Ποια σχολή να επιλέξω;

Alexktz

Νεοφερμένος

Ο Alexktz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Έχοντας πλέον γνώση των μορίων που συγκέντρωσα έρχεται με την σειρά του η διαμόρφωση του μηχανογραφικού δελτίου. Ο προβληματισμός μου έγκειται στο γεγονός ότι εργάζομαι επομένως επιθυμώ να διαλέξω μια σχολή την οποία θα καταφέρω να την τελειώσω σχετικά εύκολα και όπου δεν έχει πολλά υποχρεωτικά εργαστήρια. Παρακάτω παραθέτω τις σχολές στις οποίες έχω την δυνατότητα να εισαχθώ:

1) Διοικητικής επιστήμης και τεχνολογίας
2) Λογιστική (ΟΠΑ)
3) Πολιτικής επιστ. κ δημ. διοικ.(ΕΚΠΑ)
4) Οργαν. κ διοικ. επιχ. (ΟΠΑ)
5) Οικονομ. Επιστήμης (ΟΠΑ)
6) Κοινωνιολογία (ΠΑΝΤΕΙΟΣ)
7) Χρηματοοικ. Κ τραπεζ. διοικ. (ΠΑΠΕΙ)
8) Μάρκετινγκ κ επικοιν. (ΟΠΑ)
9) Δημόσια διοίκηση (ΠΑΝΤΕΙΟΣ)
10) Διεθ. κ ευρωπ. Οικ. σπουδ. (ΟΠΑ)
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Άλεξ υπάρχει κάποια/ες από αυτές που σου αρέσει περισσότερο;
Επειδή αναφέρεις σχολές που δεν σχετίζονται ιδιαίτερα.
Εγώ θα κράταγα:

2, 4, 7.

Να σου πω πχ να πας Μάρκετινγκ ή Κοινωνιολογία γιατί μπορεί να είναι ευκολότερο από ΛΟΧΡΗ αλλά επαγγελματικά καλύτερα το ΛΟΧΡΗ.
 

Alexktz

Νεοφερμένος

Ο Alexktz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Προσωπικά μου αρέσει το μάρκετινγκ η διοίκηση και η κοινωνιολογία, επαγγελματικά θα με βοηθούσε ιδανικά κάποια σχολή από την οποία να αποκτάς και κάποιες βασικές γνώσεις στην λογιστική. Η επαγγελματική αποκατάσταση δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα...
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
ΟΔΕ ΟΠΑ είναι καλή επιλογή τότε, μεταξύ των 3 που σου αρέσουν. Απλώς ήθελα να ρωτήσω πώς γίνεται να περάσεις Κοινωνιολογία από άλλο κλάδο; Τι μαθήματα έδωσες; ΕΠΑΛ ή ΓΕΛ;
 

Alexktz

Νεοφερμένος

Ο Alexktz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Έδωσα από ΕΠΑΛ με ειδικότητα οικονομικά... αποτελεί κατά κάποιον τρόπο μίξη από ανθρωπιστικές και οικονομικές επιστήμες.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Σωστά, Διοίκησης και Οικονομίας ο κλάδος !

ΟΔΕ ΟΠΑ να επιλέξεις είναι συγκριτικά εύκολος και καλός κλάδος.
 

Alexktz

Νεοφερμένος

Ο Alexktz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Μάλιστα θα δώσω έμφαση στην ΟΔΕ ευχαριστώ πολύ...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top