Πόσο καλά γνωρίζουμε άλλους λαούς;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Ξεκινώ με ένα πολύ ενδιαφέρον βίντεο-ξενάγηση στο Πακιστάν. Θα είχε ενδιαφέρον να συζητήσουμε σε κάθε βίντεο τι σας άρεσε ή τι δεν σας άρεσε από την πρώτη εντύπωση για τον λαό που βλέπετε. Επίσης κατά πόσο σας άλλαξε πιθανά αρνητικά στερεότυπα για έναν λαό. Σε αυτό το πρώτο βίντεο, τι γνώμη έχετε για το Πακιστάν και τον λαό του; Θα κάνατε ποτέ φίλο κάποιον άνθρωπο από το Πακιστάν;

 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
γτ ολο καταπιανεσαι με τετοια θεματα?σε καποιο θεμα με τη σουηδια ελεγες για εμετους που εβλεπες ξεραμενους στον δρομο απο σωμαλους κτλπ.Επισης αναφερεις αποκλειστικα πακιστανους στο βιντεο κτλπ.Εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με κανεναν,ισα ισα εχω σε μεγαλη υποληψη ανθρωπους νιγηριανης,κογκολεζικης καταγωγης γτ τους θεωρω αδικημενους!Επισης, το Πακισταν επειδη το ανεφερες εχει εξαιρετικους μαθηματικους,οπως και η ινδια
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
γτ ολο καταπιανεσαι με τετοια θεματα?σε καποιο θεμα με τη σουηδια ελεγες για εμετους που εβλεπες ξεραμενους στον δρομο απο σωμαλους κτλπ.Επισης αναφερεις αποκλειστικα πακιστανους στο βιντεο κτλπ.Εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με κανεναν,ισα ισα εχω σε μεγαλη υποληψη ανθρωπους νιγηριανης,κογκολεζικης καταγωγης γτ τους θεωρω αδικημενους!Επισης, το Πακισταν επειδη το ανεφερες εχει εξαιρετικους μαθηματικους,οπως και η ινδια

Μάλλον δεν έπιασες το point μου και μπήκες απλά να γράψεις την εξυπνάδα σου. Ξεκίνησα με αυτό το βίντεο ώστε αφού σχολιάσουμε τι μας αρέσει ή δεν μας αρέσει σ' αυτό που είδαμε, να ανεβάσουμε άλλο βίντεο με άλλη περιοχή του πλανήτη. Μην τρολλάρεις. Βρες άλλο θέμα. ;)
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Μάλλον δεν έπιασες το point μου και μπήκες απλά να γράψεις την εξυπνάδα σου. Ξεκίνησα με αυτό το βίντεο ώστε αφού σχολιάσουμε τι μας αρέσει ή δεν μας αρέσει σ' αυτό που είδαμε, να ανεβάσουμε άλλο βίντεο με άλλη περιοχή του πλανήτη. Μην τρολλάρεις. Βρες άλλο θέμα. ;)
δεν τρολαρα σε καμια περιπτωση απλα μια διαπιστωση εκανα.εγω την αποψη μου την ανεφερα.μου αρεσει ποσο καλοκαρδοι ειναι οι ανθρωποι απο την αφρικη,καθως ειναι μεγαλωμενοι σε δυσκολες συνθηκες.Γουσταρω την εξυπναδα των ιταλων.Σαν αρνητικα δεν μου αρεσουν οι χωρες τυπου ρουμανια,πολωνια,αλβανια γτ βγαζουν κατι το μοχθηρο.Αναγνωριζω βεβαια οτι και αυτοι ειναι μεγαλωμενοι στα δυσκολα οποτε καπως λογικο να σαι μοχθηρος
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Έχω φίλη από το Πακιστάν, αν δεν σου πει πως είναι από εκεί δεν μπορείς να το καταλαβείς από την εμφάνισή της. Καμία σχέση αυτά που διαβάζουμε, ακούμε κατά καιρούς για το Πακιστάν. Είναι πολύ φιλόξενη. Έχει πολλή ζέστη, αλλά κάτι δημοσιεύσεις ότι μπαίνουν σε ψυγεία για δροσιά, ή πως δεν έχει ρεύμα η χώρα δεν ισχύουν. Σε ορισμένα απομακρυσμένα μέρη ίσως να παρατηρούνται διακοπές ρεύματος, κάτι που δεν ισχύει γενικά. Σε μία χώρα με τόσο μεγάλο πληθυσμό σίγουρα υπάρχουν αρκετοί που είναι απατεώνες, όπως σε κάθε χώρα, αλλά έχει και πολλούς που είναι τίμιοι, εργατικοί, με ωραίους τρόπους.

Γενικά, άλλαξα πολύ τρόπο σκέψης για το συγκεκριμένο λαό, επειδή ακριβώς είχα την ευκαιρία να μάθω κάποια πράγματα...

Με έχει καλέσει και στο γάμο της στο Πακιστάν (κράταει καιρό εκεί).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top