Πανελλήνιες - βοηθήστε να βγάλω συμπέρασμα

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα

ανοίγω αυτό το θέμα γιατι πραγματικά δεν μπορώ να σταματήσω να ασχολούμαι και θέλω την
βοήθεια σας..

εχω δίπλα μου αυτή την στιγμή ενα τετράδιο, όπου είχα λύσει και πάλι τα θέματα στα δίκτυα υπολογιστών
και τα είχα έλεγξει απο το βιβλίο και απο τις απαντήσεις που δίνουν τα φροντιστήρια με το που γύρισα απο
τις πανελλήνιες.

Τα θέματα για εμένα ήταν εύκολα!.. γιατι τα είχα διαβάσει και περίμενα στο χειρότερο σενάριο 15.5 μιας και
οι απαντήσεις ειναι πολύ συγκεκριμένες.... τα μισά θέματα βασίζονται σε επιλογές
Σωστό / Λάθος, σε αντιστοίχηση, σε ασκήσεις που οι απαντήσεις έχουν μόνο μια λύση και σε 3 θεματα
θεωρίας (Β1,Β2,Β3) που εκεί δυστυχώς δεν μπορεί να βγει ασφαλές συμπέρασμα.

όπως και να έχει τα συμπεράσματα μου ήταν αυτα:


θέμα Α1. ένα λάθος (12 μονάδες)

Θέμα A2. ένα λάθος, (8 μονάδες)

θέμα Γ και Δ όλα σωστά (απο 25 μονάδες)!!!!

Σύνολο ως εδώ: 70/100.



Στα θέματα Β1,Β2,Β3 εφόσον δεν μπορούσα να ξέρω πως θα με βαθμολογήσουν, έβαλα
στον εαυτό μου τις μισές ή και λιγότερες μονάδες απ'οτι δίνει το κάθε θέμα:



οπότε Β1,Β2,Β3 = 10 μονάδες! σύνολο απ΄ολα τα θέματα 80/100 ή βαθμός 16

Οι βαθμολογητές όμως.. μου έβαλαν ο ένας 75 και ο άλλος 65 άρα Μ.Ο 70 ή βαθμός 14.



πως το εξηγήτε εσείς? ειδικά το 65 του δεύτερου βαθμολογητή δεν δικαιολογείται απο τα
παραπάνω σύνολα, έχει και μεγάλη απόσταση απο τον πρώτο βαθμολογητή...

Εγώ είμαι ο μόνος που 2 χρονιές τώρα κάθε φορά εχω παράπονα με την βαθμολόγηση μου? :/::/:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Πάντως από τον Οκτώβρη με 50-80€ θα έχεις τη δυνατότητα να δεις αντίγραφο του γραπτού σου. Και επειδή το θέμα το έχεις με τον δεύτερο βαθμολογητή θα δεις και τι έχει υπογραμμίσει δηλαδή τι βρήκε λάθος.
(Ο 1ος δε σημειώνει τίποτα, ο 2ος υπογραμμίζει και ο 3ος αν υπάρξει σημειώνει με διαφορετικό χρώμα από τον 2ο αν θυμάμαι καλά).

Βέβαια μέχρι τον Οκτώβρη ποιος ζει ποιος πεθαίνει... :popcorn:

Υ. Γ Επίσης θεωρώ ότι η τιμή είναι τσιμπημένη.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Θεωρώ πως ναι..είναι τελικά επιτακτική η ανάγκη να βλέπουμε τα γραπτά μας
γιατί κάτι δεν πάει καλά μ' αυτούς..

και να πεις οτι είμαι κανά ψώνιο ρε γαμώτο, δεν είμαι.. απλά πάω βλέπω βατά θέματα
(για εμένα) και λέω μλκα! βούτα στυλό και γράφε! φτάνω στα δύο μεγάλα
θέματα που είναι ασκήσεις λέω οπα! χτυπάμε 25αρια απο μονάδες σε κάθε θέμα.

