γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 4,177 μηνύματα.
Άρα κάθομαι ένα χρόνο Καστοριά, με το 10% δηλώνω μια σχολή που να έχει αντιστοιχία με ΠΑΜΑΚ (ή και το ίδιο το παμακ αν το πιάνω) και μετά από τη σχολή που θα πάω με το 10%, ζητάω μετεγγραφή/μετακίνηση για ΠΑΜΑΚ?
Σωστα (μετεγγραφη οχι μετακινηση) , Απ οτι καταλαβαινω τα μορια σου +2750 παιζουν εκει στις βασεις παμακ.
Απο μορια μετεγγραφης τι παιζει?

Αν κανεις φετος μετακινηση ή μετεγγραφη ( και την παρεις και γραφεις) τοτε αλλη δεν εχει.
Αν κανεις ομως 10% σβήνει το ιστορικο και παλι τα κανεις ολα απο την αρχη

Τελευταία επεξεργασία:

Tedi

Νεοφερμένος

Ο Tedi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σωστα (μετεγγραφη οχι μετακινηση) , Απ οτι καταλαβαινω τα μορια σου +2750 παιζουν εκει στις βασεις παμακ.
Απο μορια μετεγγραφης τι παιζει?
Τα κοινωνικά κριτήρια εννοείς φαντάζομαι, πιάνω νομίζω 3-4 / 10

Αν πάρω φέτος μετακίνηση στην Κέρκυρα που έχει χαμηλότερη βάση, μπορώ μετά απο Κέρκυρα να ζητήσω μετεγγραφή για Θεσσαλονίκη διότι έχει αντιστοιχία, ή δεν γίνεται αυτό? Επίσης αν κάνω και φέτος αίτηση για μετεγγραφή/μετακίνηση , θα μπορέσω να το κάνω και του χρόνου αν περάσω με το 10%, ή μπορώ μόνο μία φορά και μετά δεν γίνεται δεύτερη?

γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 4,177 μηνύματα.
τι σημαίνει 3-4 / 10?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν πάρω φέτος μετακίνηση στην Κέρκυρα που έχει χαμηλότερη βάση, μπορώ μετά απο Κέρκυρα να ζητήσω μετεγγραφή για Θεσσαλονίκη διότι έχει αντιστοιχία, ή δεν γίνεται αυτό? Επίσης αν κάνω και φέτος αίτηση για μετεγγραφή/μετακίνηση , θα μπορέσω να το κάνω και του χρόνου αν περάσω με το 10%, ή μπορώ μόνο μία φορά και μετά δεν γίνεται δεύτερη?
Αν κανεις φετος μετακινηση ή μετεγγραφη ( και την παρεις και γραφεις) τοτε αλλη δεν εχει.

Προσεξε αν κανεις μετακινηση κερκυρα φετος , του χρονου δεν μπορεις να κανεις 10% για κερκυρα

Τελευταία επεξεργασία:

Tedi

Νεοφερμένος

Ο Tedi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
τι σημαίνει 3-4 / 10?

*Κατάλαβα λάθος, μόρια για μετεγγραφή δεν πιάνω πολλά κάνα δύο

Άρα για να μην σε κουράζω άλλο και εσένα:hypno: και σε ευχαριστώ πολύ με έχεις βοηθήσει απίστευτα.

Συνιστάς να κάτσω έναν χρόνο στην Πληροφορική Καστοριάς, όταν αρχίσει το 10% (δεν ξέρω πότε αρχίζουν συνήθως), να πάω σε μία σχολή που θα έχει αντιστοιχία με παμακ (αν όχι το παμακ το ίδιο) και από την νέα σχολή να ζητήσω μετεγγραφή για παμακ εφόσον πιάνω πάντα τα 2750 απο την βάση της σχολής.

γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

*Κατάλαβα λάθος, μόρια για μετεγγραφή δεν πιάνω πολλά κάνα δύο

Άρα για να μην σε κουράζω άλλο και εσένα:hypno: και σε ευχαριστώ πολύ με έχεις βοηθήσει απίστευτα.

