Ποσο χρονο χρειαζεται για να περασεις ενα μαθημα

kathleenn

Νεοφερμένος

Η kathleenn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Για την μουσειολογια πύργου για όσους γνωρίζουν αλλά και γενικά για τέτοιου τύπου σχολές πόσο διάβασμα θεωρείτε ότι χρειάζεται για να περάσω ίσα ίσα τα μαθήματα? Λόγω δουλειάς και υποχρεώσεων δεν έχω πολύ χρόνο
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Μουσειολογία; Στον Πύργο Ηλείας;:loltooth:

Ξέρω 'γω, παραπάνω από μια ώρα την ημέρα δεν θα αφιέρωνα ξεκάθαρα λόγω αντικειμένου.
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Για την μουσειολογια πύργου για όσους γνωρίζουν αλλά και γενικά για τέτοιου τύπου σχολές πόσο διάβασμα θεωρείτε ότι χρειάζεται για να περάσω ίσα ίσα τα μαθήματα? Λόγω δουλειάς και υποχρεώσεων δεν έχω πολύ χρόνο
2-3 ημερες
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Για την μουσειολογια πύργου για όσους γνωρίζουν αλλά και γενικά για τέτοιου τύπου σχολές πόσο διάβασμα θεωρείτε ότι χρειάζεται για να περάσω ίσα ίσα τα μαθήματα? Λόγω δουλειάς και υποχρεώσεων δεν έχω πολύ χρόνο
Έριξα μια γρήγορη ματιά στο πρόγραμμα σπουδών και τα μαθήματα δεν είναι τόσο εύκολα ώστε να χρειάζονται ελάχιστο διάβασμα για να τα περάσεις. Ιστορία Τέχνης πχ που έχεις στο πρώτο εξάμηνο, δεν βγαίνει με λίγο διάβασμα ποτέ.

Επίσης θέλω να πω πως με παρεξενεύει λίγο αυτό το τμήμα. Ήταν σχολή που όντως σε ενδιαφέρει να ακολουθήσεις; Από το Google-ing μου από όσο κατάλαβα το τμήμα άνοιξε το 2019, δέχθηκε φοιτητές εκείνη την χρονιά και το 2020 και μετά έφυγε από το μηχανογραφικό.

Αν όντως σου αρέσει, καλή επιτυχία πάντως, σου εύχομαι τα καλύτερα. Είναι λίγο δύσκολος χώρος αλλά αν σου αρέσει, νομίζω θα προκόψεις.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,271 μηνύματα.
Μουσειολογία; Στον Πύργο Ηλείας;:loltooth:

Ξέρω 'γω, παραπάνω από μια ώρα την ημέρα δεν θα αφιέρωνα ξεκάθαρα λόγω αντικειμένου.
Μουσειολογία στον Πύργο Ηλείας μια ώρα την ημέρα διάβασμα ;
Έχω γνωστό ο οποίος μου έλεγε οτι για να τους ξεφορτωθούν τους έλεγαν να βάζουν σταυρό αντί για το όνομα τους χωρίς καν να χρειαστεί να γράψουν κάτι άλλο στις κόλλες :hehe:. Και επειδή αυτός ο γνωστός για να σου δώσω λίγο context είχε γράψει 1.1 μαθηματικά στις πανελλήνιες με φροντιστήριο και ιδιαίτερο ταυτόχρονα, και σε διάστημα 1-2 χρόνων είχε περάσει ένα εργαστήριο μόνο...τείνω να τον πιστεύω γιατί πήρε και πτυχίο ξαφνικά:bleh:.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Μουσειολογία στον Πύργο Ηλείας μια ώρα την ημέρα διάβασμα ;
Έχω γνωστό ο οποίος μου έλεγε οτι για να τους ξεφορτωθούν τους έλεγαν να βάζουν σταυρό αντί για το όνομα τους χωρίς καν να χρειαστεί να γράψουν κάτι άλλο στις κόλλες :hehe:. Και επειδή αυτός ο γνωστός για να σου δώσω λίγο context είχε γράψει 1.1 μαθηματικά στις πανελλήνιες με φροντιστήριο και ιδιαίτερο ταυτόχρονα, και σε διάστημα 1-2 χρόνων είχε περάσει ένα εργαστήριο μόνο...τείνω να τον πιστεύω γιατί πήρε και πτυχίο ξαφνικά:bleh:.
Τώρα προφανώς δε μπορούμε να μιλάμε για σχολές ούτε για σπουδές επιπέδου.

Η αλήθεια πονάει καμιά φορά, εντάξει.

Και αν προσβάλλω τον ΟΡ ζητώ συγγνώμη. Δηλαδή εμείς στη Νομική που κάθε μάθημα είναι ένα εγχειρίδιο 600 σελίδων πόσες ώρες να διαβάζουμε; 24;
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,271 μηνύματα.
Τώρα προφανώς δε μπορούμε να μιλάμε για σχολές ούτε για σπουδές επιπέδου.

Η αλήθεια πονάει καμιά φορά, εντάξει.

Και αν προσβάλλω τον ΟΡ ζητώ συγγνώμη. Δηλαδή εμείς στη Νομική που κάθε μάθημα είναι ένα εγχειρίδιο 600 σελίδων πόσες ώρες να διαβάζουμε; 24;
Δεν το λεω προσβλητικά και εγώ. Απλώς δεν είναι τόσο απαιτητική η σχολή απο οτι φαίνεται για να χρειάζεται τέτοιο dedication. Δεν είναι κάτι απαραίτητα κακό αυτό, καθώς ούτως η άλλως δεν θέλουν όλοι οι φοιτητές να χρειάζεται να ασχολούνται κάθε μέρα πολλές ώρες με την σχολή. Συν τοις άλλοις δεν επιλέγουμε πτυχίο με βάση την δυσκολία του αλλά κατά πόσο μας ευχαριστεί το περιεχόμενο και οι γνώσεις που προσφέρει.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Δεν το λεω προσβλητικά και εγώ. Απλώς δεν είναι τόσο απαιτητική η σχολή απο οτι φαίνεται για να χρειάζεται τέτοιο dedication. Δεν είναι κάτι απαραίτητα κακό αυτό, καθώς ούτως η άλλως δεν θέλουν όλοι οι φοιτητές να χρειάζεται να ασχολούνται κάθε μέρα πολλές ώρες με την σχολή. Συν τοις άλλοις δεν επιλέγουμε πτυχίο με βάση την δυσκολία του αλλά κατά πόσο μας ευχαριστεί το περιεχόμενο και οι γνώσεις που προσφέρει.
+1
 
Top