Πανελλήνιες αποφοίτων με νέο σύστημα

Χριστιαννα

Νεοφερμένος

Η Χριστιαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Σκεφτομαι να ξαναδωσω πανελλήνιες το 2021. Γνωρίζει κανείς αν γίνεται να γράψω μαζί με τα παιδιά του νέου συστήματος, καθώς δικαιούνται μεγαλύτερο ποσοστό θέσεων ;
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Ολοι οι αποφοιτοι που ξαναδινουν μπορουν να διαλεξουν με ποιο συστημα θα γραψουν (αν δινεται δλδ αυτη η επιλογη την χρονια που θα επιλεξουν να δωσουν ξανα εξετασεις) Η διαφορα του χρονου με τις φετινες πανελληνιες νμζ θα ναι κυριως οι συντελεστες.. Μαλλον θα υπολογιστει και η διαφορα στην υλη που ειχαν οι φετινοι υποψηφιοι οποτε ισως να μεταφερθει η μειωμενη υλη και στο παλιο συστημα που θα ισχυσει στις πανελληνιες του 2021. Ελπιζω καποιος να με διορθωσει αν κανω λαθος γτ τα νεα/παλια συστηματα με μπερδευουν λολ

tldr; Ναι, μπορεις να δωσεις με τ 90%. Απλά θα δηλωσεις αυτο στην αιτηση που θα κανεις του χρονου ^^
 

Mara00

Νεοφερμένος

Η Mara00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Σκεφτομαι να ξαναδωσω πανελλήνιες το 2021. Γνωρίζει κανείς αν γίνεται να γράψω μαζί με τα παιδιά του νέου συστήματος, καθώς δικαιούνται μεγαλύτερο ποσοστό θέσεων ;

Helloo
Επειδη και εγώ σκέφτομαι να ξαναδωσω έχω ακούσει πως δεν θα ισχύσει η μειωμένη ύλη που ίσχυε για τις πανελληνιες του 20. Είτε θα δώσουμε με το νέο σύστημα (το οποίο θα είναι ένα και θα ισχύει για όλους) είτε θα δώσουμε με την ύλη που είχαμε μέχρι και τον Απρίλη που αλλαξε δεν έχει διευκρινίσει. Στην ουσία είναι μικρές οι διαφορές μεταξύ αυτών των δύο αλλά θα σου πρότεινα να επιλέξεις το νέο σύστημα για να έχεις τις ίδιες ευκαιρίες με τους άλλους και να μην σε χαντακωσουν ενδεχομένως. Τουλάχιστον εγώ αυτό σκέφτηκα να κανω😊
Τώρα το κατά πόσο είναι δίκαιο και λογικό να δώσουμε σε ύλη που δεν έχουμε διδαχθεί στα σχολεία ας μην το σχολιάσω 🤣
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Νομίζω εχει δημιουργηθεί μια σύγχυση , ενα σύστημα θα έχουμε φέτος.

Με μια υλη .
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

Gorgina_srk

Νεοφερμένος

Η Gorgina_srk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Νηπιαγωγός. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Heyy ήθελα να ρωτήσω κάτι. Ίσως είναι λίγο ηλίθιο απλά ήθελα να ρωτήσω εμείς που δίνουμε 2η φορά χρειάζεται να βγάλουμε καινούργιο καρτελάκι και κωδικό για το μηχανογραφικό ή οχι?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Heyy ήθελα να ρωτήσω κάτι. Ίσως είναι λίγο ηλίθιο απλά ήθελα να ρωτήσω εμείς που δίνουμε 2η φορά χρειάζεται να βγάλουμε καινούργιο καρτελάκι και κωδικό για το μηχανογραφικό ή οχι?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
καρτελακι καινουργιο ναι ,αλλα ο παλιος κωδικος υποψηφιου παραμενει, εχει μεγαλη αξια.
 

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Γεια σας,
βγηκαν οι αιτησεις για τους αποφοιτους.
Εργαζομαι σε διαφορετικη πολη και νομό από αυτόν που έδωσε πανελλήνιες πριν 10 χρόνια. Μπορω να παω σε οποιο λυκειο θελω; Σε καποιο που ειναι κοντα στο σπίτι μου στη νεα πόλη;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Γεια σας,
βγηκαν οι αιτησεις για τους αποφοιτους.
Εργαζομαι σε διαφορετικη πολη και νομό από αυτόν που έδωσε πανελλήνιες πριν 10 χρόνια. Μπορω να παω σε οποιο λυκειο θελω; Σε καποιο που ειναι κοντα στο σπίτι μου στη νεα πόλη;
Ναι μπορεις, ετσι προτεινει η ανακοινωση. Νομιζω ομως οτι δεν εχει βγει ακομα η εγκυκλιος ,μονο το ΦΕΚ. Υπομονη θα βγει το ΣΚ ,ωστε να εχεις και την αιτηση που θα στειλεις με email.

 
Τελευταία επεξεργασία:

chochoru

Νεοφερμένος

Η chochoru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Πριν 3 μήνες, ρώτησα στη Δευτεροβάθμια της περιοχής μου ακριβώς το ίδιο πράγμα γιατί υπήρχε η πιθανότητα να μετακομίσω και μου απάντησαν πως μέχρι και πέρσι μπορούσες να δηλώσεις σε άλλο λύκειο αλλά για να είμαι 100% σίγουρη για φέτος θα πρέπει να περιμένω όταν βγει η εγκύκλιος . Άλλωστε και στο ΦΕΚ το αναφέρει "θα γίνει στο Λύκειο αποφοίτησης ή στο πλησιέστερο στην κατοικία του αποφοίτου Λύκειο".
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top