Πόσο δύσκολη είναι η Ιατρική;

kotsos05

Νεοφερμένος

Ο kotsos05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Η ιατρική σχολή με κλίμακα από το 1-10ποσο δύσκολη και ζορικη είναι. Άμα γνωρίζει κάποιος μπορεί να μου απαντήσει.:thankuu:
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Η ιατρική σχολή με κλίμακα από το 1-10ποσο δύσκολη και ζορικη είναι. Άμα γνωρίζει κάποιος μπορεί να μου απαντήσει.:thankuu:
απο αυτα που εχω ακουσει απο φιλη που ειναι στην σχολη , δυσκολο να μπεις ειναι. να βγεις δεν ειναι τοσο αμα σου κοβει και ασχολεισαι
 

kotsos05

Νεοφερμένος

Ο kotsos05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Ναι αυτό το ξέρω αλλά τα μαθήματα πόσο δύσκολα είναι;
e re bro για να σου λεω οτι βγαινεις αμα διαβασεις, δεν θα ειναι πυρηνικη φυσικη. και στην τελικη , τιποτα δεν ειναι τοσο ευκολο που να βγαινει χωρις διαβασμα. ολα θελουν ενασχοληση με το αντικειμενο , ποσο μαλλον οταν ειναι ιατρικη σχολη και θελει διαρκη επιμορφωση
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Τά μαθήματα δεν είναι δύσκολα όπως για μαθητικό Πολυτεχνείο κλπ, διάβασμα διάβασμα αποστήθιση και διάβασμα, πήζεις στο διάβασμα :book: :book::book::book::book:
Μιλάμε για σελίδες, βιβλία, τόμους, έχω σαλταρει χα χα χα
 

kotsos05

Νεοφερμένος

Ο kotsos05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Τά μαθήματα δεν είναι δύσκολα όπως για μαθητικό Πολυτεχνείο κλπ, διάβασμα διάβασμα αποστήθιση και διάβασμα, πήζεις στο διάβασμα :book: :book::book::book::book:
Μιλάμε για σελίδες, βιβλία, τόμους, έχω σαλταρει χα χα χα
Χαχαχαχα τελικά η ζωή είναι ένα βιβλίο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

e re bro για να σου λεω οτι βγαινεις αμα διαβασεις, δεν θα ειναι πυρηνικη φυσικη. και στην τελικη , τιποτα δεν ειναι τοσο ευκολο που να βγαινει χωρις διαβασμα. ολα θελουν ενασχοληση με το αντικειμενο , ποσο μαλλον οταν ειναι ιατρικη σχολη και θελει διαρκη επιμορφωση
Οκ οκ ηρεμία απλά φέτος θα δώσω και έχω αγχωθει
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Οκ οκ ηρεμία απλά φέτος θα δώσω και έχω αγχωθει
ηρεμη ειμαι λεβεντη , απλα σου λεω. γιατι τα ιδια ακουω απο τον αδερφο μου που δινει και εχει αγχωθει και του εξηγω οτι αν δεν ασχοληθεις με το αντικειμενο σου , τοτε πώς θα τα καταφερεις ? δεν υπαρχει επιτυχια χωρις να ασχοληθεις , ουτε υπαρχει επιτυχια αν δεν υπαρχει ενδιαφερον προς το αντικειμενο (βλ. εμενα με το μαθηματικο σε παλαιοτερα θρεντ , που δεν μαρεσε και δεν ειχα τα επιθυμητα αποτελεσματα)

