Παρακολούθηση μαθημάτων στο Πανεπιστήμιο πριν την επίσημη εγγραφή

Stif6

Νεοφερμένος

Ο Stif6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Καλησπερα σας οσοι απο εμας προκειται να εισαχθουμε με τον 5% στης σχολες υπαρχει το ενδεχομενο να χαθουν 1-2 μαθηματα. Στα μαθηματα του αμφιθεατρου απο οσο ξερω μπορεις να μπεις και χωρις να εισαι εγγεγραμενος αλλα στα εργαστηρια ξερει κανεις τι γινεται ετσι ωστε να μην χαθουν τα μαθηματα ;
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Καλησπερα σας οσοι απο εμας προκειται να εισαχθουμε με τον 5% στης σχολες υπαρχει το ενδεχομενο να χαθουν 1-2 μαθηματα. Στα μαθηματα του αμφιθεατρου απο οσο ξερω μπορεις να μπεις και χωρις να εισαι εγγεγραμενος αλλα στα εργαστηρια ξερει κανεις τι γινεται ετσι ωστε να μην χαθουν τα μαθηματα ;
Είχα ακριβώς την ίδια απορία και μου είχαν πει πως είναι θέμα καθηγητή. Κάποιοι μπορεί να σε δεχτούν κάποιοι άλλοι όχι. Βέβαια δεν νομίζω να αρχίσουν εργαστήρια αμέσως. Για ποια σχολή ενδιαφέρεσαι;;
 

Stif6

Νεοφερμένος

Ο Stif6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Γεωπονια στο Α.Π.Θ , δεν ξερω εαν θα αρχισουν απο τωρα τα εργαστηρια ή οχι παντως απο αλλους που εμαθα συνηθως εμεις να χασουμε 1 ή 2 εργαστηρια εαν δεν κανουμε κατι
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Γεωπονια στο Α.Π.Θ , δεν ξερω εαν θα αρχισουν απο τωρα τα εργαστηρια ή οχι παντως απο αλλους που εμαθα συνηθως εμεις να χασουμε 1 ή 2 εργαστηρια εαν δεν κανουμε κατι
Εξαρτάται τη χρονια..για παράδειγμα το 2019 άργησαν παααρα πολύ κ οι εγγραφές με το 5% άρχισαν 30 Οκτώβρη. Τις περισσότερες χρονιες όμως τα αποτελέσματα βγαίνουν 10-15 Οκτώβρη κ κάνουμε εγγραφή. Αν δεν αργήσουν τα μηχανογραφικά δεν θα αργήσουν και τα αποτελέσματα
 

Stif6

Νεοφερμένος

Ο Stif6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Τι να πω δεν ξερω εγω παντως θα προσπαθησω να επικοινωνησω με τους καθηγητες που διδασκουν τα μαθηματα του α εξαμηνου να μου και αυτη τι να κανω
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Τι να πω δεν ξερω εγω παντως θα προσπαθησω να επικοινωνησω με τους καθηγητες που διδασκουν τα μαθηματα του α εξαμηνου να μου και αυτη τι να κανω
Ναι μπορείς να ρωτήσεις. Αυτήν την εβδομάδα εχε τον νου σου μη βγει τίποτα για τα μηχανογραφικά στη σελίδα του υπουργείου γιατί ειδα πως τις πιο πολλές χρονιες βγαίνει σε αυτές τις ημερομηνίες και δεν δίνουν μεγάλη προθεσμία μην τη χασεις
 

Stif6

Νεοφερμένος

Ο Stif6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Σε ευχαριστω θα το εχω στο νου μου να κοιταω μηπως ανοιξουν
 

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Καλησπερα σας οσοι απο εμας προκειται να εισαχθουμε με τον 5% στης σχολες υπαρχει το ενδεχομενο να χαθουν 1-2 μαθηματα. Στα μαθηματα του αμφιθεατρου απο οσο ξερω μπορεις να μπεις και χωρις να εισαι εγγεγραμενος αλλα στα εργαστηρια ξερει κανεις τι γινεται ετσι ωστε να μην χαθουν τα μαθηματα ;
Την ίδια απορία έχω κι εγώ αλλά λόγω μεταγραφής
 

pacheiko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pacheiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Την ίδια απορία έχω κι εγώ αλλά λόγω μεταγραφής
Συνήθως οι μετεγγραφές μπαίνουν στη σχολή λίγο πριν την χειμερινή εξεταστική. Επικοινώνησε με τους καθηγητές και ανάλογα με τα μέτρα ίσως σε αφήσουν να μπεις στα εργαστήρια. Στις θεωρίες δεν θα υπάρξει πρόβλημα εκτός και αν παίρνουν παρουσίες λόγο κόβιντ. Όσοι είναι με 5% θα μπουν νωρίτερα και συνιστώ να κάνουν, όσοι είναι, το ίδιο. Επειδή δεν πρόκειται για μετεγγραφή αλλά για σχεδόν σίγουρη εγγραφή, τους αφήνουν. Εάν είναι για 1-2 εργαστήρια, υπάρχει δυνατότητα μέχρι και 3 απουσίες όλο το εξάμηνο. Κάποιες σχολές έχουν 1-2 άλλες παραπάνω. Επικοινωνήστε με τους καθηγητές, δεν πρόκειται να σας κόψουν επειδή χάσατε 2 εργαστήρια
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top