Ποιος είναι ο απαιτούμενος αριθμός μαθητών για να χωριστούν σε δύο τμήματα;

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Ο τίτλος ειναι σαφής για την ερώτηση μου!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kparas7

Νεοφερμένος

Ο kparas7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Νομίζω 26!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Έχω ακούσει 30!!Ποιος ξέρει??:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τι 26 και 30, σαν πολλοί δεν είναι? :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Είμαι σε τάξη με 30 παιδιά και υπάρχει περίπτωση να γίνουμε ένα τμήμα φέτος..Αυτό λέω μόνο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
30 παιδιά έχει η τάξη, ή το τμήμα;
Εμείς πέρσι ήμασταν σε 12άδες, φέτος ήμασταν σε 20άδες καθώς όλη η τάξη είχε 40 παιδιά.
Και στην πρώτη ήμασταν σε τρια τμήματα, το δικό μας είχε παραπάνω παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Λοιπόν, τυπικά είναι 30 (νομίζω ισχύει τα 3 τελευταία χρόνια) αλλά συχνά το χωρίζουν και με λιγότερους μαθητές για διαφόρους λόγους.

30 παιδιά έχει η τάξη, ή το τμήμα;
Εμείς πέρσι ήμασταν σε 12άδες, φέτος ήμασταν σε 20άδες καθώς όλη η τάξη είχε 40 παιδιά.
Και στην πρώτη ήμασταν σε τρια τμήματα, το δικό μας είχε παραπάνω παιδιά.
Αν η τάξη συνολικά έχει 30 τότε θα σπάσει σε δύο τμήματα και θα πάει 15 + 15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
30 ατομα max σε καθε τμημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Πέρσι στο σχολείο μου ήθελαν να χωρίσουν την τεχνολογικη γιατι ήταν 25 άτομα αλλα στη δευτεροβάθμια τους είχαν οτι σύμφωνα με το νόμο πρέπει να 30 + πάνω για να γίνουν 2 τμήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.

inna99

Νεοφερμένος

Η Ίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εμάς όλη η τάξη είναι 80 παιδιά και είμαστε χωρισμένοι σε 3 τμήματα από 28-29 παιδιά...
Ευτυχώς στις 2 μικρότερες τάξεις (πάω Γ' Γυμνασίου) τους χώρισαν σε 4 τμήματα γύρω στα 20 παιδιά στο κάθε τμήμα.
Πάντως εμάς μου φαίνεται χλωμό να μας χωρίσουν καθώς δεν υπάρχει κενή αίθουσα.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Στο δημοτικό ήμασταν 25 άτομα αλλά δεν μας χώριζαν γιατί ήταν από 26 και πάνω, αλλά φέτος διάβασα ότι τα τμήματα μεγαλώνουν κατά 10% άρα τώρα πια είναι στα 29 άτομα περίπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faeton

Νεοφερμένος

Ο faeton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Σύμφωνα με τη νέα εγκύκλιο το τμήμα έχει μέχρι 27 παιδιά άρα γίνεται νέο στα 28, στα 55, στα 82, στα 109.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top