Πανελλήνιες ξανά - Βγαίνει η ύλητης θεωρητικής σε μια χρονια;

Guest 578716

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλα ρε παιδια βλεπω την υλη στη χημεια.αυτα που εχουνε ειναι μιξη β και γ λυκειου.δηλαδη χημικη κινητικη,αρχη le chatelier εγω θυμαμαι τα καναμε β λυκειου.αδιανοητα μεγαλη υλη.λογικα ολοι θα ξεκινανε πριν τα μεσα της β λυκειου προετοιμασια για να την καλυψουνε.ετσι εξηγειται το παταγωδες ποσοστο αποτυχιας στη χημεια.εγω οταν εδινα χημεια ειχα οξεα βασεις,το κεφαλαιο της οργανικης και αυτο με τα τροχιακα.τα αλλα διδασκονταν στην β λυκειου αρα εκτος υλης.καλα στη β λυκειου χημεια τι κανουνε πλεον?φυσικη παρατηρω εχουν βγαλει εκτος το dopler και ηλεκτρικες ταλαντωσεις και εχουν προσθεσει ενα πολυ δυσκολο κεφαλαιου του μαγνητισμου που γινοταν στη β και τα ρευστα.Βιολογια πανω κατω την υλη που ειχαμε και μεις.Μαθηματικα το εχουν ξεφτιλισει εντελως.Μιγαδικοι εκτος και παρατηρω οτι εχουν βγαλει εξω και τη συναρτηση ολοκληρωμα???Αν ειναι δυνατον ειναι εκτος υλης η συναρτηση ολοκληρωμα???
Πφφφ τι να πει κανείς?? Και εγω πέρισυ ουσιαστικά σε μια χρονιά τα έβγαλα γιατί στην β Λυκείου πήγαινα σε ενα ακυρο φροντιστήριο που δεν καναμε σοβαρή προετοιμασία....τωρα εφόσον τα εχω περάσει τα περισσότερα απο πέρισυ λες να συνέχισα με θετική αλλη μια χρονια???
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Πφφφ τι να πει κανείς?? Και εγω πέρισυ ουσιαστικά σε μια χρονιά τα έβγαλα γιατί στην β Λυκείου πήγαινα σε ενα ακυρο φροντιστήριο που δεν καναμε σοβαρή προετοιμασία....τωρα εφόσον τα εχω περάσει τα περισσότερα απο πέρισυ λες να συνέχισα με θετική αλλη μια χρονια???
συγγνωμη πως σας τα βγαζανε αυτα σε 1 χρονια??η υλη ειναι πραγματικα τεραστια.εχεις 7 κεφαλαια.εγω οταν εδινα απο αυτα τα 7 ειχαμε τα 3 και η υλη την ειχα βγαλει αρχες μαρτιου.ποτε αλλαξε αυτο?
 

Guest 578716

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αμα υπάρχει αυτό που θες να κάνεις ( εργοθεραπεια) σε ιδιωτικό στην Ελλάδα εννοείται συμφέρει να πας εκει απο το να ξαναδώσεις.

