες στο συστημα, κανεις δε σου εγγυαται οτι τα μορια θα ειναι περιπου σαν τα περσινα. Ειναι λαθος να φτιαχνεις το μηχανογραφικο σου με βαση τα περσινα μορια, γιατι επιρρεαζεσαι λανθασμενα.
Κατα τη γνωμη μου, επελεξε πρωτα τις σχολες που ειναι αντιστοιχες μεταξυ τους, ωστε αν δεν περασεις στην πρωτη σου επιλογη και περασεις σε μια απ τις αντιστοιχες, να μπορεσεις να ζητησεις μετα μετεγγραφη προς αυτη που θες. Επισης δωσε μεγαλη βαρυτητα στο προγραμμα σπουδων της καθε σχολης.
Συγγνωμη αλλα θα διαφωνησω. Αν εγω δεν γνωριζω ποσο εγραψα,μπορει να φοβηθω και να βαλω τις σχολες που με ενδιαφερουν μονο επαρχεια η το αντιθετο,να νομιζω πως πηγα καλα και να βαλω μονο την πολη μου. Απο κει και περα,ολοι οι ανθρωποι που ειναι αποφασισμενοι και θελουν κατι συγκεκριμενο θα θελουν κατι συγκεκριμενο και θα βαζουν μονο αυτα που θελουν ανεξαρτητος μοριων αλλα πρεπει να προσεξουν το που θα βαλουν. Ατομα που απλα θελουν να εχουν το πασο θα βαλουν οτι να νε οπως και να χει.
 

Nick0007

Νεοφερμένος

Ο Nick0007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ξέρετε πόσο θα διαρκέσει η διαδικασία της υποβολής του μηχανογραφικού;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Ξέρετε πόσο θα διαρκέσει η διαδικασία της υποβολής του μηχανογραφικού;
λογικα 2 εβδομαδες
μαντεψια
ανοιγει 5/7 και κλεινει 20/7
με τους βαθμους να ανακοινωνονται στις 10/7 και οι βασεις στις 10/8
 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
λογικα 2 εβδομαδες
μαντεψια
ανοιγει 5/7 και κλεινει 20/7
με τους βαθμους να ανακοινωνονται στις 10/7 και οι βασεις στις 10/8
Τοσο μετα να ανακοινωθουν οι βασεις;δεν νομιζω μαλλον τελη ιουνιου και αρχες ιουλη τα ειδικα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Τοσο μετα να ανακοινωθουν οι βασεις;δεν νομιζω μαλλον τελη ιουνιου και αρχες ιουλη τα ειδικα

οταν λεω βασεις εννοω τα τελικα οχι τους βαθμους
ναι μπορει οι βαθμοι των 4 μαθηματων να ανακοινωθουν τελος ιουνιου
η μανδαμ δηλωσε οτι θα ανακοινωσει βασεις πριν τις διακοπες αυγιουστου.
για τους πολιτικους διακοπες αυγουστου ειναι ο δεκαπενταυγουστος
 

Nick0007

Νεοφερμένος

Ο Nick0007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Σε περίπτωση που πρέπει να κάνει κάποιος το μηχανογραφικό και δεν είναι Ελλάδα τι μπορεί να κάνει??
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Κάπου 20-26 Ιουνίου θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα λογικα ..

αλλες χρονιές ανακοινώθηκαν 10 Ιουλίου γιατι άργησαν οι πανελληνιες λόγω κοβιντ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top