Παρακαλώ απαντήστε ικετεύω

johnstamatis34

Νεοφερμένος

Ο johnstamatis34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αν έχω άλγεβρα,γεωμετρία,φυσική σαν μαθήματα κάτω από την βάση στον τελικό μέσο όρο μαζί με τις εξετάσεις αλλά με γενικό μέσο όρο 16 περνάω Β λυκείου;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.
Αν έχω άλγεβρα,γεωμετρία,φυσική σαν μαθήματα κάτω από την βάση στον τελικό μέσο όρο μαζί με τις εξετάσεις αλλά με γενικό μέσο όρο 16 περνάω Β λυκείου;
ναι περνας



1652814323347.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ναι μωρε ειναι γενικα δυσκολο να μεινεις στο λυκειο μας το ειχε πει κιολας πως αν ειναι καποιος να μεινει στο λυκειο ειναι πιθανοτερο να μεινει απο απουσιες και οχι απο βαθμο,δηλαδη πρεπει αληθεια να μην κανεις τιποτα και να σε αντιπαθουν πληρως οι καθηγητες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι μωρε ειναι γενικα δυσκολο να μεινεις στο λυκειο μας το ειχε πει κιολας ενας καθηγητης στην πρωτη πως αν ειναι καποιος να μεινει στο λυκειο ειναι πιθανοτερο να μεινει απο απουσιες και οχι απο βαθμο,δηλαδη πρεπει αληθεια να μην κανεις τιποτα και να σε αντιπαθουν πληρως οι καθηγητες
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,298 μηνύματα.
Αν έχω άλγεβρα,γεωμετρία,φυσική σαν μαθήματα κάτω από την βάση στον τελικό μέσο όρο μαζί με τις εξετάσεις αλλά με γενικό μέσο όρο 16 περνάω Β λυκείου;
Πάντα υπάρχει ο φόβος μην κοπούμε, αλλά δυστυχώς σπάνια αναλογιζόμαστε οτι ένας ανεπαρκής βαθμός είναι απλά μια ένδειξη που συνιστά οτι υπάρχει ένα πολύ σοβαρότερο θέμα, και αυτό αφορά το επίπεδο των γνώσεων μας.

Ο μηχανισμός του "κόπηκα" δεν είναι ποτέ τιμωρητικός . Έχει σκοπό να εξασφαλίσει οτι θα φύγεις με ένα απαραίτητο σετ γνώσεων που χρειάζονται στο μέλλον για να έχεις καλύτερη αντίληψη. Ειδικά στο λύκειο που οι γνώσεις έχουν σφαιρικό και βασικό χαρακτήρα.

Το γεγονός οτι ο μηχανισμός αυτός δεν λειτουργεί καλά στο λύκειο είναι δώρο άδωρον, κατά την γνώμη μου.
 

johnstamatis34

Νεοφερμένος

Ο johnstamatis34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ναι περνας



View attachment 102556Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι μωρε ειναι γενικα δυσκολο να μεινεις στο λυκειο μας το ειχε πει κιολας πως αν ειναι καποιος να μεινει στο λυκειο ειναι πιθανοτερο να μεινει απο απουσιες και οχι απο βαθμο,δηλαδη πρεπει αληθεια να μην κανεις τιποτα και να σε αντιπαθουν πληρως οι καθηγητες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Ευχαριστώ πολύ!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ευχαριστώ!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάντα υπάρχει ο φόβος μην κοπούμε, αλλά δυστυχώς σπάνια αναλογιζόμαστε οτι ένας ανεπαρκής βαθμός είναι απλά μια ένδειξη που συνιστά οτι υπάρχει ένα πολύ σοβαρότερο θέμα, και αυτό αφορά το επίπεδο των γνώσεων μας.

Ο μηχανισμός του "κόπηκα" δεν είναι ποτέ τιμωρητικός . Έχει σκοπό να εξασφαλίσει οτι θα φύγεις με ένα απαραίτητο σετ γνώσεων που χρειάζονται στο μέλλον για να έχεις καλύτερη αντίληψη. Ειδικά στο λύκειο που οι γνώσεις έχουν σφαιρικό και βασικό χαρακτήρα.

Το γεγονός οτι ο μηχανισμός αυτός δεν λειτουργεί καλά στο λύκειο είναι δώρο άδωρον, κατά την γνώμη μου.
Σε ευχαριστώ πολύ!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top