Πρόβλημα με το ΑΟθ

Γιάννης/98

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης/98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Λοιπόν εχθές πήρα ένα βοήθημα για το ΑΟθ και προσπάθησα να λύσω μερικές ερωτήσεις κυρίως σωστού ή λάθους και πολλαπλής επιλογής κ εκανα προσπάθεια για καμια ανάπτυξης. Εδω προέκυψε το θέμα δεν μπορώ να αναπτύξω καμία ερώτηση θεωρίας, ενω εχω κατανόηση την θεωρία δεν ξέρω, μπλοκάρω. Οσο για ασκήσεις με καμπύλες παραγωγικών δυνατοτήτων κλπ. Δεν προσπάθησα να λύσω γιατί με ανησύχησαν όσα έγιναν με την θεωρία.
Τώρα τι να κάνω; Να συνεχίσω στο 2ο κεφάλαιο κ να συμπληρώσω τα κενά μου κάποια άλλη στιγμή ή γενικά τι που μπορώ να κάνω ώστε να μην χάσω χρόνο;
Ευχαριστώ όσους απαντήσουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν εχθές πήρα ένα βοήθημα για το ΑΟθ και προσπάθησα να λύσω μερικές ερωτήσεις κυρίως σωστού ή λάθους και πολλαπλής επιλογής κ εκανα προσπάθεια για καμια ανάπτυξης. Εδω προέκυψε το θέμα δεν μπορώ να αναπτύξω καμία ερώτηση θεωρίας, ενω εχω κατανόηση την θεωρία δεν ξέρω, μπλοκάρω. Οσο για ασκήσεις με καμπύλες παραγωγικών δυνατοτήτων κλπ. Δεν προσπάθησα να λύσω γιατί με ανησύχησαν όσα έγιναν με την θεωρία.
Τώρα τι να κάνω; Να συνεχίσω στο 2ο κεφάλαιο κ να συμπληρώσω τα κενά μου κάποια άλλη στιγμή ή γενικά τι που μπορώ να κάνω ώστε να μην χάσω χρόνο;
Ευχαριστώ όσους απαντήσουν..
Δεν πρέπει να σου μείνουν κενά. Τώρα που πήρες το βοήθημα, ξαναδιάβασε το πρώτο και όπου μπερδεύεσαι η δεν καταλαβαίνεις κάτι ψάξτο στο βοηθημα. Έχεις πολύ χρόνο για το αοθ. Μετά αν καταλάβεις το δεύτερο κεφάλαιο, θα καταλάβεις και τα περισσότερα του 4ου. Το 3ο είναι περισσότερες ασκήσεις και πως λύνονται. Και το 5ο ειναι πολύ μικρό αλλά σημαντικό. Και νομίζω από εκεί θα πέσουν τα περισσότερα του χρόνου . Ήταν α ΣΟΣ φέτος αλλά δεν έπεσαν.

Πολύ σημαντικό πάντως να μην έχεις κενά, και να καταλαβαίνεις τι διαβάζεις.
Καλο θα ήταν να πήγαινες σε κάποιο κοινωνικό φροντιστήριο , να κάνεις ερωτήσεις σε ότι δεν καταλαβαίνεις και να σου τα εξηγήσουν καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης/98

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης/98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Δεν πρέπει να σου μείνουν κενά. Τώρα που πήρες το βοήθημα, ξαναδιάβασε το πρώτο και όπου μπερδεύεσαι η δεν καταλαβαίνεις κάτι ψάξτο στο βοηθημα. Έχεις πολύ χρόνο για το αοθ. Μετά αν καταλάβεις το δεύτερο κεφάλαιο, θα καταλάβεις και τα περισσότερα του 4ου. Το 3ο είναι περισσότερες ασκήσεις και πως λύνονται. Και το 5ο ειναι πολύ μικρό αλλά σημαντικό. Και νομίζω από εκεί θα πέσουν τα περισσότερα του χρόνου . Ήταν α ΣΟΣ φέτος αλλά δεν έπεσαν.

Πολύ σημαντικό πάντως να μην έχεις κενά, και να καταλαβαίνεις τι διαβάζεις.
Καλο θα ήταν να πήγαινες σε κάποιο κοινωνικό φροντιστήριο , να κάνεις ερωτήσεις σε ότι δεν καταλαβαίνεις και να σου τα εξηγήσουν καλύτερα.

Σκέφτομαι να ξανά διαβάζω το πρώτο κεφάλαιο εξάλλου ξέρω που υπάρχουν αυτά τα κενά που μου έχουν δημιουργηθεί. Απλώς είχα σκοπό από εβδομάδα να ξεκινήσω με με το 2ο κεφάλαιο όμως τώρα που εχω αυτα τα κενά πρέπει να το ξανά κοιτάξω. Πάντως, όντως έχω αρκετό χρόνο όποτε όλα εντάξει. Απλώς θα ηθελα τους τελευταίους 2-3 μήνες να κάνω μονο επαναλήψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Μην αφήσεις κενά. Διάβασέ τα ξανά και ξανά ακόμα και αν νομίζεις ότι τα ξέρεις καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top