Ποιότητα ΟΠΑ vs ΠΑΠΕΙ vs ΕΚΠΑ

NIKwolfie

Νεοφερμένος

Ο NIKwolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά..Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να περάσω στο ΌΠΑ..όμως δεν ακούω και πολύ καλά λόγια..Για τα Διάφορα που γίνονται( ουσίες , μετανάστες ,και αλλα τέτοια ωραία ) και πως αυτό έχει αλλα αποτελέσματα όπως αδυναμία σωστης λειτουργίας σχολης κτλ....Ποια είναιη γνώμη σας πάνω σε αυτό. νομιζετε ότι τώρα που θα καταργηθεί το άσυλο θα φτιάξουντα πράγματα? Μήπως έπρεπε να πάω σε ένα τμήμα του ΠΑΠΕΙ ή του ΕΚΠΑ γι'αυτό τον λόγο ?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά..Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να περάσω στο ΌΠΑ..όμως δεν ακούω και πολύ καλά λόγια..Για τα Διάφορα που γίνονται( ουσίες , μετανάστες ,και αλλα τέτοια ωραία ) και πως αυτό έχει αλλα αποτελέσματα όπως αδυναμία σωστης λειτουργίας σχολης κτλ....Ποια είναιη γνώμη σας πάνω σε αυτό. νομιζετε ότι τώρα που θα καταργηθεί το άσυλο θα φτιάξουντα πράγματα? Μήπως έπρεπε να πάω σε ένα τμήμα του ΠΑΠΕΙ ή του ΕΚΠΑ γι'αυτό τον λόγο ?


Η αλήθεια είναι αυτή που λες.Ας ελπίσουμε ότι με την κατάργηση του ασύλου τα πράγματα να είναι κάπως καλύτερα.
 

NIKwolfie

Νεοφερμένος

Ο NIKwolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι αυτή που λες.Ας ελπίσουμε ότι με την κατάργηση του ασύλου τα πράγματα να είναι κάπως καλύτερα.


Αυτό που είπα μήπως ήταν καλύτερα να πάω ξέρω γω ,χρηματοοικονομικηα και τραπεζικής διοικητικής ας πούμε , στο ΠΑΠΕΙ θα ήταν καλύτερα ? απο άποψη σχολής
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Αυτό που είπα μήπως ήταν καλύτερα να πάω ξέρω γω ,χρηματοοικονομικηα και τραπεζικής διοικητικής ας πούμε , στο ΠΑΠΕΙ θα ήταν καλύτερα ? απο άποψη σχολής


Αυτό μόνο εσυ το ξέρεις.Εγω στην θέση σου δεν θα άλλαζα σχολή.
 

Dimitris_Gr

Νεοφερμένος

Ο Dimitris_Gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Όπως και να έχει, η αξία του πτυχίου του ΟΠΑ είναι μακράν μεγαλύτερη από αυτήν του ΠΑ.ΠΕΙ.
 

adonman

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης Μανασσής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ένας φίλος μου που σπουδάζει οπα μου είπε ότι έμπαινες στις τουαλέτες και έβλεπες ξαπλωμένο το πρεζάκι.... Όμως τώρα προφανώς με την κατάργηση του ασύλου αυτά θα περιοριστούν. Δεν είμαστε ακόμα σίγουροι σε ποιο βαθμό θα αντιμετωπιστεί το ζήτημα, αλλά σίγουρα τα πράγματα θα είναι καλύτερα. Κατά τα άλλα το οπα θεωρείται κορυφαίο στην ελλάδα και έχει καλό όνομα και στις εταιρίες απ' όσα ξέρω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Αυτό που είπα μήπως ήταν καλύτερα να πάω ξέρω γω ,χρηματοοικονομικηα και τραπεζικής διοικητικής ας πούμε , στο ΠΑΠΕΙ θα ήταν καλύτερα ? απο άποψη σχολής


Καλησπέρα, το τι γίνεται έξω από τη σχολή δεν επηρεάζει καθόλου την ποιότητα σπουδών που έγραψες στο πρώτο πόστ για αδυναμία λειτουργίας σχολής καμία σχέση , και όχι από άποψη σχολής μην πας στο ΠΑΠΕΙ , να πας στο ΠΑΠΕΙ αν έχει κάτι το οποίο σε τραβάει περισσότερο, κάποια κατεύθυνση δηλαδή ή είναι πιο κοντά στο σπίτι σου. Το να αποκλείσεις μια σχολή για κάτι τέτοιο ενώ σου παρέχει ότι χρειάζεσαι σε εφόδια και σπουδές δεν είναι σωστό κριτήριο.
 

NIKwolfie

Νεοφερμένος

Ο NIKwolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Καλησπέρα, το τι γίνεται έξω από τη σχολή δεν επηρεάζει καθόλου την ποιότητα σπουδών που έγραψες στο πρώτο πόστ για αδυναμία λειτουργίας σχολής καμία σχέση , και όχι από άποψη σχολής μην πας στο ΠΑΠΕΙ , να πας στο ΠΑΠΕΙ αν έχει κάτι το οποίο σε τραβάει περισσότερο, κάποια κατεύθυνση δηλαδή ή είναι πιο κοντά στο σπίτι σου. Το να αποκλείσεις μια σχολή για κάτι τέτοιο ενώ σου παρέχει ότι χρειάζεσαι σε εφόδια και σπουδές δεν είναι σωστό κριτήριο.


