Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Kleanth

Νεοφερμένος

Ο Kleanth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλησπέρα, είμαι στο 2ο εξάμηνο και δεν έχω παραλάβει τα βιβλία του 1ου εξαμήνου λόγω μετεγγραφής ...Γνωρίζει κάποιος αν στη δήλωση συγγραμμάτων του εαρινού εξαμήνου μπορώ να συμπεριλάβω και τα συγγράματα από το 1ο ; ( Τα μαθήματα του 1ου μου τα δήλωσε η γραμματεία στο σύστημα αρχές Φεβρουαρίου).
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Καλησπέρα, είμαι στο 2ο εξάμηνο και δεν έχω παραλάβει τα βιβλία του 1ου εξαμήνου λόγω μετεγγραφής ...Γνωρίζει κάποιος αν στη δήλωση συγγραμμάτων του εαρινού εξαμήνου μπορώ να συμπεριλάβω και τα συγγράματα από το 1ο ; ( Τα μαθήματα του 1ου μου τα δήλωσε η γραμματεία στο σύστημα αρχές Φεβρουαρίου).
Ετσι ειπαν ( ο Συριγος).. οτι μαζι με την δηλωση των βιβλιων του εαρινου στον ευδοξο θα μπορεις να δηλωσεις και του χειμερινου για να μπορεις αν δωσεις εξετασεις τον σεπτεμβρη
 

Kleanth

Νεοφερμένος

Ο Kleanth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ετσι ειπαν ( ο Συριγος).. οτι μαζι με την δηλωση των βιβλιων του εαρινου στον ευδοξο θα μπορεις να δηλωσεις και του χειμερινου για να μπορεις αν δωσεις εξετασεις τον σεπτεμβρη
Τέλεια !! Σε ευχαριστώ πολύ !!
 

pacheiko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pacheiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Καλησπέρα, είμαι στο 2ο εξάμηνο και δεν έχω παραλάβει τα βιβλία του 1ου εξαμήνου λόγω μετεγγραφής ...Γνωρίζει κάποιος αν στη δήλωση συγγραμμάτων του εαρινού εξαμήνου μπορώ να συμπεριλάβω και τα συγγράματα από το 1ο ; ( Τα μαθήματα του 1ου μου τα δήλωσε η γραμματεία στο σύστημα αρχές Φεβρουαρίου).
Δεν γνωρίζω τι είπαν τις τελευταίες μέρες, πάντως εάν δεν χρωστάς τα μαθήματα του 1ο εξαμήνου, δεν σου δίνεται αυτή η δυνατότητα. Τώρα εάν αλλάξει αυτό καλώς γιατί είμαι και εγώ σε παρόμοια κατάσταση.
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα. Κάτι έλεγαν για τέλη Μαρτίου...Πάντως δήλωσε τα μαθήματά σου κανονικά στην σχολή σου, και όταν πάρεις την μετεγγραφή θα σου δωθεί η δυνατότητα να πάρεις καινούργιο πάσο, ιδρυματικό λογαριασμό, και να δηλώσεις τα μαθήματα στην σχολή υποδοχής ανεξάρτητα από το πότε. Και ο εύδοξος δίνει παράταση για να επιστραφούν τα συγγράματα της μιας σχολής και να παραλάβεις της άλλης.
Υπάρχει σοβαρός λόγος που αργούν έτσι; Άλλες χρονιές οι αιτήσεις ήταν γύρω στις 3.000, φέτος είναι λιγότερες από 1.500.
 

pacheiko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pacheiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Υπάρχει σοβαρός λόγος που αργούν έτσι; Άλλες χρονιές οι αιτήσεις ήταν γύρω στις 3.000, φέτος είναι λιγότερες από 1.500.
Ελλάδα και 'σοβαρός λόγος που αργούν' δεν πάνε μαζί. Θα πούνε λόγο του ιού αλλά αρκετά μας έχουν ζαλίσει με αυτή την καραμέλα. Εδώ λένε ίσως θα ανοίξουν τα εργαστήρια και δεν ξέρω εάν πρεπεί να ψάξω σπίτι ή όχι γιατί δεν έχει τελειώσει όλη αυτή η διαδικασία...Αίσχος...
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Ελλάδα και 'σοβαρός λόγος που αργούν' δεν πάνε μαζί. Θα πούνε λόγο του ιού αλλά αρκετά μας έχουν ζαλίσει με αυτή την καραμέλα. Εδώ λένε ίσως θα ανοίξουν τα εργαστήρια και δεν ξέρω εάν πρεπεί να ψάξω σπίτι ή όχι γιατί δεν έχει τελειώσει όλη αυτή η διαδικασία...Αίσχος...
Airbnb?
 

pacheiko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pacheiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Ελλάδα και 'σοβαρός λόγος που αργούν' δεν πάνε μαζί. Θα πούνε λόγο του ιού αλλά αρκετά μας έχουν ζαλίσει με αυτή την καραμέλα. Εδώ λένε ίσως θα ανοίξουν τα εργαστήρια και δεν ξέρω εάν πρεπεί να ψάξω σπίτι ή όχι γιατί δεν έχει τελειώσει όλη αυτή η διαδικασία...Αίσχος...