Συνιστάς να κάτσω έναν χρόνο στην Πληροφορική Καστοριάς, όταν αρχίσει το 10% (δεν ξέρω πότε αρχίζουν συνήθως), να πάω σε μία σχολή που θα έχει αντιστοιχία με παμακ (αν όχι το παμακ το ίδιο) και από την νέα σχολή να ζητήσω μετεγγραφή για παμακ εφόσον πιάνω πάντα τα 2750 απο την βάση της σχολής.
Οκ Τα οικονομικα και κοινωνικα μορια εσυ τα ξερεις , λογαριασε τα ειναι πολυ σημαντικα.
Το θετικο στην υποθεση ειναι οτι οι δυο πληροφορικες του παμακ ζητανε προς το παρον 0 μορια μετεγγραφης.
Ναι ,καθεσαι καστορια περνας μαθηματα και του χρονου τον ιουλιο κανεις μηχανογραφικο 10% για μια βολικη αντιστοιχη σχολη.
Επισης εσενα σε βολευει να διατηρηθει το παρων στατους των αντιστοιχων σχολων.

Τελευταία επεξεργασία:

mary eleni

Νεοφερμένος

Η mary eleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα. Σαν οικογενεια εχουμε κριτηρια οικονομικα η κορη μου ειναι ορφανη πολυτεκνη οικογενεια και εχει 2 αδερφια με ειδικες αναγκες, Δεν πληρει την βαση μεταγραφης 2750 τι μπορω να κανω για να παρει μεταγραφη? θα κανω αιτηση μεταγραφης θα αποριφθει και μετα κατ εξαιρεση??????

γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

Καλησπερα. Εχω κριτηρια οικονομικα ειμαι ορφανη πολυτεκνη και εχω 2 αδερφια με ειδικες αναγκες, Δεν πληρω την βαση μεταγραφης 2750 τι μπορω να κανω για να παρω μεταγραφη? θα κανω αιτηση μεταγραφης θα αποριφθει και μετα κατ εξαιρεση??????
να το μελετησουμε , Υπαρχουν χαρτια κεπα 67% για τα αδελφια?

mary eleni

Νεοφερμένος

Η mary eleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

ναι φυσικα 80 και 85 % αναπηρια εχουν
Δυστηχως δεν βλεπω φως για σιγουρη μετεγγραφη.
Κανονικη μετεγγραφη με τα πολλα οικονομικα και κοινωνικα μορια που εχεις δεν μπορεις να κανεις. Δεν μπορεις να κανεις καν αιτηση διοτι η σχολη που θες ειναι κρυμενη απο την λιστα λογω κοφτη 2750.
Η μονη επιλογη ειναι η κατ' εξαιρεση με βαση την παρακατω παραγραφο. Παλιοτερα οι κατ' εξαιρεση ηταν παρηγορες, περυσι η επιτροπη πηρε εντολη να κοβει οτι κοβεται και δεν κοβεται.

"α) σοβαρές παθήσεις φοιτητών ή μελών της οικογένειας του φοιτητή, οι οποίες δεν περιλαμβάνονται στο παράρτημα της υπ’ αρ. Φ.151/17897/Β6/2014 (Β΄ 358) κοινής υπουργικής απόφασης, παθήσεις, όπως αυτή εκάστοτε τροποποιείται ή αντικαθίσταται, και οι οποίες διαπιστώνονται από τα όργανα και μέσω διαδικασίας η οποία αναφέρεται στην ως άνω κοινή υπουργική απόφαση,

Οι κατ' εξαιρεση γινονται συνηθως μολις ανακοινωθουν τα αποτελεσματα των κανονικων.
Κανουμε και ελπιζουμε.

Konina2033

Νεοφερμένος

Η Konina2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειααα έχω περάσει τεφφα Κομοτηνή και θέλω να πάρω μεταγραφή ως πολύτεκνη για Αθήνα θα την πάρω???
Ωστόσο έχω λιγότερο από 2750 μόρια διάφορα

γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

Γειααα έχω περάσει τεφφα Κομοτηνή και θέλω να πάρω μεταγραφή ως πολύτεκνη για Αθήνα θα την πάρω???
Οι πληροφοριες σου ειναι καπως ελλείπεις.
τα μορια σου +2750 κανουν 17.416?
ποσο πολυτεκνη εισαι ? 4 ,8,12 αδελφια?
ποσα μορια εχεις απο οικονομικα κριτηρια?

