Πανελλήνιες 2022 ΕΠΑ.Λ. - προβλέψεις για βάσεις και θέματα

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Με το τέλος του Φεβρουαρίου , εχουμε μπεί ουσιαστικά στην τελική ευθεία για τις πανελλήνιες . Τα παιδία που δίνουν φέτος μέχρι τώρα πως είστε απο άποψη ύλης και ψυχολογίας και τα άτομα που δώσαν προηγούμενες χρονίες , πως πιστεύετε πως θα κυμανθουν οι βάσεις και τα θέματα φέτος ;
 

Nikoletaant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoletaant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Είμαι στο πεδίο υγείας και δίνω δεύτερη φορά... Ναι έχω πεθάνει λίγο στο άγχος αλλά προσπαθώ να το ρυθμίσω 😅 Στη Βιολογία και Φυσική τελειώνουμε αυτή τη βδομάδα την ύλη και στη Χημεία μας μένει η οργανική. Όσον αφορά την έκθεση έχουμε κάποια κεφαλαιακια της Β λυκείου ακόμη. Είναι πολύ σημαντικό πάντως νομίζω τώρα όσοι κάνουμε επανάληψη να δώσουμε τα δυνατά μας και να έχουμε ψυχραιμία και θετικές σκέψεις :)
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Έχω ήδη τελειώσει την ύλη απο τον Ιανουάριο και απλά θέλω να τελειώσω(Θεωρητική). Όχι επειδή είμαι αγχωμένη αλλά γιατί βαράω μύγες τη μισή μέρα, τουλάχιστον να τις βαράω σε καμια παραλία
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Με το τέλος του Φεβρουαρίου , εχουμε μπεί ουσιαστικά στην τελική ευθεία για τις πανελλήνιες . Τα παιδία που δίνουν φέτος μέχρι τώρα πως είστε απο άποψη ύλης και ψυχολογίας και τα άτομα που δώσαν προηγούμενες χρονίες , πως πιστεύετε πως θα κυμανθουν οι βάσεις και τα θέματα φέτος ;
Οι βάσεις πιστεύω θα κατέβουν εφόσον άλλαξαν και οι συντελεστές βαρύτητας
Θα δυσκολέψουν πιστεύω αρκετά στα γενικής τα θέματα !
 

Lady D.

Νεοφερμένος

Η Lady D. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Με το τέλος του Φεβρουαρίου , εχουμε μπεί ουσιαστικά στην τελική ευθεία για τις πανελλήνιες . Τα παιδία που δίνουν φέτος μέχρι τώρα πως είστε απο άποψη ύλης και ψυχολογίας και τα άτομα που δώσαν προηγούμενες χρονίες , πως πιστεύετε πως θα κυμανθουν οι βάσεις και τα θέματα φέτος ;
Καλησπέρα! Εγώ προσωπικά την ύλη των μαθημάτων της ανατομίας, της υγιεινής και της έκθεσης την τελείωσα τέλη Νοεμβρίου. Την ύλη της άλγεβρας την τελείωσα πριν από λίγες εβδομάδες. Εν ολίγοις έχουμε μπει στην τελική ευθεία όπως προανέφερες! Τώρα όσον αφορά την ψυχολογία έχω αρκετά σκαμπανεβάσματα και κυρίως άγχος και νεύρα. Για τα θέματα πιστεύω ότι φέτος θα προτιμηθούν ασκήσεις και ερωτήσεις βασισμένες σε κεφάλαια που τα δύο τελευταία χρόνια ήταν εκτός ύλης. Τέλος για την αγαπημένη μου έκθεση υποψιάζομαι ότι τα θέματα που θα πέσουν θα επικεντρωθούν στο τί εκτυλίσσεται αυτή τη χρονική περίοδο, δηλαδή το μυαλό μου πηγαίνει προς τον πόλεμο, τη δημοκρατία και γενικότερα τη βία.
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Καλησπέρα! Εγώ προσωπικά την ύλη των μαθημάτων της ανατομίας, της υγιεινής και της έκθεσης την τελείωσα τέλη Νοεμβρίου. Την ύλη της άλγεβρας την τελείωσα πριν από λίγες εβδομάδες. Εν ολίγοις έχουμε μπει στην τελική ευθεία όπως προανέφερες! Τώρα όσον αφορά την ψυχολογία έχω αρκετά σκαμπανεβάσματα και κυρίως άγχος και νεύρα. Για τα θέματα πιστεύω ότι φέτος θα προτιμηθούν ασκήσεις και ερωτήσεις βασισμένες σε κεφάλαια που τα δύο τελευταία χρόνια ήταν εκτός ύλης. Τέλος για την αγαπημένη μου έκθεση υποψιάζομαι ότι τα θέματα που θα πέσουν θα επικεντρωθούν στο τί εκτυλίσσεται αυτή τη χρονική περίοδο, δηλαδή το μυαλό μου πηγαίνει προς τον πόλεμο, τη δημοκρατία και γενικότερα τη βία.
Θα ήταν υπερβολικά εύκολο αυτό το θέμα έκθεσης. Θεωρώ θα πέσει κάτι με την ιστορία πχ γιατί θα πρέπει να ''θυμόμαστε'' τα ιστορικά γεγονότα για να μην κάνουμε πολέμους κτλ κτλ.
 

