Πανελλήνιες 23 χρόνια μετά

Kor1977

Νεοφερμένος

Η Kor1977 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας, λογικά είμαι ο δεινόσαυρος της παρέας λόγω της ηλικίας μου. Φέτος ξεκίνησα να διαβάζω για πανελλήνιες από ΕΠΑΛ γιατί είχα τελειώσει ΤΕΛ υπαλλήλων γραφείου το 1996. Δυστυχώς οι κατατακτήριες μου φαίνονται κάπως γιατί είναι πιο ιδιαίτερο θέμα και έτσι αποφάσισα για πανελλήνιες. ( Είχα τελειώσει εμπορίας και διαφήμισης) Στο σχολείο που επικοινώνησα μου είπαν ακόμα δεν γίνονται οι αιτήσεις για παλιούς αποφοίτους. Εγώ παιδιά διαβάζω μόνη μου πιστεύετε ότι χρειάζεται φροντιστήριο και από ότι μου είπαν μόνο οικονομίας και διοίκησης μαθήματα θα δώσω όχι από άλλη κατεύθυνση. Ποια είναι η γνώμη σας!!! Να το τολμήσω? Δίνω κανονικά με όλους?δεν κατανοώ το περί παλαιού συστήματος και νέου? Τα φώτα σας!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.
Γεια σας, λογικά είμαι ο δεινόσαυρος της παρέας λόγω της ηλικίας μου. Φέτος ξεκίνησα να διαβάζω για πανελλήνιες από ΕΠΑΛ γιατί είχα τελειώσει ΤΕΛ υπαλλήλων γραφείου το 1996. Δυστυχώς οι κατατακτήριες μου φαίνονται κάπως γιατί είναι πιο ιδιαίτερο θέμα και έτσι αποφάσισα για πανελλήνιες. ( Είχα τελειώσει εμπορίας και διαφήμισης) Στο σχολείο που επικοινώνησα μου είπαν ακόμα δεν γίνονται οι αιτήσεις για παλιούς αποφοίτους. Εγώ παιδιά διαβάζω μόνη μου πιστεύετε ότι χρειάζεται φροντιστήριο και από ότι μου είπαν μόνο οικονομίας και διοίκησης μαθήματα θα δώσω όχι από άλλη κατεύθυνση. Ποια είναι η γνώμη σας!!! Να το τολμήσω? Δίνω κανονικά με όλους?δεν κατανοώ το περί παλαιού συστήματος και νέου? Τα φώτα σας!!
Καλο κουραγιο ,να το τολμησετε.
Χτες ανακοινωσαν τα ειδικα μαθηματα που θα εξετασουν ανα κατηγορια.
Υπάλληλος Εμπορίας και Διαφήμισης εξετάζεται στα μαθήματα:
i. Αρχές Οικονομικής Θεωρίας
ii. Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης
και επιπλεον τα βασικα μαθηματα. Γλωσσα και Αλγεβρα.
Μπορει να εχετε ενα πλεονεκτημα λογω εμπειριας στην εκθεση αλλα στα υπολοιπα λογω της μεγαλης αποστασης απο τα θρανια ειστε μειον, οπως και στην τεχνικη των εξετασεων.
Το πεδιο των οικονομικων μεσω επαλ δεν ειναι απαιτητικο αλλα το φροντιστηριο θα το χρειαστείτε
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Διαφωνω ως προς την εκθεση. Εγω αποπειραθηκα να δωσω περσι, μετα απο 15 χρονια, αλλα σταματησα στην εκθεση γιατι τα πηγα χαλια κι ετσι αρχισα ιδιαιτερα τον Σεπτεμβρη με φιλολογο με στοχο τις φετινες πανελληνιες.
Αν ειναι να κανεις καπου ιδιαιτερα μαθηματα, κανε οπωσδηποτε στην εκθεση. Το συστημα εχει αλλαξει τελειως απο τοτε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βασικα τωρα το ειδα οτι εισαι απο επαλ και το διορθωσα. Παντως ψαξε λιγο τα θέματα του 20 να δεις τις διαφορες και κρινεις μονη σου
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.
Διαφωνω ως προς την εκθεση. Εγω αποπειραθηκα να δωσω περσι, μετα απο 15 χρονια, αλλα σταματησα στην εκθεση γιατι τα πηγα χαλια κι ετσι αρχισα ιδιαιτερα τον Σεπτεμβρη με φιλολογο με στοχο τις φετινες πανελληνιες.
Αν ειναι να κανεις καπου ιδιαιτερα μαθηματα, κανε οπωσδηποτε στην εκθεση. Το συστημα εχει αλλαξει τελειως απο τοτε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βασικα τωρα το ειδα οτι εισαι απο επαλ και το διορθωσα. Παντως ψαξε λιγο τα θέματα του 20 να δεις τις διαφορες και κρινεις μονη σου
Αν ναι? Νομιζα οτι η εμπειρια της ζωης σου δινει παραπανω γνωσεις και ευελιξία ωστε να στηριξεις θεματα, αποψεις και πτυχες στην εκθεση.
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Αν ναι? Νομιζα οτι η εμπειρια της ζωης σου δινει παραπανω γνωσεις και ευελιξία ωστε να στηριξεις θεματα, αποψεις και πτυχες στην εκθεση.
Εχεις ενα δικιο αλλα οχι για τις εμπειριες ζωης και τις γνωσεις. Με τα χρονια μοιραια το λεξιλογιο πλουτιζει και η ικανοτητα εκφρασης γινεται καπως καλυτερη. Απο κει και περα ο τροπος εξετασης του μαθηματος εχει αλλαξει. Δεν το ξερες;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.
Ωραια εχει αλλαξει , αφαιρεσαν πολλά τεχνικα στοιχεια του λογου που πιθανων εχουν ξεχαστει απο τους μεγαλύτερους και εβαλαν περισσοτερο κριτικη σκεψη.
Σε αυτο δεν βοηθα η εμπειρια της ζωης?
Επειτα τα κειμενα των θεματων δεν τα εγραψαν 18χρονα αλλα πολυ μεγαλυτεροι που ισως εχουν και αναλογες αποψεις με τους μεγαλυτερους διαγωνιζομενους και αγνωστες σε εμας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jkost