Διάβασες κάπου ότι σκέφτονται να ξεκινήσουν δια ζώσης εργαστήρια; Εγώ το αντίθετο έχω διαβάσει πάντως, ότι για φέτος το αποκλείουμε, με το νέο ακαδημαϊκό έτος και βλέπουμε.
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Ναι αλλά άμα χρειαστεί εν τέλει να γυρίσω θα έχω δώσει λεφτά για νοίκι τζάμπα κτλπ
Άσε, εγώ τους πήρα τηλέφωνο σήμερα, λένε ότι μπορεί να αργήσουν μέχρι τον Απρίλιο. Δηλαδή πόσο μ@λ@κες είναι πια; Ελάτε να κάνουμε ένα τάμα όλοι μαζί μήπως και ξυπνήσουν...
 

pacheiko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pacheiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Διάβασες κάπου ότι σκέφτονται να ξεκινήσουν δια ζώσης εργαστήρια; Εγώ το αντίθετο έχω διαβάσει πάντως, ότι για φέτος το αποκλείουμε, με το νέο ακαδημαϊκό έτος και βλέπουμε.
Ναι, ο Συρίγος το προτείνει, όπως και κάποια διοικητικά μέλη από σχολές ΕΚΠΑ κτλπ...Να γίνονται με εξαιρέσεις, μικρά τμήματα για φοιτητές με κλινικές/πρακτικές/εραστήρια. Ό,τι λέγανε και πέρυσι δηλαδή. Μικρό καλάθι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Άσε, εγώ τους πήρα τηλέφωνο σήμερα, λένε ότι μπορεί να αργήσουν μέχρι τον Απρίλιο. Δηλαδή πόσο μ@λ@κες είναι πια; Ελάτε να κάνουμε ένα τάμα όλοι μαζί μήπως και ξυπνήσουν...
Απαράδεκτοι...
 

GiorgosNeras

Νεοφερμένος

Ο GiorgosNeras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, είχα πάρει μεταγραφή στο Παδα εσωτερική Αρχιτεκτονική με αποτέλεσμα να χάσω το πρώτο εξάμηνο(την εξεταστική και τις γνώσεις από τα μαθήματα) Τα μαθήματα του δεύτερου εξαμήνου αποτελούν όλα συνέχεια των μαθημάτων του πρώτου,από όσα έχω δει μέχρι τώρα νομίζω ότι δεν θα βγάλω άκρη για να τα καταλάβω και να δώσω στο τέλος τις εξεταστικής. Πλέον έχω την εξής σκέψη : Μπορώ να ξεκινήσω τον Οκτώβριο που θα έρθει σαν πρωτοετής άσχετα που θα είμαι στο 3 εξαμήνο; Δηλαδή να δηλώσω τα μαθήματα και τα εργαστήρια του πρώτου εξαμήνου; Αν γίνετε αυτό θα μπορέσω να δώσω τα μαθήματα του πρώτου στην χειμερινή εξεταστική ή θα πάνε ξανά για Σεπτέμβρη; Γενικά δεν με απασχολεί αν θα τελειώσω την σχολή σε 5 χρόνια μαζί με τον χαμένο, με ενδιαφέρει να μπω σε μια σειρά σαν φυσιολογικός φοιτητής.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, είχα πάρει μεταγραφή στο Παδα εσωτερική Αρχιτεκτονική με αποτέλεσμα να χάσω το πρώτο εξάμηνο(την εξεταστική και τις γνώσεις από τα μαθήματα) Τα μαθήματα του δεύτερου εξαμήνου αποτελούν όλα συνέχεια των μαθημάτων του πρώτου,από όσα έχω δει μέχρι τώρα νομίζω ότι δεν θα βγάλω άκρη για να τα καταλάβω και να δώσω στο τέλος τις εξεταστικής. Πλέον έχω την εξής σκέψη : Μπορώ να ξεκινήσω τον Οκτώβριο που θα έρθει σαν πρωτοετής άσχετα που θα είμαι στο 3 εξαμήνο; Δηλαδή να δηλώσω τα μαθήματα και τα εργαστήρια του πρώτου εξαμήνου; Αν γίνετε αυτό θα μπορέσω να δώσω τα μαθήματα του πρώτου στην χειμερινή εξεταστική ή θα πάνε ξανά για Σεπτέμβρη; Γενικά δεν με απασχολεί αν θα τελειώσω την σχολή σε 5 χρόνια μαζί με τον χαμένο, με ενδιαφέρει να μπω σε μια σειρά σαν φυσιολογικός φοιτητής.
Καλα δεν εισαι ο μονος , ολο το παδα ετσι ειναι εκτος τα βρεφη και τους ηλεκτρολογους, δηλαδη τι παδα? σχεδον ολη η αθηνα και η θεσσαλονικη ιδια γευση.
Απο την αλλη ερωτηση σου δεν εβγαλα νοημα.
 