Το θεμα ειναι οτι στα κολλέγια οι αναγνωρίσεις ειναι ακομα αμφίβολες.
Ξερω οτι υπάρχει ιεκ που σε βγάζει βοηθό εργοθεραπειας αλλα τα δικαιώματα που δίνει ειναι αμφίβολα για αυτο δεν το σκέφτομαι καν για ιδιωτικές καλύτερα να ξαναδωσω και να παω σε μια καλη σχολη παρα ιδιωτικές...
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Πφφφ τι να πει κανείς?? Και εγω πέρισυ ουσιαστικά σε μια χρονιά τα έβγαλα γιατί στην β Λυκείου πήγαινα σε ενα ακυρο φροντιστήριο που δεν καναμε σοβαρή προετοιμασία....τωρα εφόσον τα εχω περάσει τα περισσότερα απο πέρισυ λες να συνέχισα με θετική αλλη μια χρονια???
Πφφφ τι να πει κανείς?? Και εγω πέρισυ ουσιαστικά σε μια χρονιά τα έβγαλα γιατί στην β Λυκείου πήγαινα σε ενα ακυρο φροντιστήριο που δεν καναμε σοβαρή προετοιμασία....τωρα εφόσον τα εχω περάσει τα περισσότερα απο πέρισυ λες να συνέχισα με θετική αλλη μια χρονια???
δεν μπορω να σε συμβουλεψω απολυτα γτ δεν γνωριζω προφανως το επιπεδο σου.αυτο που με προβληματιζει ειναι που λες δεν το εχεις καθολου με αυτα τα μαθηματα.βεβαια μπορει να εχεις και χαμηλη αυτοπεποιθηση και με σωστα φροντιστηρια να τα καταφερεις.σιγα τωρα που η χημεια και η φυσικη πρεπει να σου κοβει το μυαλο.θεμα διαβασματος ειναι.να μου λεγες για μαθηματικα θα σου λεγα μην ασχολεισαι καν.γενικα τι μαθητρια ησουνα ολα τα χρονια?
 

Guest 578716

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
συγγνωμη πως σας τα βγαζανε αυτα σε 1 χρονια??η υλη ειναι πραγματικα τεραστια.εχεις 7 κεφαλαια.εγω οταν εδινα απο αυτα τα 7 ειχαμε τα 3 και η υλη την ειχα βγαλει αρχες μαρτιου.ποτε αλλαξε αυτο?
Άστα να πανε...τα πηγαιναμε σχετικά γρήγορα...ειχα αλλαξει φροντιστήριο και τα ξανα καναμε ολα απο την αρχή....και δεν προλάβαινα και να αποστηθισω καλα τη βιολογία γιατί εχει και άπειρες ασκήσεις...με ασκήσεις περίπου Μάιο τελειώσαμε ενω τη χημεια περίπου τελη Απριλίου...τωρα δεν ξερω να συνεχιζα με θετική? Απο τη μια τζάμπα έκανα τοσο κοπο και να αλλάξω κατεύθυνση? Απο την αλλη να ζω με το φόβο αλλη μια χρονιά οτι στη θετική θα μας βάλουν ακόμα χειρότερα θέματα του χρόνου απο οτι φέτος?
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Ξερω οτι υπάρχει ιεκ που σε βγάζει βοηθό εργοθεραπειας αλλα τα δικαιώματα που δίνει ειναι αμφίβολα για αυτο δεν το σκέφτομαι καν για ιδιωτικές καλύτερα να ξαναδωσω και να παω σε μια καλη σχολη παρα ιδιωτικές...

Ναι ναι εγώ ελεγα για κολλέγιο !
πχ μητροπολιτικό .

Ψαξε αν αναγνωρίζεται κατι τέτοιο αν δε περάσεις παλι.

Γενικα για μενα μην αλλάξεις κατεύθυνση its not worth it.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Φίλη μου, την ύλη των μαθημάτων που έδωσες φέτος Πανελλήνιες την γνωρίζεις σε σημαντικό βαθμό. Τώρα θα έχεις ένα χρόνο να την βελτιώσεις όσο περισσότερο μπορείς. Την ύλη της Θεωρητικής θα την αρχίσεις από το 0. Θα είναι πολύ πιο δύσκολο να ανταπεξέλθεις σε κάτι εντελώς άγνωστο. Δεν είναι τόσο υψηλή η σχολή που στοχεύεις ώστε να θεωρείς πως δεν μπορείς να φθάσεις τα 15.500-16.000 μόρια τη 2η φορά. Πιο πιθανό να το πετύχεις αυτό το βαθμό από την ήδη υπάρχουσα κατεύθυνση στην οποία βρίσκεσαι, από το να αλλάξεις και να αρχίσεις από το 0.
 