Lady D.

Νεοφερμένος

Η Lady D. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Θα ήταν υπερβολικά εύκολο αυτό το θέμα έκθεσης. Θεωρώ θα πέσει κάτι με την ιστορία πχ γιατί θα πρέπει να ''θυμόμαστε'' τα ιστορικά γεγονότα για να μην κάνουμε πολέμους κτλ κτλ.
Κατ' εμέ ακόμα και ένα τέτοιο θέμα θα χρειαζόταν ορισμένες πληροφορίες από το κεφάλαιο ειρήνη - πόλεμος και τη δημοκρατία διότι από άποψη ιστορίας οι πόλεμοι στηρίζονται στην έλλειψη δημοκρατίας, ελευθερίας και ιδιαίτερα στις συνέπειες που είχαν τόσο στην κοινωνία του χθες όσο και στην σημερινή. (τονίζω πως αυτή είναι η εικόνα που έχω διαμορφώσει εγώ πρόσφατα για τα θέματα! Δεν επιθυμώ να επιβάλω τα πιστεύω μου, εννοείται ότι μπορεί να είμαι και λάθος.)
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Για εμένα , εχω τελειώσει την ύλη άλγεβρας , ανατομιας αλλα και την θεωρία της έκθεσης και τωρα μου μένει ενα κεφάλαιο στην υγιεινή που θα το είχα τελειώσει απλά είναι πολύ βαρετό και δεν διαβάζεται εύκολα . Απο άποψη ψυχολογίας είμαι σχετικά καλά , στο σχολείο μου έχουμε ψυχολόγο για την διαχείριση του άγχους η οποία πιστεύω πως με βοήθησε πολύ , πλέον κάνω την προσπάθεια μου και οτι καλύτερο μπορώ και δεν αγχώνομαι τόσο πολύ ώστε να μου προκαλέσει πρόβλημα . Το μόνο που με φοβίζει είναι οτι αν και έχω βγάλει την ύλη πιστεύω οτι εχω κενά σε μερικά κεφάλαια οπως το 4 της υγιεινής και το κυκλοφορικό της ανατομίας αλλα απο την στιγμη που τα εχω βγάλει μεσα σε 2 ημέρες μπορώ να τα αποστιθήσω
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Για εμένα , εχω τελειώσει την ύλη άλγεβρας , ανατομιας αλλα και την θεωρία της έκθεσης και τωρα μου μένει ενα κεφάλαιο στην υγιεινή που θα το είχα τελειώσει απλά είναι πολύ βαρετό και δεν διαβάζεται εύκολα . Απο άποψη ψυχολογίας είμαι σχετικά καλά , στο σχολείο μου έχουμε ψυχολόγο για την διαχείριση του άγχους η οποία πιστεύω πως με βοήθησε πολύ , πλέον κάνω την προσπάθεια μου και οτι καλύτερο μπορώ και δεν αγχώνομαι τόσο πολύ ώστε να μου προκαλέσει πρόβλημα . Το μόνο που με φοβίζει είναι οτι αν και έχω βγάλει την ύλη πιστεύω οτι εχω κενά σε μερικά κεφάλαια οπως το 4 της υγιεινής και το κυκλοφορικό της ανατομίας αλλα απο την στιγμη που τα εχω βγάλει μεσα σε 2 ημέρες μπορώ να τα αποστιθήσω
