Πανελλήνιες - Νομική και μετεγγραφή

BorisofBoris.2006.

Νεοφερμένος

Ο BorisofBoris.2006. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ειμαι μαθητης της Γ Λυκειου στη θεωρητικη κατευθυνση. Στοχος μου ειναι η Νομικη, ενω δεν ειμαι σιγουρος αν θα περασω εδω στην Αθηνα που θέλω. Ξέρει κανείς , σε περίπτωση μετεγγραφής, ποιες προϋποθέσεις πρέπει να πληρω?Επίσης,αν είναι κανείς φοιτητής Νομικης εδώ, μπορεί να μου πει το ιδανικό για την έκθεση (το θέμα Δ) και το αδιδακτο κειμενο?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Πρεπει να υπολογισεις το λεγομενο κατα κεφαλη εισοδημα.

Κατα κεφαλη εισοδημα (στο περιπου αλλα με σχετικη ακριβεια)
Παιρνεις το εισοδημα που δηλωνουν οι γονεις ( αθροισμα και των δυο) τα 3 τελευταια χρονια τα προσθετεις και το διαιρεις με το 3 ... μετα οτι βρεις το διαιρεις με τα ατομα της οικογενειας ...αυτο ειναι το κατα κεφαλη εισοδημα.

Οικονομικα μορια μετεγγραφης με βαση το κατα κεφαλη εισοδημα
0-3000 €= 6 μορια
3001-6000 €= 4 μορια
6001-9000 €= 3 μορια
9001-12000 €=2 μορια
12001- οσο παει = 0 μορια
Μετα ισως να εχεις και κατι παραπανω απο αναπηρια γονιου , μονογονεικη οικογενεια, πολυτεκνια κλπ (κοινωνικά μορια)..πες να το δουμε
Αν το κατα κεφαλην σου δωσει 6 μορια τοτε θα μπεις σε ισοβαθμια με αλλους οπου κερδιζουν τα πιο πολλα μορια πανελληνιων για την μια τελευταια θεση (60 παιρνει)..περυσι ο τελευταιος ειχε 16550.

1708608508331.png


Μπορει ομως να εχεις αδελφι μεγαλυτερο σε πανεπιστημιο..οποτε πες να δουμε τι παιζει.. και το χαρτι κεπα 67% δινει φρι πας επίσης.

Φοιτητης νομικης δεν ειμαι..sorry
 

BorisofBoris.2006.

Νεοφερμένος

Ο BorisofBoris.2006. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πρεπει να υπολογισεις το λεγομενο κατα κεφαλη εισοδημα.

Κατα κεφαλη εισοδημα (στο περιπου αλλα με σχετικη ακριβεια)
Παιρνεις το εισοδημα που δηλωνουν οι γονεις ( αθροισμα και των δυο) τα 3 τελευταια χρονια τα προσθετεις και το διαιρεις με το 3 ... μετα οτι βρεις το διαιρεις με τα ατομα της οικογενειας ...αυτο ειναι το κατα κεφαλη εισοδημα.

Οικονομικα μορια μετεγγραφης με βαση το κατα κεφαλη εισοδημα
0-3000 €= 6 μορια
3001-6000 €= 4 μορια
6001-9000 €= 3 μορια
9001-12000 €=2 μορια
12001- οσο παει = 0 μορια
Μετα ισως να εχεις και κατι παραπανω απο αναπηρια γονιου , μονογονεικη οικογενεια, πολυτεκνια κλπ (κοινωνικά μορια)..πες να το δουμε
Αν το κατα κεφαλην σου δωσει 6 μορια τοτε θα μπεις σε ισοβαθμια με αλλους οπου κερδιζουν τα πιο πολλα μορια πανελληνιων για την μια τελευταια θεση (60 παιρνει)..περυσι ο τελευταιος ειχε 16550.

View attachment 129860

Μπορει ομως να εχεις αδελφι μεγαλυτερο σε πανεπιστημιο..οποτε πες να δουμε τι παιζει.. και το χαρτι κεπα 67% δινει φρι πας επίσης.

Φοιτητης νομικης δεν ειμαι..sorry
Σε ευχαριστώ πολύ. Βλέπω πως δεν πληρω τις προϋποθέσεις οποτε θα επιδοθω στο διάβασμα. Καλή μου τύχη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top