Guest 578716

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν μπορω να σε συμβουλεψω απολυτα γτ δεν γνωριζω προφανως το επιπεδο σου.αυτο που με προβληματιζει ειναι που λες δεν το εχεις καθολου με αυτα τα μαθηματα.βεβαια μπορει να εχεις και χαμηλη αυτοπεποιθηση και με σωστα φροντιστηρια να τα καταφερεις.σιγα τωρα που η χημεια και η φυσικη πρεπει να σου κοβει το μυαλο.θεμα διαβασματος ειναι.να μου λεγες για μαθηματικα θα σου λεγα μην ασχολεισαι καν.γενικα τι μαθητρια ησουνα ολα τα χρονια?
Πριν δωσω πανελλαδικές και στην α Λυκείου θεωρούσα πως ειμαι καλη στη χημεια γιατι πραγματικά μου φαινόταν πολυ εύκολη στην α Λυκείου ε και μου αρεσε η βιολογία σκεφτόμουν θεωρία πολυ εχει αρα θα παω καλα σε αυτά τα δυο μαθήματα και στην έκθεση μου λεγαν πως δεν εχω θεμα ..στην Φυσική παλι ειχα παντα θεμα, κενα κλπ τη φοβάμαι γενικώς με αυτα που ακουω...εδω άριστοι μαθητές αποτυγχάνουν στη Φυσική εγω δεν θα αποτύχω που εχω τόσες δυσκολίες στη Φυσική ελεγα...
Εχω και χαμηλή αυτοπεποίθηση λογω της αποτυχίας μου σε αυτα τα μαθήματα....γενικά θεωρείται πως ειμαι μέτρια μαθήματα ολα τα χρόνια με δύσκολιες κυρίως σε Φυσική μαθηματικά ιδως γεωμετρία και τέτοια...στα φιλολογικά προσπαθούσα και αρχαία ειμαι καλη απο α Λυκείου....παντως αδιάφορη μαθήτρια που δεν προσπαθησε δεν είμαι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Φίλη μου, την ύλη των μαθημάτων που έδωσες φέτος Πανελλήνιες την γνωρίζεις σε σημαντικό βαθμό. Τώρα θα έχεις ένα χρόνο να την βελτιώσεις όσο περισσότερο μπορείς. Την ύλη της Θεωρητικής θα την αρχίσεις από το 0. Θα είναι πολύ πιο δύσκολο να ανταπεξέλθεις σε κάτι εντελώς άγνωστο. Δεν είναι τόσο υψηλή η σχολή που στοχεύεις ώστε να θεωρείς πως δεν μπορείς να φθάσεις τα 15.500-16.000 μόρια τη 2η φορά. Πιο πιθανό να το πετύχεις αυτό το βαθμό από την ήδη υπάρχουσα κατεύθυνση στην οποία βρίσκεσαι, από το να αλλάξεις και να αρχίσεις από το 0.
Ευχαριστώ πολυ ναι σκέφτομαι λιγο περισσότερο να παραμείνω εδω πλεον αλλα γενικα ειμαι πολυ μπερδεμένη
Ευχαριστώ πολυ για όλα
Εσυ ήσουν θετική ?
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Πριν δωσω πανελλαδικές και στην α Λυκείου θεωρούσα πως ειμαι καλη στη χημεια γιατι πραγματικά μου φαινόταν πολυ εύκολη στην α Λυκείου ε και μου αρεσε η βιολογία σκεφτόμουν θεωρία πολυ εχει αρα θα παω καλα σε αυτά τα δυο μαθήματα και στην έκθεση μου λεγαν πως δεν εχω θεμα ..στην Φυσική παλι ειχα παντα θεμα, κενα κλπ τη φοβάμαι γενικώς με αυτα που ακουω...εδω άριστοι μαθητές αποτυγχάνουν στη Φυσική εγω δεν θα αποτύχω που εχω τόσες δυσκολίες στη Φυσική ελεγα...
Εχω και χαμηλή αυτοπεποίθηση λογω της αποτυχίας μου σε αυτα τα μαθήματα....γενικά θεωρείται πως ειμαι μέτρια μαθήματα ολα τα χρόνια με δύσκολιες κυρίως σε Φυσική μαθηματικά ιδως γεωμετρία και τέτοια...στα φιλολογικά προσπαθούσα και αρχαία ειμαι καλη απο α Λυκείου....παντως αδιάφορη μαθήτρια που δεν προσπαθησε δεν είμαι
καταλαβα.γεωμετρια δεν χρειαζεσαι στη φυσικη παρα μονο το πυθαγορειο θεωρημα.φανταζομαι θα το ξερεις.τι να σου πω.εσυ βεβαια δεν στοχευεις και καμια σχολη 19000 μοριων.15000 εχει η εργοθεραπεια?καλα πρωην τει και εχει τοσο ψηλα?τι να σου πω.αμα παρεις εναν αξιοπρεπη βαθμο στα αλλα 3 και πιασεις κοντα βαση στη φυσικη γτ οχι.Δεν ξερω απο σενα εξαρταται
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Θεωρητική ήμουν εγώ.

