Πανελλήνιες μετά το ΙΕΚ.

Anwnumh

Νεοφερμένος

Η Anwnumh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Είμαι απόφοιτη ιεκ αλλά θέλω να δώσω πανελλήνιες όμως η σχολή που θέλω να περάσω δεν έχει καμία επαφή με την ειδικότητα που τελείωσα στο ιεκ. Θα υπάρξει κάποιο θέμα με αυτό; Ρωτάω γιατί είδα ένα άρθρο που μιλούσε για τους απόφοιτους ιεκ και τις προυποθέσεις για να εισαχθούν σε Αει όμως δεν κατάλαβα αν εννοούσε αυτούς που θέλουν να μπουν στην ίδια ειδικότητα ή γενικά για όποιον θέλει να δώσει πανελλήνιες. Με εμποδίζει κάπου στις πανελλήνιες το πτυχίο του Ιεκ (ιδιωτικού);
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Καλησπέρα Ανώνυμη , όχι δεν έχει αρκεί να μπορέσεις να ανταποκριθείς στα μαθήματα των Πανελλαδικών ώστε να περάσεις εκεί που θες :) . Αυτό που είδες , μάλλον ήταν για την εισαγωγή αποφοίτων ΙΕΚ σε πανεπιστήμια ΜΕ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ. Τέλος , όχι δεν σε εμποδίζει το πτυχίο του ΙΕΚ κάπου στις Πανελλαδικές. Εφόσον έχεις αποφοιτήσει από Λύκειο μπορείς να δώσεις όσες φορές θες.
 

Anwnumh

Νεοφερμένος

Η Anwnumh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Τέλεια! Σ ευχαριστώ πολύ για την απαντηση σου! 😊😊😊
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Είμαι απόφοιτη ιεκ αλλά θέλω να δώσω πανελλήνιες όμως η σχολή που θέλω να περάσω δεν έχει καμία επαφή με την ειδικότητα που τελείωσα στο ιεκ. Θα υπάρξει κάποιο θέμα με αυτό; Ρωτάω γιατί είδα ένα άρθρο που μιλούσε για τους απόφοιτους ιεκ και τις προυποθέσεις για να εισαχθούν σε Αει όμως δεν κατάλαβα αν εννοούσε αυτούς που θέλουν να μπουν στην ίδια ειδικότητα ή γενικά για όποιον θέλει να δώσει πανελλήνιες. Με εμποδίζει κάπου στις πανελλήνιες το πτυχίο του Ιεκ (ιδιωτικού);
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Στο ΙΕΚ πως γραφτηκες? με τι ειδος λυκειου?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Γενικού λυκείου. Εχει σημασια;
Ωραια μπορεις να δωσεις πανελληνιες μεσω ΓΕΛ σε ενα απο ολα τα 4 πεδια, οποιο επιθυμεις.
Αν ησουν απο ΕΠΑΛ και ηθελες πανελληνιες εξετασεις μεσω ΕΠΑΛ αποκλειστικα ,τοτε μονο για σχολες του τομεα που αποφοιτησες.
 

Anwnumh

Νεοφερμένος

Η Anwnumh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Τέλεια σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! 😊😊😊
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top