Την ίδια ακριβώς άποψη μαζί σου έχω..απόλυτα ..απλώς σήμερα είχα μια συζήτηση σχετικά με αυτό και με απασχόλησε λίγο
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Την ίδια ακριβώς άποψη μαζί σου έχω..απόλυτα ..απλώς σήμερα είχα μια συζήτηση σχετικά με αυτό και με απασχόλησε λίγο


σε καταλαβαίνω απόλυτα φίλε μου και γω είχα ανησυχίες για αυτά τα θέματα απλά να ξέρεις ότι έχουν φτιάξει κατά πολύ τα πράγματα σε σχέση με πριν 10 χρόνια ας πούμε και λογικά θα φτιάξουν ακόμα περισσότερο. Η ποιότητα σπουδών είναι εξαιρετική πάντως και αν σου αρέσει η επιστήμη που επέλεξες δεν θα τη μετανιώσεις ποτέ την επιλογή σου :D.
 

Ziekr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά..Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να περάσω στο ΌΠΑ..όμως δεν ακούω και πολύ καλά λόγια..Για τα Διάφορα που γίνονται( ουσίες , μετανάστες ,και αλλα τέτοια ωραία ) και πως αυτό έχει αλλα αποτελέσματα όπως αδυναμία σωστης λειτουργίας σχολης κτλ....

Κλείσε τον ΣΚΑΙ. Μια χαρά είναι το ΟΠΑ. Και οι μικροπωλητές έξω από την σχολή δεν υπάρχει περίπτωση να σε ενοχλήσουν
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Κλείσε τον ΣΚΑΙ. Μια χαρά είναι το ΟΠΑ. Και οι μικροπωλητές έξω από την σχολή δεν υπάρχει περίπτωση να σε ενοχλήσουν


Καλά μια χαρά δεν το λες.Πολλα παιδια λένε οτι υπάρχουν τοξικομανείς και μέσα στο κτήριο.
 

Ziekr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Καλά μια χαρά δεν το λες.Πολλα παιδια λένε οτι υπάρχουν τοξικομανείς και μέσα στο κτήριο.


Είμαι 3 χρόνια εδώ κ ποτέ μου δεν έχω δει τοξικομανή μέσα στο κτίριο. Τα κτίρια είναι πεντακάθαρα σε σύγκριση με αλλά πανεπιστήμια
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Είμαι 3 χρόνια εδώ κ ποτέ μου δεν έχω δει τοξικομανή μέσα στο κτίριο. Τα κτίρια είναι πεντακάθαρα σε σύγκριση με αλλά πανεπιστήμια


Αρα τα βιντεο των φοιτητων μεσα απο την σχολη που δειχνουν τοξικομανεις μεσα στο κτηριο δεν ισχυουν?
 
Τελευταία επεξεργασία:

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Πρώτα ο θεός τον Σεπτέμβρη τελειώνω την σχολή μου στο ΟΠΑ, είμαι 5 χρόνια σε αυτή και μπορώ να πω κάποια πράγματα. Αρχικά η περιοχή όντως είναι υποβαθμισμένη, ειδικά στην πλατεία βικτωρίας την οποία συναντάς βγαίνοντας από τον ηλεκτρικό για να πας στο ΟΠΑ. Έξω από το πανεπιστήμιο υπάρχουν μικροπωλητές που πουλούν διάφορα αλλά δεν πειράζουν κανέναν. Το πανεπιστήμιο είναι το κορυφαίο στον τομέα των οικονομικών χωρίς να θέλω να θίξω τους φοιτητές που είναι στο Παπεί. Άλλη βάση έχει ένα πτυχίο από οπά και άλλη από παπεί. Εάν είχα τα μόρια για το ΟΠΑ δεν θα το σκεφτόμουν καν τι θα επέλεγα.
 

paulkin94

Νεοφερμένος

Ο paulkin94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εξαρτάται και ποιο τμημα ενδιαφέρεται κανεις, ας πουμε για οικονομικη επιστήμη του ΟΠΑ ειναι πολυ καλύτερο απο ολες τις αποψεις ενω και σε ΟΔΕ ειναι καλύτερο αν και με οχι μεγαλη διαφορά. Ωστόσο αν μιλαμε για χρηματοοικονομικα το ΠΑΠΕΙ υπερτερεί σε σχεση με του ΟΠΑ. Πάντως με την κατάργηση του ασυλου θα καλυτερέψουν τα πράγματα.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Aπό τη στιγμή που οι αξιολογήσεις των Ελληνικών Πανεπιστημίων και ο τρόπος λειτουργίας τους (προσλήψεις μελών ΔΕΠ,...κλπ) είναι σε πολλά σημεία αμφιλεγόμενης πρακτικής, καλό είναι να κρατάμε μικρό καλάθι ως προς την επιστημονική αξιοπιστία του κάθε ΟΠΑ. Εξηγείστε μου λίγο πως γίνεται το Δημόσιο σε τομείς όπως Πανεπιστήμιο να είναι καλό και δημόσιο σε τομείς Δημόσιας Περιουσίας και Ακινήτων να είναι χάλια στην ίδια χώρα και με κανονισμούς στον ίδιο υπαλληλικό κώδικα.
 

Ziekr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 230 μηνύματα.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Κι εγω το ιδιο σκεφτομαι NIKWolfie, ισως θα επρεπε να ειχα βαλει πρωτο το ΠαΠει στο μηχανογραφικο...Αλλα τα μαθηματα του ΟΠΑ μου κινησαν περισσοτερο το ενδιαφερον, ελπιζω να εκανα σωστη επιλογη.
Πανο ενδιαφερομαι για το τμημα Στατιστικης, οποτε τα λογια σου με ενθαρρυναν καπως, να σαι καλα :)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top