Προνήπιο σε ιδιωτικό σχολείο. Ποιο να επιλέξω;

Fatsas

Νεοφερμένος

Η Fatsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας
Ο 4χρονος γιος μου θα πάει προνήπιο και είμαι στην αναζήτηση ιδιωτικού σχολείου. Εχω δει αρκετά. Είμαι ανάμεσα στον Δουκα και την εκπαιδευτική αναγέννηση. Έχετε κάποιες κριτικές για το καθένα?
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Γεια σου,
Τα εκπαιδευτήρια Δούκα, διαβάζω συχνά στο διαδίκτυο ότι έχουν καλή αξιολόγηση και υψηλό επίπεδο. Πάντως, στο διαδίκτυο που έψαξα και τα δύο είναι καλά, με πολλούς γονείς ικανοποιημένους τόσο από τις εγκαταστάσεις, όσο και το προσωπικό και το επίπεδο παροχών/διδασκαλίας, τη γενικότερη αντιμετώπιση προς τα παιδιά. Δεν θα έχει πρόβλημα το μωρό είτε στο ένα είτε στο άλλο να πάει.

Βέβαια, απέχουν το ένα από το άλλο επομένως θα περνάει αρκετή ώρα στο δρόμο το παιδί (δεν ξέρω και πού μένετε γεωγραφικά).

Ο κάθε γονιός θέλει το καλύτερο για το παιδί του, τα δημόσια σχολεία τα έχετε εντελώς ξεγράψει από το μυαλό σας;

Δεν έχω προσωπική θέση καθώς δεν σπούδασα σε ιδιωτικό σχολείο, ούτε είμαι από Αθήνα.
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Είναι και τα δύο πάρα πολύ καλά..έχουν πολλές δραστηριότητες και ενισχυμένο προγραμμα.. εγώ θα επέλεγα τα εκπαιδευτήρια Δούκα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top