Νεοφερμένος

Ο jkost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλησπέρα επειδή και εγώ είμαι παλιός απόφοιτος, μπορώ να κάνω εδώ μια ερώτηση ή πρέπει να ανοίξω νέο θέμα?

είμαι σε εξάμηνο πρακτικής ΙΕΚ το οποίο δεν έχω ξεκινήσει ακόμα, μπορώ να δηλώσω συμμετοχή στις πανελλήνιες? και αν ναι, απευθύνομαι στο ΙΕΚ? επίσης πόσο σύντομα περιμένουμε και τι προθεσμία θα έχει η
δήλωση συμμετοχής στις πανελλήνιες για τους αποφοίτους;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.
καλησπέρα επειδή και εγώ είμαι παλιός απόφοιτος, μπορώ να κάνω εδώ μια ερώτηση ή πρέπει να ανοίξω νέο θέμα?

είμαι σε εξάμηνο πρακτικής ΙΕΚ το οποίο δεν έχω ξεκινήσει ακόμα, μπορώ να δηλώσω συμμετοχή στις πανελλήνιες? και αν ναι, απευθύνομαι στο ΙΕΚ? επίσης πόσο σύντομα περιμένουμε και τι προθεσμία θα έχει η
δήλωση συμμετοχής στις πανελλήνιες για τους αποφοίτους;;
εννοεις κατατακτηριες σε πανεπιστημιο μεσω ΙΕΚ?
 

jkost

Νεοφερμένος

Ο jkost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εννοεις κατατακτηριες σε πανεπιστημιο μεσω ΙΕΚ?
Οχι κατατακτήριες, (αυτές νομίζω θα γίνονται Νοέμβρη) μιλάω κανονικά για πανελλήνιες
επιτρέπεται αν δεν ξεκινήσω το εξάμηνο πρακτικής? και που απευθύνομαι?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.
Οχι κατατακτήριες, (αυτές νομίζω θα γίνονται Νοέμβρη) μιλάω κανονικά για πανελλήνιες
επιτρέπεται αν δεν ξεκινήσω το εξάμηνο πρακτικής? και που απευθύνομαι?
Δεν υπαρχει συγκρουση μεταξυ ΙΕΚ και πανεπιστημιου, ποσω μαλλον με τις πανελληνιες.
Τα ΙΕΚ δεν εχουν σχεση με τις δηλωσεις των πανελληνιων, αυτο ειναι απολειστικη δουλεια των λυκειων.
Οταν βγει η ανακοινωση δηλωσεων για αποφοιτους πηγαινεις στο κοντινο σου λυκειο με το απολυτηριο και κανεις την αιτηση. Η ανακοινωση θα βγει ανα πασα στιγμη μεχρι και τον μαρτιο. Το περιθωριο που δινουν ειναι μια εβδομαδα.
Αν εχεις απολυτηριο επαλ και θελεις εξετασεις μεσω επαλ πας σε επαλ
Αν εχεις απολυτηριο γελ ή επαλ και θελεις εξετασεις μεσω γελ πας σε γελ.
Καλη τυχη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top