Ποιες χαμηλόβαθμες σχολές του πρώτου πεδίου εξασφαλίζουν καλή επαγγελματική αποκατάσταση;

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά, άλλα όνειρα είχα ,αλλιώς κατέληξα...έχω χάσει τον ύπνο μου δεν ξέρω τι να δηλώσω ...ποιες πιστεύετε ότι είναι καλές σαν σχολές με μέλλον κ καλή αποκατάσταση,από το πρώτο πεδίο;;;; Έχω 13300 ... τί να δηλώσω;;;;
 

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά, άλλα όνειρα είχα ,αλλιώς κατέληξα...έχω χάσει τον ύπνο μου δεν ξέρω τι να δηλώσω ...ποιες πιστεύετε ότι είναι καλές σαν σχολές με μέλλον κ καλή αποκατάσταση,από το πρώτο πεδίο;;;; Έχω 13300 ... τί να δηλώσω;;;;

Η εφημερίδα «Ελεύθερος Τύπος της Κυριακής» παρουσιάζει ανά επιστημονικό πεδίο, πανεπιστημιακά τμήματα που αν και δεν είναι δημοφιλή και έχουν χαμηλή βάση εισαγωγής, υπόσχονται απορρόφηση από την αγορά.

1ο επιστημονικό πεδίο-Ανθρωπιστικές Σπουδές

-Γλωσσικών και Διαπολιτισμικών Σπουδών, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας-Βόλος (12.535 μόρια): Τμήμα μόλις ενός χρόνου λειτουργίας με στόχευση τη διαπολιτισμική εκπαίδευση και επαγγελματική προοπτική με εργασία των αποφοίτων σε Κέντρα Υποδοχής και συγκεκριμένα στην εκπαίδευση προσφύγων, σε Κέντρα Παροχής Κοινωνικής Φροντίδας, σε Μη Κυβερνητικές Οργανώσεις κ.λπ.

–Ψηφιακών Μέσων και Επικοινωνίας, Ιόνιο Πανεπιστήμιο-Αργοστόλι (8.645 μόρια) και Επικοινωνίας και Ψηφιακών Μέσων, Πανεπιστήμιο Δυτ. Μακεδονίας-Καστοριά (9.005 μόρια): Τμήματα με στόχευση στους κλάδους της επικοινωνίας, της προώθησης προϊόντων και υπηρεσιών που οδηγούν σε επιλογές εργασίας σε τμήματα μάρκετινγκ, πωλήσεων, δημοσίων σχέσεων και διαφήμισης, ιδιαίτερα τα τελευταία χρόνια με την ταχύτατη άνοδο των κοινωνικών δικτύων.

Οι χαμηλόβαθμες σχολές που σας βρίσκουν δουλειά
 
Top