Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ και ιδιωτική σχολή

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
και σε δημόσιο ιεκ με τα ίδια δίδακτρα που δίνουν και οι άλλοι ? γιατι έχει ένα ιεκ δίπλα στο σπίτι μου και με ενδιαφέρει μία ειδικότητα που παρέχει,ας μας ενημερώσει κάποιος που ξέρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
και σε δημόσιο ιεκ με τα ίδια δίδακτρα που δίνουν και οι άλλοι ? γιατι έχει ένα ιεκ δίπλα στο σπίτι μου και με ενδιαφέρει μία ειδικότητα που παρέχει,ας μας ενημερώσει κάποιος που ξέρει

Για ποιο ΙΕΚ ψάχνεσαι;;;;:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
ρεβέκκαααα ! είναι οι γονείς μου φυσικοθεραπευτές και θέλουν να βγάλω αντίστοιχο ιεκ για να έχω έτοιμη δουλεία μέχρι να βρω κάτι στο αντικείμενο μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν είναι κακό!!!!
Πάντως, αν είναι ιδιωτικό δεν έχεις σίγουρα πρόβλημα!Για δημόσιο δεν είμαι σίγουρη, αλλά δεν πιστεύω ότι θα έχεις θέμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Δεν είναι κακό!!!!
Πάντως, αν είναι ιδιωτικό δεν έχεις σίγουρα πρόβλημα!Για δημόσιο δεν είμαι σίγουρη, αλλά δεν πιστεύω ότι θα έχεις θέμα!

με το ιδιωτικό έχω οικονομικό θέμα γιατί είναι και οι γλώσσες που κάνω και φεύγουν πολλά λεφτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Πήγαινε στο ΙΕΚ και κάνε μια ερώτηση και μετά στην γραμματεία μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Πήγαινε στο ΙΕΚ και κάνε μια ερώτηση και μετά στην γραμματεία μας...

αυτό θα κάνω μόλις τελειώσει η εξεταστική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Γίνεται για παράδειγμα να σπουδάζω σ' ενα πανεπιστήμιο και παράλληλα να γραφτώ σ' ένα ιδιωτικό κολλέγιο ή ΙΕΚ ωστε να πάρω και πτυχίο και απο κάτι άλλο που θέλω; Ή πρέπει να τελειώσω το πανεπιστήμιο και μετά να μπω στην άλλη ιδιωτική σχολη;

any idea?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Μπορω να ειμαι παραλληλα σε μια σχολη ΑΕΙ και σε μια σχολη φωτογραφιας τυπου ΙΕΚ ή με σεμιναρια? Υπαρχει καποιο νομικο πλαισιο που να μου το απαγορευει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinman

Νεοφερμένος

Ο tinman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
βεβαια μπορεις. δεν απαγορευεται απο το νομο. εξαλλου δεν θεωρουνται ομοιοβαθμα το ιεκ και το αει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ran.l

Νεοφερμένος

Η ran.l αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γινεται να σπουδαζει καποιος σε τει και παραλληλα να εγγραφει σε δημοσιο ιεκ αλλα για σπουδεσ διαφορετικων ειδικοτητων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Για δημόσιο ΙΕΚ δε ξέρω, για ιδιωτικό σίγουρα γίνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata_Morgana

Νεοφερμένος

Η Fata_Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Θεωρητικά μπορείς κάλλιστα να σπουδάζεις σε κάποιο ΑΕΙ ή ΤΕΙ και ταυτόχρονα σε ιδιωτικό ή δημόσιο ΙΕΚ, αυτό συμβαίνει γιατί γενικά απαγορεύεται να σπουδάζεις ταυτόχρονα σε δύο τμήματα της τριτοβάθμιας αλλά αυτό δεν πιάνει τα ΙΕΚ. Για τα ιδιωτικά "πανεπιστήμια" δεν έχω ιδέα. Πάντως δεν καταλαβαίνω την λογική του να πας και σε πανεπιστήμιο και σε ΙΕΚ ταυτόχρονα, σε τι εξυπηρετεί; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Παίρνεις 2 χαρτία και μαθαίνεις και παραπάνω πράγματα. Εγώ πχ πηγαίνω και σε ΑΕΙ κ σε κολλέγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ανταποκρίνεσαι και στα δύο εξίσου καλά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata_Morgana

Νεοφερμένος

Η Fata_Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ναι ρε συ αλλά τα χαρτιά είναι απλά χαρτιά, δεν είναι πιο λογικό να επικεντρωθείς σε έναν τομέα και να δώσεις τα μέγιστα εκεί; Έτσι και αλλιώς αμφιβάλλω αν τα κολέγια και τα ΙΕΚ έχουν σοβαρή απήχηση στην αγορά εργασίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Τα κολέγια έχουν..Άσε που ετοιμάζεσαι καλύτερα για ενα μαστερ στην Αγγλία μιας το σύστημα εκει με εδώ είναι αλλιώς.Επόμενη εξεταστική σε 1 μήνα οπότε θα φανεί εκει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Τα κολέγια έχουν..Άσε που ετοιμάζεσαι καλύτερα για ενα μαστερ στην Αγγλία μιας το σύστημα εκει με εδώ είναι αλλιώς.Επόμενη εξεταστική σε 1 μήνα οπότε θα φανεί εκει..

Καλά δεν είναι και κάτι τρομακτικό το σύστημα της Αγγλίας! Δεν θέλει και καμιά τρομερή προετοιμασία!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary6

Νεοφερμένος

Η mary6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας ,θα ήθελα να σας ρωτήσω ,σπουδάζω πολιτικη επιστήμη και θα ηθέλα παράλληλα με τις σπουδές μου επειδη δεν μου αρέσουν πολύ,να γραφτώ σε ιδιωτικό ιεκ για προσχολική αγώγη επειδη μου αρέσει σαν αντικείμενο ,ξέρετε αν γινέται η υπάρχει πρόβλημα; σας ευχαριστώ πολύ

Επισήμανση: Το παρόν μήνυμα προήλθα απο νήμα με παρόμοιο περιεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fci

Νεοφερμένος

Η fci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας,θα ηθελε να ρωτησω αν επιτρεπεται η παραλληλη φοιτηση σε αει και ιεκ δημοσιο η ιδιωτικο ;μηπως ξερεις καποιος σιγουρα απο σας η φοιταει καποιος και στα δυο;ευχαριστω πολυ

σημείωσης συντονιστή: Τα μηνύματα 40 και 41 προήλθαν από νήμα με παρόμοιο θέμα με το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top