Πως αρχίζω και τελειώνω μια επιστολή - έκθεση Γ λυκείου

Mhtsaras76

Νεοφερμένος

Ο Mhtsaras76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Παιδια επειδη εχω ακουσει πολλα και διαφορα σχετικα με την επιστολή απο φροντιστήριο και σχολειο και εχω καεί: Στην επιστολη πανω αριστερα ειναι η προσφώνηση και πανω δεξια ημερομηνία/τόπος;;;
Επίσης στο τελος κάτω κατω κλεινω με ουδέτερο τροπο ή γραφω ονοματεπώνυμο;; Κατι εχω ακουσει πως πρεπει να βαλεις και υπογραφη στο κλεισομο. Αν θα μπορουσε καποιος καποια να αφιερώσει λιγο χρονο να μου πει τι παίζει θα το εκτιμούσα βερι ματσ.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 307 μηνύματα.
Πανω αριστερά η προσφώνηση και πάνω δεξιά ημερομηνία και τόπος (γραφεις απλα τοπος γιατι στις πανελληνιες δεν πρεπει να δωσεις τα στοιχεία σου προφανως).Στην αποφωνηση μπορεις να γραψεις ο/η αρθρογράφος ή ενας προβληματισμένος νεος (αν ταιριάζει) χωρίς να γραφεις ονοματεπωνυμο.
 

Mhtsaras76

Νεοφερμένος

Ο Mhtsaras76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Πανω αριστερά η προσφώνηση και πάνω δεξιά ημερομηνία και τόπος (γραφεις απλα τοπος γιατι στις πανελληνιες δεν πρεπει να δωσεις τα στοιχεία σου προφανως).Στην αποφωνηση μπορεις να γραψεις ο/η αρθρογράφος ή ενας προβληματισμένος νεος (αν ταιριάζει) χωρίς να γραφεις ονοματεπωνυμο.
Να σαι καλα ρε συ ευχαριστώ πολύ!!
 

thecrazycretan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thecrazycretan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Θυμήσου να δώσεις σημασία στο ύφος της επιστολής ώστε να επιλέξεις την κατάλληλη προσφώνηση ex: Αξιότημε κ. Υπουργέ κλπ
 

Mhtsaras76

Νεοφερμένος

Ο Mhtsaras76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top