Πολιτικών Μηχανικών Vs ΗΜΜΥ (ΑΠΘ - Βόλο - ΔΠΘ)

Mechanic2

Νεοφερμένος

Ο Mechanic2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα στο φόρουμ είμαι αποφοιτος και σκεφτομαι για 10%, οι σχολες που εχω στο μυαλο μου ειναι οι πολιτικοι μηχανικοι και οι ηλεκτρολογοι (ΑΠΘ και Βόλο-ΔΠΘ αντιστοιχα).Σαν προγραμμα σπουδων και μετεπειτα σαν επαγγελματιας οι πολιτικοι μηχανικοι μου φαινονται πιο ενδιαφερον απο τους ηλεκτρολογους (χωρις να λεω οτι δε με ενδιαφερει και των αντικειμενο των ημμυ) ωστοσο με προβληματιζει η αποκατασταση τους εν ετει 2024, οπου εχουν το προβαδισμα οι ηλεκτρολογοι.Εσας ποια ειναι η γνωμη σας πανω σε αυτο το διλημμα;;
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,263 μηνύματα.
Καλησπέρα στο φόρουμ είμαι αποφοιτος και σκεφτομαι για 10%, οι σχολες που εχω στο μυαλο μου ειναι οι πολιτικοι μηχανικοι και οι ηλεκτρολογοι (ΑΠΘ και Βόλο-ΔΠΘ αντιστοιχα).Σαν προγραμμα σπουδων και μετεπειτα σαν επαγγελματιας οι πολιτικοι μηχανικοι μου φαινονται πιο ενδιαφερον απο τους ηλεκτρολογους (χωρις να λεω οτι δε με ενδιαφερει και των αντικειμενο των ημμυ) ωστοσο με προβληματιζει η αποκατασταση τους εν ετει 2024, οπου εχουν το προβαδισμα οι ηλεκτρολογοι.Εσας ποια ειναι η γνωμη σας πανω σε αυτο το διλημμα;;
Δεν έχει νόημα να σου πούμε το ένα ή το άλλο. Πρέπει να διαλέξεις με βάση τι θεωρείς οτι είναι πιο σημαντικό για εσένα. Εαν οικονομικά δεν ζορίζεσαι, επέλεξε αυτό που σου κάνει κλίκ περισσότερο. Εαν θες οπωσδήποτε κάτι απο τα δύο, και το να βρεις δουλειά άμεσα μετά την αποφοίτηση είναι σημαντικό για εσένα, επέλεξε ημμυ γιατί όντως έχουν περισσότερη ευελιξία.

Γενικά δεν ξέρω κάποιον απόφοιτο ημμυ, απο οποιαδήποτε σχολή στην Ελλάδα, ο οποίος δεν έχει βρει δουλειά. Πολλοί εξ αυτών με πολύ αξιοπρεπή μισθό κιόλας. Βέβαια στην Ελλάδα δυστυχώς δεν βρίσκεις δουλειές που σχετίζονται άμεσα με αυτά που κάνεις και μαθαίνεις στην σχολή, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top