τρέχω σπίτι ΠΡΩΤΑ τα λύνω και στο σπίτι και ΜΕΤΑ κοιτάω τις επίσημες απαντήσεις..
και επιβεβαιώνω οτι έγραψα στο προηγούμενο ποστ.

θεωρώ (χωρίς να ξέρω..) οτι σε πολλά παιδιά συμβαίνουν τέτοια ανάλογα περιστατικά
προφανώς δεν γνωρίζουν τι να κάνουν σε αυτή την περίπτωση και απλά δέχονται
την βαθμολογία τους.
Βέβαια μέχρι τον Οκτώβρη ποιος ζει ποιος πεθαίνει... :popcorn:

Υ. Γ Επίσης θεωρώ ότι η τιμή είναι τσιμπημένη.

κοίτα δεν ξέρω πως το εννοείς και αν το συνδέεις με το περιστατικό..είδα σε άλλο ποστ
υποψήφια να γράφει 60 να'ναι οι ώρες τους βαθμολογητή της.. :worry: εγώ δεν εύχομαι κακά
πράγματα σε κανέναν.. εκτός και αν κάποιος είναι κακόβουλος, οπότε μπορεί και να το βρεί
μπροστά του.

η τιμή ναι είναι τσιμπημένη δεν μπορεί να πληρώνουμε για να δούμε αν έχουν γίνει
βρομιές.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,575 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
κοίτα δεν ξέρω πως το εννοείς και αν το συνδέεις με το περιστατικό..είδα σε άλλο ποστ
υποψήφια να γράφει 60 να'ναι οι ώρες τους βαθμολογητή της.. :worry: εγώ δεν εύχομαι κακά
πράγματα σε κανέναν.. εκτός και αν κάποιος είναι κακόβουλος, οπότε μπορεί και να το βρεί
μπροστά του.
Οχι όχι καμία σχέση! Εννούσα πως ο Οκτώβρης αργεί και μέχρι τότε μπορεί να έχει λυθεί η απορία σου ή και να μη σε απασχολεί πλέον.

Υ. Γ Βέβαια χρησιμοποίησα λανθασμένα τη φράση, γράψε λάθος :P
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Οχι όχι καμία σχέση! Εννούσα πως ο Οκτώβρης αργεί και μέχρι τότε μπορεί να σου έχει λυθεί η απορία ή και να μη σε απασχολεί πλέον.

κοιτά.. να περάσω θέλω..και αν με αδίκησαν κάπου βαθμολογικά, δεν πειράζει τους
συγχωρώ, εξάλλου και το 16αρι για να φλεξάρω σε δικά μου άτομα το ήθελα!
οτι είμαι ενας "αλήτης" δικτυάς! :happy: τώρα με το 14αρι τι να φλεξάρεις...

οπότε..οποιαδήποτε βαθμολογία είναι αρκετή για τις σχολές που θέλω με ικανοποιεί!
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
κοιτά.. να περάσω θέλω..και αν με αδίκησαν κάπου βαθμολογικά, δεν πειράζει τους
συγχωρώ, εξάλλου και το 16αρι για να φλεξάρω σε δικά μου άτομα το ήθελα!
οτι είμαι ενας αλύτης δικτυάς! :happy: τώρα με το 14αρι τι να φλεξάρεις...

οπότε..οποιαδήποτε βαθμολογία είναι αρκετή για τις σχολές που θέλω με ικανοποιεί!
Αυτό θα σε ρώταγα τώρα δηλαδή αν περνάς, αυτό έχει σημασία. Και γω σκεφτόμουν διάφορα όλες αυτές τις μέρες γιατί δεν πήρα τους βαθμούς που μου άξιζαν, αλλά αφού περνάω αφοδεύτηκα με το συμπάθειο :P

Εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Υ. Γ Επίσης δε χρειάζεται να φλεξάρεις κάτι για σένα δίνεις ή τουλάχιστον για σένα πρέπει να δίνεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top