Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,566 μηνύματα.
Φίλε Γιάννη στην αίτηση αν δεν βάλω τα στοιχεία του αδερφού μου (που κατω 25 και εχει δικο του εισόδημα) μου δίνει 6 μόρια... Μήπως αξίζει το ρίσκο να μην συμπληρώσω τα στοιχεία του; γιατί αλλιώς μου δίνει 4 μορια.
ποια σχολη θελεις?
αν δεν θες public στειλε privet
 
Τελευταία επεξεργασία:

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια καινουριος στο φόρουμ. Πέρασα χημικό Ιωαννίνων και επιθυμώ να πάρω μεταγραφή για το χημικό ΑΠΘ βάση οικονομικών και κοινωνικων κριτηρίων. Εχω πιθανοτητες με 6 μόρια και με 500 μόρια αποκλιση από την φετινή βάση του ΑΠΘ?
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Κάνω τώρα την αίτηση μου (οικονομικά κριτήρια) και γεννήθηκε ένας νέος προβληματισμός. Η αδερφή μου (κάτω των 25) δούλευε για λίγους μήνες πέρυσι αλλά δεν έκανε δική της δήλωση, βάζω τα στοιχεία της κανονικά ή προσμετράται το εισόδημα από την δήλωση των γονιών μου;
Εντιτ : ρωτάω γιατί δεν θέλω να κάνω κανένα λάθος και να απορριφθεί η αίτηση
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,566 μηνύματα.
Κάνω τώρα την αίτηση μου (οικονομικά κριτήρια) και γεννήθηκε ένας νέος προβληματισμός. Η αδερφή μου (κάτω των 25) δούλευε για λίγους μήνες πέρυσι αλλά δεν έκανε δική της δήλωση, βάζω τα στοιχεία της κανονικά ή προσμετράται το εισόδημα από την δήλωση των γονιών μου;
Εντιτ : ρωτάω γιατί δεν θέλω να κάνω κανένα λάθος και να απορριφθεί η αίτηση
Εφοσον δεν εχει κανει δηλωση τα 3 τελευταια χρονια δεν εχει νοημα να δηλωσεις το ΑΦΜ της.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπερα παιδια καινουριος στο φόρουμ. Πέρασα χημικό Ιωαννίνων και επιθυμώ να πάρω μεταγραφή για το χημικό ΑΠΘ βάση οικονομικών και κοινωνικων κριτηρίων. Εχω πιθανοτητες με 6 μόρια και με 500 μόρια αποκλιση από την φετινή βάση του ΑΠΘ?
Πολυ αψυχολογιτη σχολη το χημικο ΑΠΘ και μικρη σχολη. Κοφτη 2750 δεν εχει , διωξατε και την μεγαλη καβαλα απο τα ποδια σας ....Καπου εκει 4,5 με 5,5 νομιζω θα κλεισει .
Εσυ με τα 6 μορια + πλεονεκτημα ισσοβαθμιας καλα εισαι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Εφοσον δεν εχει κανει δηλωση τα 3 τελευταια χρονια δεν εχει νοημα να δηλωσεις το ΑΦΜ της.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πολυ αψυχολογιτη σχολη το χημικο ΑΠΘ και μικρη σχολη. Κοφτη 2750 δεν εχει , διωξατε και την μεγαλη καβαλα απο τα ποδια σας ....Καπου εκει 4,5 με 5,5 νομιζω θα κλεισει .
Εσυ με τα 6 μορια + πλεονεκτημα ισσοβαθμιας καλα εισαι.
Λες να μπαίνω οριακά?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,566 μηνύματα.

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

natalix

Νεοφερμένος

Η natalix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Παιδιά τελικά αδερφός που έχει κλείσει τα 25 μετράει στα πολυτεκνα αδέρφια;; Μετράνε τι ίσχυε το 2019?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,566 μηνύματα.
Την χρειαζομαι πολυ... Παίρνει 28 άτομα... Προηγούμενες χρονιες εκλεινε στο 5 και στο 4
το καταλαβαινω οτι την χρειαζεσαι πολυ ,οπως και πολλα αλλα παιδια.
Ειπα οτι ειναι αψυχολόγητη διοτι περυσι της εβαλαν μια μεγαλη σχολη διπλα και δεν καταλαβε τιποτα πηρε μονο το μοριο των τριτεκνων. Φετος αφαιρουν τον κινδυνο καβαλα , κατεβαζουν τα οικονομικα λογω 3ετιας και ανεβαζουν τους ''πλουσιοτερους'' τριτεκνους και πολυτεκνους στα 4,5 και 5,5.
Καπου εκει λοιπον την βλεπω.
 

