Πολιτικών Μηχανικών vs Στατιστικής

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Παιδιά είμαι σε μεγάλο δίλημμα πέρασα επαρχία πολιτικός μηχανικός και η παλιά μου σχολή ήταν στατιστική οπα.. Και μου λένε να μείνω στατιστική Γτ η ασοεε ανοίγει πόρτες και είναι και Αθήνα ενώ οι πολιτικοί μηχανικοι έχουν ανεργία.. Εσάς πια είναι η άποψη σας ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Mπετατζης με τα χιλια φιλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Εγώ λέω στατιστική οπα. Στη "χειρότερη", να διοριστείς στη δημόσια εκπαίδευση (καλό, ε; )

Μου έλεγαν διάφοροι να δηλώσω φέτος πολιτικούς και μηχανολόγους (έπιανα της επαρχίας και με μετεγγραφή θα πήγαινα ΑΠΘ), αλλά κυρίως λόγω κύρους. My ass, λέω εγώ. Δουλειά, ειδικά εδώ, δεν παίζει. Βλέπεις κανέναν να χτίζει; Μέχρι να αποφοιτήσεις, δεν ξέρεις tho..

Βασικά, πήγαινε εκεί που σου αρέσει. Δες προγράμματα σπουδών και σκέψου -το σημαντικότερο, κατ' εμέ- τον εργασιακό χώρο. Ε, οι πολ. μηχ. δε βρίσκονται (μόνο) στα σαλόνια. Βροχές, ζέστες, φασαρίες, τροχάδι, πολλές ευθύνες..

Ακούμε για πολ.μηχ. που θησαύρισαν, αλλά πότε θησαύρισαν και με τι κυβερνήσεις/ποιους (για το δεύτερο, δεν ορκίζομαι ότι δε θα έπρατταν και οι σημερινοί όπως οι ..χθεσινοί; ).. λολ. Τεσπα. Σκέψου τι σου αρέσει και μάλλον δε θα χαθείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Καμία πόρτα δεν θα σου ανοίξει απλά και μόνο επειδή είσαι στην ΑΣΟΕΕ.
Εφόσον μιλάμε για δύο εντελώς διαφορετικές σχολές, εσύ δεν έχεις σκεφτεί τι σου αρέσει περισσότερο;
Αν και για να ξαναπροσπαθήσεις μάλλον δεν σε ικανοποιούσε πλήρως η Στατιστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Χωρίς να ξέρω τις προτιμήσεις σου,θα πρότεινα στατιστική στο ΟΠΑ.
Δυνατό πτυχίο και προσφέρει πολλές διεξόδους μέσω κάποιου μεταπτυχιακού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά: έχεις παρακολουθήσει καθόλου στο οπα ή έκανες μόνο προετοιμασία για πανελλήνιες;
Αν έχεις περάσει μαθήματα, σκέψου ότι τη στατιστική θα τη βγάλεις σε 3 χρόνια μίνιμουμ, ενώ τους πολιτικούς σε 5 μίνιμουμ.
Αλήθεια γιατί ξανάδωσες; Στόχευες σε κάτι συγκεκριμένο; Τι σου αρέσει απ' τα δύο δε μας είπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δες το και αλλιως ... θες να κανεις κατι δημιουργικο η να εισαι στην χαρτούρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Είχα παρακολουθησει 1 εβδομάδα και δεν μου άρεσε.. Αλλά γενικώς από τότε που βγήκαν οι βάσεις ήξερα ότι δεν ήθελα να μείνω σε αυτή τη σχολή.. Φέτος ξαναεδωσα με προοπτική να μπω σε φαρμακευτική ή χημικό ή πολιτικούς.. Και στο μηχανογραφικό είχα πρώτη επιλογή πολιτικούς.. Δεν είχα κανένα ενδοιασμό μέχρι σμρ που έχω ακούσει πολλούς να μου λένε να μείνω ασοεε λόγω καλύτερης αποκατάστασης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
lawl πώς ακριβώς αναιρείται η χαρτούρα με τη δημιουργικότητα; Ο πολιτικός μηχανικός δηλαδή δεν κάνει δουλειά γραφείου; ή χαρτούρα; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Μην κοιτας τις σχολες με βαση την επαγγελματικη αποκατασταση,γιατι δεν ξερεις τι αλλαγες θα γινουν σε 5 χρονια αφου αποφοιτησεις απο την εκαστοτε σχολη.Ποιο επαγγελμα νομιζεις οτι σου ταιριαζει περισσοτερο;Προτιμας να κανεις στατιστικες αναλυσεις ή να ασχολεισαι με σκυροδεματα;
Πρεπει να αποφασισεις αμεσα γιατι ο καιρος πλησιαζει και για τις εγγραφες.Ερωτηση αν το τμημα στατιστικης ηταν σε αλλη πολη εκτος αθηνων δεν θα σου ελεγαν να μεινεις επειδη δεν ειναι ασοοεε;:hmm:Δεν μπορω να καταλαβω αυτη την νοοτροπια.Καθε τμημα εχει την φημη του καλη ή κακη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Παιδιά μάλλον αποφάσισα θα πάω στη σχολή που πέρασα και ήθελα πολύ.. Η στατιστική δεν με καλύπτει.. Δεν θα επιρρεαστω αυτή τη φορά από γνώμες τρίτων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Νομίζω έκανες σωστή επιλογή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Tι κοινό έχει η Στατιστική με την Πολιτική Μηχανική; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Νομίζω έκανες σωστή επιλογή

Και εγώ...ή τουλάχιστον αυτό θέλω να πιστεύω

Tι κοινό έχει η Στατιστική με την Πολιτική Μηχανική; :hmm:

Κανένα περσυ το είχα βάλει στο μηχανογραφικό αλλά είχα αποφασίσει ότι θα ξαναεδινα... Ενώ πολιτικούς ήθελα.. Το είχα βάλει ως στόχο, όπως και φαρμαυτικη που δεν την έπιασα.. Απλά με επιρρεασαν κάποιοι συγγενείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top