καλη επιτυχια btw !! και πλζ ,αν και ουτοπικο και δυσκολο, προσπαθησε να μην αγχωνεσαι τοσο. ολα καλα θα πανε
 

kotsos05

Νεοφερμένος

Ο kotsos05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ηρεμη ειμαι λεβεντη , απλα σου λεω. γιατι τα ιδια ακουω απο τον αδερφο μου που δινει και εχει αγχωθει και του εξηγω οτι αν δεν ασχοληθεις με το αντικειμενο σου , τοτε πώς θα τα καταφερεις ? δεν υπαρχει επιτυχια χωρις να ασχοληθεις , ουτε υπαρχει επιτυχια αν δεν υπαρχει ενδιαφερον προς το αντικειμενο (βλ. εμενα με το μαθηματικο σε παλαιοτερα θρεντ , που δεν μαρεσε και δεν ειχα τα επιθυμητα αποτελεσματα)

καλη επιτυχια btw !! και πλζ ,αν και ουτοπικο και δυσκολο, προσπαθησε να μην αγχωνεσαι τοσο. ολα καλα θα πανε
Thanks big sis :thankuu:
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Η ιατρική σχολή με κλίμακα από το 1-10ποσο δύσκολη και ζορικη είναι. Άμα γνωρίζει κάποιος μπορεί να μου απαντήσει.:thankuu:
Εάν είσαι καλός με την παπαγαλια και έχεις όρεξη αρκετά εύκολη εάν όχι θα δυσκολευτείς πάρα πολύ. Θέλει καθημερινό διάβασμα λόγω του όγκου της ύλης αλλά η κατανόηση του περιεχομένου είναι εύκολη.
 

kotsos05

Νεοφερμένος

Ο kotsos05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ο,τι αλλο θες απο υποστηριξη κλπ , οσο μπορω θα σε βοηθησω. στειλε δμ , γραψε στο φορουμ κλπ κλπ
Ok ευχαριστώ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εάν είσαι καλός με την παπαγαλια και έχεις όρεξη αρκετά εύκολη εάν όχι θα δυσκολευτείς πάρα πολύ. Θέλει καθημερινό διάβασμα λόγω του όγκου της ύλης αλλά η κατανόηση του περιεχομένου είναι εύκολη.
Ωχ τόσο καλά. Οκ άμα καταφέρω να περάσω θα βάλω τα δυνατά μου
 

estrela

Νεοφερμένος

Η estrela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Έχοντας κάνει μόνο ένα έτος και λίγα "ιατρικά" μαθήματα, αλλά και από συναναστροφή με άτομα μεγαλύτερων ετών, έχω να πω πως η σχολή δεν είναι δα και τόσο δύσκολη. Η δυσκολία δεν είναι τόσο το υλικό αυτό καθ'αυτό, καθώς δεν είναι τόσο δύσκολη εννοιολογικά η ύλη. Εξάλλου, το ίδιο το ανθρώπινο σώμα βασίζεται πάνω στην λογική. Το δύσκολο κομμάτι της σχολής είναι ο όγκος της πληροφορίας, που ειλικρινά εγώ προσωπικά δεν έχω βιώσει ακόμα(με περιμένουν οι ανατομίες και οι παθανες<3). Η σχολή, αν έχεις όρεξη για μάθηση, βγαίνει σίγουρα, αν βέβαια έχεις μπει από πίεση γονιών για τα χρήματα και το αδιανόητο πρεστίζ, είναι πιθανό να μην καταφέρεις να ανταποκριθείς. Αλλά η σχολή είναι πάρα πολύ ενδιαφέρουσα και εάν είσαι και λίγο πορωμένος με την ιατρική(που πολλοί είναι), θα απολαύσεις αυτή την ενίοτε βάρβαρη εμπειρία.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Εννοιολογικα, ειναι μιας μετριας δυσκολιας σχολη.

Το "δυσκολο" ειναι οι εργατοωρες που καλεισαι να δαπανησεις, που στην τρυφερη ηλικια των 18 μονο αυτο δεν θες να κανεις!!!

Εννοειται εαν συγκεντρωνεις παραπανω υλικο και κανεις μελετη εξω απο τα στενα πλαισια της σχολης, ο χρονος μειωνεται ακομη πιο πολυ!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top