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
το καταλαβαινω οτι την χρειαζεσαι πολυ ,οπως και πολλα αλλα παιδια.
Ειπα οτι ειναι αψυχολόγητη διοτι περυσι της εβαλαν μια μεγαλη σχολη διπλα και δεν καταλαβε τιποτα πηρε μονο το μοριο των τριτεκνων. Φετος αφαιρουν τον κινδυνο καβαλα , κατεβαζουν τα οικονομικα λογω 3ετιας και ανεβαζουν τους ''πλουσιοτερους'' τριτεκνους και πολυτεκνους στα 4,5 και 5,5.
Καπου εκει λοιπον την βλεπω.
Εγώ πιστευω οτι μπορει να χτυπήσει και 6 και μετά να παει ισοβαθμίες. Ας ελπίσουμε ότι θα είναι στο 5-5.5 για σιγουρα...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,566 μηνύματα.
Εγώ πιστευω οτι μπορει να χτυπήσει και 6 και μετά να παει ισοβαθμίες. Ας ελπίσουμε ότι θα είναι στο 5-5.5 για σιγουρα...
Δηλαδει εννοεις οτι φετος με 3ετια εισοδηματων να βγουν φτωχοτεροι γονεις. περυσι ηταν στα 4 και φετος θα ειναι στα 6. Μαλιστα, απιθανο δεν ειναι αλλα ετσι αποτυγχανει η 3ετια η οποια δεν μπηκε ετσι την μελετησαν ως κοφτη και αυτη.
 

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Δηλαδει εννοεις οτι φετος με 3ετια εισοδηματων να βγουν φτωχοτεροι γονεις. περυσι ηταν στα 4 και φετος θα ειναι στα 6. Μαλιστα, απιθανο δεν ειναι αλλα ετσι αποτυγχανει η 3ετια η οποια δεν μπηκε ετσι την μελετησαν ως κοφτη και αυτη.
Δεν ξέρω
εσυ φοιτητής είσαι?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,566 μηνύματα.

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,566 μηνύματα.

Greg.kr

Νεοφερμένος

Ο Greg.kr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!Ξέρετε τι παίζει με τις μετακινήσεις φοιτητών και αν ισχύουν για στρατιωτικές σχολές??
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,566 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!Ξέρετε τι παίζει με τις μετακινήσεις φοιτητών και αν ισχύουν για στρατιωτικές σχολές??
Εννοεις οτι ειχες τα μορια για στρατιωτικη σχολη , ειχες δωσει και περασει τις ειδικες εξετασεις που θελει ,αλλα δεν την ειχες σε καλη σειρα και μπηκες σε ΑΕΙ ως προτιμοτερη επιλογη σου.
Οχι οι στρατιωτικες σχολες εχουν συμπληρωσει και φυσικα εχουν το δικο τους εσωτερικο συστημα μετεγγραφων αν εχουν παραπανω απο μια εγκαταστασεις ( πχ ΑΕΝ).
 

Greg.kr

Νεοφερμένος

Ο Greg.kr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εννοεις οτι ειχες τα μορια για στρατιωτικη σχολη , ειχες δωσει και περασει τις ειδικες εξετασεις που θελει ,αλλα δεν την ειχες σε καλη σειρα και μπηκες σε ΑΕΙ ως προτιμοτερη επιλογη σου.
Οχι οι στρατιωτικες σχολες εχουν συμπληρωσει και φυσικα εχουν το δικο τους εσωτερικο συστημα μετεγγραφων αν εχουν παραπανω απο μια εγκαταστασεις ( πχ ΑΕΝ).
Ωραια αυτο εννοούσα ναι!!Ευχαριστώ
 

Nono

Νεοφερμένος

Η Nono αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ειμαι πολυτεκνος ,ο μεγαλος μου αδελφος γεννηθηκε φεβρουαριο 1995
Τον υπολογιζω για τα 0,5 μορια ?
Τον δηλωνω στον υπολογισμο του εισοδηματος (εχει δικο του εισοδημα)
εχω μπερδευτει
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,566 μηνύματα.
ειμαι πολυτεκνος ,ο μεγαλος μου αδελφος γεννηθηκε φεβρουαριο 1995
Τον υπολογιζω για τα 0,5 μορια ?
Τον δηλωνω στον υπολογισμο του εισοδηματος (εχει δικο του εισοδημα)
εχω μπερδευτει
Συμφωνα με το Υπαιθ και την ηλεκτρονικη πλατφορμα οπου ρητα αναγραφεται ,ως 25 ετων προσλαμβανονται οι γεννηθεντες απο 1-1-1994 και μετα .
Με την δικη μας απλη λογικη θα λεγαμε οτι 25 ειναι αυτος που γεννηθηκε απο 1-1-1995 και μετα.
Η λογικη του υπυργειου υπερισχύει διοτι αυτο αποφασιζει.
Στην περιπτωση σου Ναι και στα 2
Ο υπολογισμος ηλικιας εχει μεσα δοση υποκειμενικοτητας. Καθε υπηρεσια για λογους αντικειμενικους, ομαδοποιησης , οικονομικους ( να δωσει ή να παρει) οριζει τα δικα της ορια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top