Konina2033

Νεοφερμένος

Η Konina2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

Έχω γράψει 15.500 κια εγώ άλλες πέντε αδελφές μικρότερες είμαστε έξι δηλαδή

γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

Έχω γράψει 15.500 κια εγώ άλλες πέντε αδελφές μικρότερες είμαστε έξι δηλαδή
ωραια
Τα μορια σου 15500+2750 = 18750 ειναι παραπανω απο 17416 οποτε υπερκαλυπτεις τον κοφτη 2750. Ειμαστε ενταξει απο αυτο.
Τα μορια σου απο κοινωνικα κριτηρια πολυτεκνιας ειναι 2+2,5 (5 κοριτσια)= 4,5 μορια.
Τα μορια αυτα ειναι λιγα για θεσσαλονικη , περυσι ζητησε 6,5 και φετος καπου εκει θα ειναι.
Εσυ ομως εχεις και μορια απο οικονομικα κριτηρια.
Πες τον πατερα σου να βρει απο το εκκαθαριστικο το '' εισοδημα επιβολης εισφορας'' ( πατερας+ μητερα) μεσω ορο 3ετιας, διαίρεσε το με το 8 και πες τον αριθμό ( σε προσωπικο αμα θελεις) να υπολογισουμε και τα οικονομικα μορια.
Απο την εικονα σου φαινεται οτι μαλλον συγκεντωνεις τα απαιτουμενα μορια και μπαινεις.

Τελευταία επεξεργασία:

Ανώνυμη

Νεοφερμένος

Η Ανώνυμη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας! Αν βάλω 2 πόλεις για μετεγγραφή και πιανω και τις 2, με παίρνουν στην 1η επιλογή, σωστά; Δηλαδή λειτουρεί οπως και το μηχανογραφικό;

γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

Xaris

Νεοφερμένος

Ο Xaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Καλησπερα. Αν εχω αδερφια που σπουδαζουν σε πολη στην οποια δεν σπουδαζω εγω, δεν εχει αντιστοιχο τμημα για μετεγγραφη εκει και δεν ειναι μονιμη κατοικια, παιρνω μορια για μετεγγραφη σε αλλη πολη;

γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

Καλησπερα. Αν εχω αδερφια που σπουδαζουν σε πολη στην οποια δεν σπουδαζω εγω, δεν εχει αντιστοιχο τμημα για μετεγγραφη εκει και δεν ειναι μονιμη κατοικια, παιρνω μορια για μετεγγραφη σε αλλη πολη;
Σε τετοια μετεγγραφη πας ή εκει που ειναι τα αδελφια ( που δεν γινεται) ή εκει που ειναι οι γονεις. Αλλου ξεκαρφωτη ,τριτη πολη οχι. Για να παιξει η ξεκαρφωτη θα πρεπει να πατε ολοι μαζι εκει.

Xaris

Νεοφερμένος

Ο Xaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Τετοια μετεγραφη ή εκει που ειναι τα αδελφια ( που δεν γινεται) ή εκει που ειναι οι γονεις. Αλλου ξεκαρφωτη τριτη πολη οχι.
Εχω περασει κτηνιατρικη καρδιτσα και θελω να παρω μετεγγραφη στη θεσσαλονικη. Εχω 4 μορια λογω εισοδηματος και ηθελα να μαθω αν παιρνω μορια απο την αδερφη μου που σπουδαζει στα ιωαννινα. Οι γονεις μου μενουν κοζανη

γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

Εχω περασει κτηνιατρικη καρδιτσα και θελω να παρω μετεγγραφη στη θεσσαλονικη. Εχω 4 μορια λογω εισοδηματος και ηθελα να μαθω αν παιρνω μορια απο την αδερφη μου που σπουδαζει στα ιωαννινα. Οι γονεις μου μενουν κοζανη
Η αδελφουλα δεν εχει μορια να σου δωσει. Μηπως το εισοδημα σας κατα κεφαλην ειναι 5000 και κατω να πατε παρεα θεσσαλονικη?

Χρήστες Βρείτε παρόμοια