Τα Φιλολογικά που κάνουμε Α, λυκείου γενικής παιδείας δεν έχουν κάποια σχέση με αυτά της Κατεύθυνσης είναι πολύ πιο απαιτητικά. Δεν είναι εύκολη κατεύθυνση η Θεωρητική, θέλει πολύ διάβασμα.
 

Guest 578716

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κανε ιδιαίτερα...βοηθανε
Για ιδιαίτερα δεν ξερω γιατί δεν εχω και τη δυνατότητα πάντως σκεφτομαι να συνεχίσω στο ιδιο φροντ με πέρυσι που όντως ειναι καλο και οι καθηγητές απλα δεν ειχα την κατάλληλη βαση απο β Λυκείου (που πήγαινα σε αλλο φροντ) για να ανταπεξέλθω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θεωρητική ήμουν εγώ.

Τα Φιλολογικά που κάνουμε Α, λυκείου γενικής παιδείας δεν έχουν κάποια σχέση με αυτά της Κατεύθυνσης είναι πολύ πιο απαιτητικά. Δεν είναι εύκολη κατεύθυνση η Θεωρητική, θέλει πολύ διάβασμα.
Σίγουρα όλα θέλουν διάβασμα απλα ειναι περισσότερο θεμα διαβάσματος κ αμα διαβάσει κανεις πετυχαίνει πιο σίγουρα στην θεωρητική
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

καταλαβα.γεωμετρια δεν χρειαζεσαι στη φυσικη παρα μονο το πυθαγορειο θεωρημα.φανταζομαι θα το ξερεις.τι να σου πω.εσυ βεβαια δεν στοχευεις και καμια σχολη 19000 μοριων.15000 εχει η εργοθεραπεια?καλα πρωην τει και εχει τοσο ψηλα?τι να σου πω.αμα παρεις εναν αξιοπρεπη βαθμο στα αλλα 3 και πιασεις κοντα βαση στη φυσικη γτ οχι.Δεν ξερω απο σενα εξαρταται
Ναι εχει ζήτηση η εργοθεραπεια και 14.000 αμα γραψω και να περάσω λογοθεραπεια που ειναι παρόμοια δεν εχω θεμα...το θεμα ειναι οτι πλεον εχω πολυ πιο έντονο τον φοβο της αποτυχίας γιατι πλεον σε μας τη θετική βάζουν θέματα οχι μονο πολυ δύσκολα αλλα και θέλουν απο οτι καταλαβα (το συζήτησα αυτο και με τους καθηγητές μου)...να σε κάνουν να γράφεις χωρις να σκέφτεσαι...με τέτοια ταχύτητα πλεον πρέπει να απανταει κανεις τα θέματα στη θετική....(8 σελιδες μονο οι εκφωνησεις)
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top