Προλαβαίνω ώστε να βγάλω ένα 15 στις πανελλήνιες;

Kostas568

Νεοφερμένος

Ο Kostas568 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα φέτος πάω 1η λυκείου και στοχεύω σε κάποια σχολή πληροφορικής το θέμα όμως είναι οτι έχω να παρακολουθήσω σοβαρά μαθηματικά απο την β γυμνασίου με αποτέλεσμα φέτος να μην ξέρω τι μου γίνεται, προλαβένω ώστε στις πανελλαδικές να γράψω τουλάχιστον ένα 15;;;
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Καλησπέρα φέτος πάω 1η λυκείου και στοχεύω σε κάποια σχολή πληροφορικής το θέμα όμως είναι οτι έχω να παρακολουθήσω σοβαρά μαθηματικά απο την β γυμνασίου με αποτέλεσμα φέτος να μην ξέρω τι μου γίνεται, προλαβένω ώστε στις πανελλαδικές να γράψω τουλάχιστον ένα 15;;;
εισαι ακομα 1η λυκειου , εχεις υπεραρκετο χρονο , τσιλ
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Καλησπέρα φέτος πάω 1η λυκείου και στοχεύω σε κάποια σχολή πληροφορικής το θέμα όμως είναι οτι έχω να παρακολουθήσω σοβαρά μαθηματικά απο την β γυμνασίου με αποτέλεσμα φέτος να μην ξέρω τι μου γίνεται, προλαβένω ώστε στις πανελλαδικές να γράψω τουλάχιστον ένα 15;;;
μην αγχώνεσαι ρε συ, πρώτη λυκείου είσαι, έχεις τρία χρόνια μπροστά σου να προετοιμαστείς. Δες σοβαρά τα μαθηματικά που κάνεις τώρα και όταν έχεις χρόνο, ρίχνε καμιά ματιά και στα μαθηματικά του γυμνασίου που δεν θυμάσαι/δεν ξέρεις. Εξάλλου, τα μαθηματικά του γυμνασίου επαναλαμβάνονται ως έναν βαθμό στην πρώτη λυκείου.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Καλησπέρα φέτος πάω 1η λυκείου και στοχεύω σε κάποια σχολή πληροφορικής το θέμα όμως είναι οτι έχω να παρακολουθήσω σοβαρά μαθηματικά απο την β γυμνασίου με αποτέλεσμα φέτος να μην ξέρω τι μου γίνεται, προλαβένω ώστε στις πανελλαδικές να γράψω τουλάχιστον ένα 15;;;
Αν δεν ξερεις που πατας τωρα, το μοτιβω αυτο θα σε κυνηγαει.
Τα μαθηματικα ειναι αλυσιδα.
Το 15 που ζητας ειναι αριστα στα 4ο πεδιο.
Αν εχεις λοιπον σκοπο να ασχοληθεις σοβαρα με τα μαθηματικα
( διαφορετικα δεν εχει νοημα και η πληροφορικη) και πας φροντιστηριο , ζητα απο τον φροντιστη να σου κανουν μερικα ιδιαιτερα για να ρθεις στα ισα και να συνεχισεις μετα ομαλα με τους αλλους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Προλαβαίνεις ωστόσο πρέπει να προσπαθήσεις αρκετά γιατί τα μαθηματικά είναι ένα απαιτητικό μάθημα (μην κάνεις το λάθος να πιστέψεις ότι το 15 γράφετε εύκολα). Δώσε έμφαση στα μαθήματα της κατεύθυνσης και κάλυψε τα κενά ώστε να μην τρέχεις αργότερα
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,134 μηνύματα.
Ανετότατα μπορείς, και χωρίς κανένα άγχος. Καταρχάς είσαι Α' Λυκείου, πολύ νωρίς ακόμη.

Γνώμη μου: μάθε μαθηματικά. Εαν μπορείς να καταλάβεις την Άλγεβρα Α' Λυκ (πολυώνυμα, άλγεβρα, δευτεροβάθμιες εξισώσεις και ανισώσεις άντε και λίγη τριγωνομετρία) είσαι ΟΚ.

Εαν δεν σου λένε τίποτα τα παραπάνω, άρχισε από το βιβλίο της Α' Λυκ και σε κάθε γραμμή που κολλάς γκούγκλαρε ή δες προηγούμενο βιβλίο για το τι είναι τι.

Έτσι εγώ μαθαίνω νέα πράγματα χωρίς ιδιαίτερο κόπο: το πάω γραμμή-γραμμή. Μακροπρόθεσμα θα σε οφελήσει πάρα πολύ να ξέρεις.
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Καλησπέρα φέτος πάω 1η λυκείου και στοχεύω σε κάποια σχολή πληροφορικής το θέμα όμως είναι οτι έχω να παρακολουθήσω σοβαρά μαθηματικά απο την β γυμνασίου με αποτέλεσμα φέτος να μην ξέρω τι μου γίνεται, προλαβένω ώστε στις πανελλαδικές να γράψω τουλάχιστον ένα 15;;;
Γειά σου, στοχέυω και εγώ στην ίδια σχολή και εγώ στο γυμνάσιο δε πρόσεχα καθόλου στα μαθηματικα. Νομίζω όμως,πως αν προσέξεις και θέσεις σοβαρούς στόχους άνετα θα καταφέρεις περισσότερα και από 15. (γιατί άλλωστε τα μαθηματικά γυμνασίου δε παίζουν τόσο μεγάλο ρόλο παρα μόνο 1-2 κεφάλαια που θα τα κάνεις επανάληψη και στο σχολ) *κ γω πρόσεχα αρκετά πρώτη λυκείου και κατάλαβα και τα παλιά και τα καινου΄ρια
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,134 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς. Η πληροφορική που διδάσκεται στα πανεπιστήμια καμία σχέση με το στερεότυπο του "προγραμματιστή που γράφει κώδικα ολημερίς" δεν έχει. Ειδικά κάτι μαθήματα Θεωρητικής Πληροφορικής και Θεωρίας Αυτομάτων για παράδειγμα είναι εντελώς μαθηματικής φύσεως.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.
Καλησπέρα φέτος πάω 1η λυκείου και στοχεύω σε κάποια σχολή πληροφορικής το θέμα όμως είναι οτι έχω να παρακολουθήσω σοβαρά μαθηματικά απο την β γυμνασίου με αποτέλεσμα φέτος να μην ξέρω τι μου γίνεται, προλαβένω ώστε στις πανελλαδικές να γράψω τουλάχιστον ένα 15;;;
Με διαβασμα απο τωρα ανετα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top