pacheiko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pacheiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, είχα πάρει μεταγραφή στο Παδα εσωτερική Αρχιτεκτονική με αποτέλεσμα να χάσω το πρώτο εξάμηνο(την εξεταστική και τις γνώσεις από τα μαθήματα) Τα μαθήματα του δεύτερου εξαμήνου αποτελούν όλα συνέχεια των μαθημάτων του πρώτου,από όσα έχω δει μέχρι τώρα νομίζω ότι δεν θα βγάλω άκρη για να τα καταλάβω και να δώσω στο τέλος τις εξεταστικής. Πλέον έχω την εξής σκέψη : Μπορώ να ξεκινήσω τον Οκτώβριο που θα έρθει σαν πρωτοετής άσχετα που θα είμαι στο 3 εξαμήνο; Δηλαδή να δηλώσω τα μαθήματα και τα εργαστήρια του πρώτου εξαμήνου; Αν γίνετε αυτό θα μπορέσω να δώσω τα μαθήματα του πρώτου στην χειμερινή εξεταστική ή θα πάνε ξανά για Σεπτέμβρη; Γενικά δεν με απασχολεί αν θα τελειώσω την σχολή σε 5 χρόνια μαζί με τον χαμένο, με ενδιαφέρει να μπω σε μια σειρά σαν φυσιολογικός φοιτητής.
Συνήθως τα μαθήματα 'αλυσίδα' δεν σε αφήνουν καν να τα παρακολουθήσεις εάν δεν στα έχουν αναγνωρίσει από το προηγούμενο εξάμηνο/δεν τα έχεις παρακολουθήσει. Συνέχισε κανονικά την σχολή σου και στο χειμερινό εξάμηνο θα δηλώσεις και τα μαθήματα του πρώτου εξαμήνου, μαζί με του 3ου. Εξεταστική δίνεις κανονικά τον Γενάρη.
 

GiorgosNeras

Νεοφερμένος

Ο GiorgosNeras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας, Αρα από τον Οκτώβριο θα μπορώ να παρακολουθήσω τα μαθήματα του πρώτου εξαμήνου που έχασα;
 

pacheiko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pacheiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.

pacheiko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pacheiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έχουν βγει τα αποτελέσματα των ενστάσεων για όποιον ενδιαφέρεται.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο https://transfer2.it.minedu.gov.gr/ για τις κατ΄εξαίρεση μετεγγραφές, έχουν αναρτήσει αυτό: "Η επιτροπή των κατ΄εξαίρεση μετεγγραφών διεξάγει τακτικές συνεδριάσεις των οποίων τα αποτελέσματα ανακοινώνονται στους ενδιαφερόμενους αρχικά με email και στη συνέχεια γίνονται διαθέσιμα και στο πληροφοριακό σύστημα".
΄Εχει λάβει κάποιος από τους ενδιαφερόμενους αυτής της κατηγορίας, σχετικό email;
 

pacheiko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pacheiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Στο https://transfer2.it.minedu.gov.gr/ για τις κατ΄εξαίρεση μετεγγραφές, έχουν αναρτήσει αυτό: "Η επιτροπή των κατ΄εξαίρεση μετεγγραφών διεξάγει τακτικές συνεδριάσεις των οποίων τα αποτελέσματα ανακοινώνονται στους ενδιαφερόμενους αρχικά με email και στη συνέχεια γίνονται διαθέσιμα και στο πληροφοριακό σύστημα".
΄Εχει λάβει κάποιος από τους ενδιαφερόμενους αυτής της κατηγορίας, σχετικό email;
Ο κάθε ενδιαφερόμενος φοιτητής μπορεί να μπει με τα στοιχεία του και να δει την κατάσταση της αίτησής του είτε του έχει σταλθεί email ή όχι. Προσωπικά η δική μου δεν έχει εξεταστεί οπότε δεν μπορώ να απαντήσω ακόμη. Νομίζω ένα παιδί πιο πάνω πήρε σχετικά νωρίς τα αποτελέσματά του αλλά δεν ανέφερε εάν του αποστείλανε.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top