Μην αγχώνεσαι είχε φτάσει περσυ Μάιος και δεν είχα μάθει σχεδόν το μισο 5 της υγιεινής και το Γεννητικο γυναίκας (κατάφερα το 20 όμως !!)
προσπαθησε να τελειώσεις το κυκλοφορικό είναι αρκετά εύκολο
συνεχεια επαναλήψεις και παπαγαλίες
πχ πάρε ένα μήνα για ανατομια και τον άλλο για υγιεινη (για να ασχολείσαι και με τα γενικής )
πανω από Όλα όμως πρώτα κατανόηση και μετά λέγε το κάθε βιβλίο απςξω 🤣😂
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι είχε φτάσει περσυ Μάιος και δεν είχα μάθει σχεδόν το μισο 5 της υγιεινής και το Γεννητικο γυναίκας (κατάφερα το 20 όμως !!)
προσπαθησε να τελειώσεις το κυκλοφορικό είναι αρκετά εύκολο
συνεχεια επαναλήψεις και παπαγαλίες
πχ πάρε ένα μήνα για ανατομια και τον άλλο για υγιεινη (για να ασχολείσαι και με τα γενικής )
πανω από Όλα όμως πρώτα κατανόηση και μετά λέγε το κάθε βιβλίο απςξω 🤣😂
Σίγουρα έχω χρόνο μπροστά μου και γενικά αυτο προσπαθώ τωρα , να τα καταλαβω και να μην τα παπαγαλίσω απλα , εσυ που πέρασες και πόσο εγραψες ;
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Σίγουρα έχω χρόνο μπροστά μου και γενικά αυτο προσπαθώ τωρα , να τα καταλαβω και να μην τα παπαγαλίσω απλα , εσυ που πέρασες και πόσο εγραψες ;
Εγώ έγραψα 19.010 , με κατέβασε πολύ η έκθεση ( στα αλλά έγραψα 20)
Και για αυτό έχασα για λίγα μόρια την ιατρική (~400 πρπ)
Πέρασα Βιοιατρικων επιστημών
Το παρακολουθώ κανονικά και θα κάνω 10%
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ έγραψα 19.010 , με κατέβασε πολύ η έκθεση ( στα αλλά έγραψα 20)
Και για αυτό έχασα για λίγα μόρια την ιατρική (~400 πρπ)
Πέρασα Βιοιατρικων επιστημών
Το παρακολουθώ κανονικά και θα κάνω 10%
Επίσης με βοήθησε πρώτα να τα κατανοήσω
Γενικά δεν προχωρούσα πουθενά χωρίς να καταλάβω κάτι
Μετά όταν τελείωσα κατανόηση
Έβγαλα ανατομία μια φορά (ένα μήνα ) τον άλλο μήνα υγιεινή
Μετά το Πάσχα επειδή γράφαμε ανα εβδομάδα το κάθε μάθημα διαγώνισμα
Έβγαζα απέξω ανα εβδομάδα πλέον την ύλη

