Πληροφορική: Ηράκλειο ή Ιωάννινα

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Πλησιάζει η ώρα που και η γενιά μου θα ετοιμάσει τα δικά τς μηχανογραφικά...
Επειδή λοιπόν πρέπει να πάρω την σωστή απόφαση θα ήθελα πολύ να μου πείτε όσοι γνωρίζεται και ότι γνωρίζεται για τις σχολές Επιστήμης υπολογιστών του Ηρακλείου και την σχολή Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής των Ιωαννίνων..
Θα ήθελα πληροφορίες και πάνω στις σχολές και πάνω στα πανεπιστήμια συνολικά(πλεονεκτήματα-μειονεκτήματα κλπ)..
Γνωρίζω ότι υπάρχουν θέματα ήδη με αρκετές πληροφορίες αλλά θα ήθελα και πληροφορίες που να ισχύουν τώρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Aπο που εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Αμοργό/Ν. Κυκλάδων, αλλά δεν νομίζω ότι έχει σημασία αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Γεια σου

! Αλλαξανε το ονομα στα Γιαννενα ; μαλιστα
ελπιζω να προσαρμοστηκε και το προγραμμα σπυδων και να εχει νοημα το Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών... στον τιτλο

1ον. Για πληροφοριες των τμηματων οπως ειπες υπαρχουν νηματα με πολλες πληροφοριες. Ειναι σιγουρα παλιες;
Οτι απαντηση παρεις εδω θα επαιρνες κι εκει.

2ον. Λογικα θες να συγκρινεις τα δυο τμηματα. Σε ενδιαφερει καποιος συγκεκριμενος παραγοντας ή γενικα και αοριστα;
Επισης εκτος απο τις αποψεις εδω μεσα θα σου προτεινα να ριξεις μαι ματια στους οδηγους σπουδων των 2 τμηματων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Εχω ενα φιλο ιωαννινα, ειναι καλο το τμημα και εχει γινει και 5ετες με πιο πολλα δικαιωματα. Καλη σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Γεια σου

! Αλλαξανε το ονομα στα Γιαννενα ; μαλιστα
ελπιζω να προσαρμοστηκε και το προγραμμα σπυδων και να εχει νοημα το Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών... στον τιτλο

1ον. Για πληροφοριες των τμηματων οπως ειπες υπαρχουν νηματα με πολλες πληροφοριες. Ειναι σιγουρα παλιες;
Οτι απαντηση παρεις εδω θα επαιρνες κι εκει.

2ον. Λογικα θες να συγκρινεις τα δυο τμηματα. Σε ενδιαφερει καποιος συγκεκριμενος παραγοντας ή γενικα και αοριστα;
Επισης εκτος απο τις αποψεις εδω μεσα θα σου προτεινα να ριξεις μαι ματια στους οδηγους σπουδων των 2 τμηματων

Σίγουρα υπάρχουν και πιο πρόσφατες αλλά αρχίζουν από το 2008..
Θέλω οτιδήποτε μπορεί να μου φανεί χρήσιμο ώστε να αποφασίσω στο τέλος πιο είναι το πιο κατάλληλο για εμένα τμήμα..
Τέτοια είναι για παράδειγμα η ποιότητα των σπουδών, των καθηγητών, φοιτητικές εστίες κλπ...

Θα ήθελα να μάθω επίσης τι εννοεί σε ένα μάθημα ότι έχει κάποιο άλλο προαπαιτούμενο.. Δηλαδή πρέπει να ολοκληρώσω στο προηγούμενο για να πάω στο επόμενο, να το παρακολουθήσω ή κάτι άλλο;
Της Κρήτης όλα έχουν προαπαιτούμενα και αυτό είναι που με φοβίζει λίγο, σε αντίθεση με των Ιωαννίνων που δεν έχει κανένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
θα πω την αποψη μου για τα πιο ειδικα ερωτηματα.

Πρεπει να περασεις το προαπετουμενο για να παρεις το επομενο. Αυτο εχει και θετικα οπως οτι σε αρκετα μεταγενεστερα μαθηματα δεν υπαρχει τεραστιος συνοστισμος. Επισης το μαθημα εφοσον προυποθρει καποιες γνωσεις ανεβαζει επιπεδο, με αλλα λογια χτυζεται μια ροη. Τα αρνητικα μπορεις να κτλ ποια ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top