προσπαθησε να βγάλεις και την θεωρία των μαθημάτων όσο μπορείς μια δυο φορές τώρα και μετά τον Ιούνιο
 
Τελευταία επεξεργασία:

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς κάνω και εγώ , απλα εαν το χάσω κάπου θα είναι στα μαθηματικά , οπου επειδή δεν είχα βάσεις τα προηγούμενα χρόνια φετος αν και εχω τελειώσει τα βρισκω δυσκολα στα πρωτα .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης πως σου φαίνονται οι βιοιατρικές επιστήμες ;
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς κάνω και εγώ , απλα εαν το χάσω κάπου θα είναι στα μαθηματικά , οπου επειδή δεν είχα βάσεις τα προηγούμενα χρόνια φετος αν και εχω τελειώσει τα βρισκω δυσκολα στα πρωτα .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης πως σου φαίνονται οι βιοιατρικές επιστήμες ;
Είναι ένα αρκετά καλό τμήμα έχεις και 5 διαφορετικές κατευθύνσεις να διαλέξεις ανάλογα τα γούστα σου
Θα το πρότεινα σίγουρα υψηλή θέση στο μηχανογραφικό σου !!
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Είναι ένα αρκετά καλό τμήμα έχεις και 5 διαφορετικές κατευθύνσεις να διαλέξεις ανάλογα τα γούστα σου
Θα το πρότεινα σίγουρα υψηλή θέση στο μηχανογραφικό σου !!
Θα το κοιτάξω , εμένα πρώτη μου επιλογή είναι η Ιατρική Λάρισας , αλλα πλέον εχω απογοητευτεί λιγο και δεν ξέρω αν μπορέσω να τα πιάσω
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Θα το κοιτάξω , εμένα πρώτη μου επιλογή είναι η Ιατρική Λάρισας , αλλα πλέον εχω απογοητευτεί λιγο και δεν ξέρω αν μπορέσω να τα πιάσω
Σίγουρα θα έχεις την ιατρική στο μυαλό σου (όπως κ γω) αλλά θα πρέπει να σκεφτείς και εναλλακτικές
Γράψε εσυ όσο καλύτερα μπορείς πρώτα και μετά σκεφτεσαι
Εγώ είχα βάλει όλες Τις ιατρικές και μετά την βιοιατρικων αλλά με 19.010 που να πέρναγα κ γω
Όποτε τώρα μόνο 10% η κατατακτήριες
Σε καμία περίπτωση όμως μην νιώσεις άσχημα αν δεν καταφέρεις τον σκοπό σου με την πρώτη
Είμαστε νέοι ακόμα έχουμε πολλές ευκαιρίες
Αλλά μην τα παρατάς !!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σίγουρα θα έχεις την ιατρική στο μυαλό σου (όπως κ γω) αλλά θα πρέπει να σκεφτείς και εναλλακτικές
Γράψε εσυ όσο καλύτερα μπορείς πρώτα και μετά σκεφτεσαι
Εγώ είχα βάλει όλες Τις ιατρικές και μετά την βιοιατρικων αλλά με 19.010 που να πέρναγα κ γω
Όποτε τώρα μόνο 10% η κατατακτήριες
Σε καμία περίπτωση όμως μην νιώσεις άσχημα αν δεν καταφέρεις τον σκοπό σου με την πρώτη
Είμαστε νέοι ακόμα έχουμε πολλές ευκαιρίες
Αλλά μην τα παρατάς !!!
Γιατί δεν έχω δύναμη να ξαναπεράσω αυτό με τις πανελλήνιες , δεν θα έγραφα τόσο πολύ
Μου έτυχε και στην έκθεση ένας ελεγκτής
Έβαλαν 70 και 70 και οι δυο , πράγμα αδύνατο έστω ένα δεκαδικό θα έπρεπε να ήταν διαφορετικό δλδ
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Σίγουρα θα έχεις την ιατρική στο μυαλό σου (όπως κ γω) αλλά θα πρέπει να σκεφτείς και εναλλακτικές
Γράψε εσυ όσο καλύτερα μπορείς πρώτα και μετά σκεφτεσαι
Εγώ είχα βάλει όλες Τις ιατρικές και μετά την βιοιατρικων αλλά με 19.010 που να πέρναγα κ γω
Όποτε τώρα μόνο 10% η κατατακτήριες
Σε καμία περίπτωση όμως μην νιώσεις άσχημα αν δεν καταφέρεις τον σκοπό σου με την πρώτη
Είμαστε νέοι ακόμα έχουμε πολλές ευκαιρίες
Αλλά μην τα παρατάς !!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Γιατί δεν έχω δύναμη να ξαναπεράσω αυτό με τις πανελλήνιες , δεν θα έγραφα τόσο πολύ
Μου έτυχε και στην έκθεση ένας ελεγκτής
Έβαλαν 70 και 70 και οι δυο , πράγμα αδύνατο έστω ένα δεκαδικό θα έπρεπε να ήταν διαφορετικό δλδ
Αυτο που λές το καταλαβαίνω , εμένα γενικα δεν με εχει κουράσει η διαδικασία παρα μονο απο το αγχος του τυπου οτι δεν θα περασω εκεί που θέλω και οτι οι αλλοι τα ξερουν καλυτερα κτλ .Εγω εαν δεν περασω φέτος εκεί που θέλω θα γραφτω στην σχολή και θα ξανα δωσω (εκτός και αν μου αρέσει εντέλει η σχολή τοσο πολύ )
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top