Παιδαγωγικό Vs Δημοσιογραφία

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
γεια σας παιδια,τις τελευταιες μερες προβληματιζομαι σχετικα με την σχολη που θα παω.περυσι ειχα περασει παιδαγωγικα στον βολο και φετος εκανα με το 10% περασα δημοσιογραφια στην αθηνα.η αληθεια ειναι οτι δεν με ενδιαφερει και τοσο το παιδαγωγικο δηλαδη να ειμαι με παιδια για τα επομενα 20-30 χρονια γι αυτο κ πηρα την αποφαση να κανω για αλλη αχολη.το προβλημα ειναι οτι οι 2 πολεις διαφερουν πολυ μεταξυ τους και εχουν αλλους ρυθμους.εγω ηθελα τοσο πολυ αυτη τη σχολη που περασα φετος αλλα οι δικοι μου αρχισαν διαφορα παραπονα σχετικα με την επαγγελματικη αποκατασταση που θα δουλεψω και τι θα κανω κ ο,τι ειναι δυσκολο επαγγελμα ενω τα παιδαγωγικα ειναι κατι το συγκεκριμενο.και ενω εγω ημουν χαρουμενη που περασα φετος εκει που ηθελα δυστυχως δεν μπορεσα να το χαρω γιατι αρχισα να σκεφτομαι μηπως οντως δεν θα μπορεσω να ανταπεξελθω η Αθηνα ειναι μεγαλη με τεραστιες αποστασεις ενω στον βολο η ζωη ηταν πιο ευκολη πηγαινα με τα ποδια στο πανεπιστημιο.η αληθεια ειναι οτι ο βολος σαν πολη δεν μου αρεσε καθως δεν εχει ζωη το βραδυ και γενικα δεν εχει κατι να δεις περα απο 2-3 μαγαζια.ειναι για λιγο δηλαδη οχι για 4 χρονια συν το γεγονος οτι εκει δεν βρηκα και την τρελη παρεα που ηθελα,πολλες φορες εμενα σπιτι μονη μου και βαριομουν τοσοοο πολυ.ηταν δηλαδη ενας χρονος που δεν θα θελα να ξαναζησω.με την παρεα αυτη δεν μαζευομασταν στα σπιτια μας δεν περνουσαμε φοιτητικη ζωη.τωρα δεν ξερω τι να κανω γιαιτ μπηκα σε σκεψεις σχετικα με την ζωη στην αθηνα μιας και ειμαι απο επαρχια.θα ηθελα τη γνωμη σας γιατι πρεπει να παρω μια αποφαση.παντως δεν θελω να γυρισω πισω γιατι περασα χαλια με λιγα λογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,410 μηνύματα.
Να πας Αθήνα. Ξαναδιάβασε το κειμενο που έγραψες, και θα το καταλάβεις και η ίδια οτι πρέπει να πας Αθήνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Μαρινακι εσυ σε ποια πόλη μεγάλωσες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Διλημμα καλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Πήγες στο παιδαγωγικό τη χρονιά που πέρασε ετσι λίγο να δεις πώς είναι? Πώς σου φάνηκε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Πήγες στο παιδαγωγικό τη χρονιά που πέρασε ετσι λίγο να δεις πώς είναι? Πώς σου φάνηκε?


ναι αλλα δεν ειμαι και πολυυυ ευχαριστημενη.ευκολη σχολη αλλα τα μαθηματα πρεπει να σε ενδιαφερουν πολυ για να σ αρεσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Απ οτι κατάλαβα πιο πολύ θίγεις το θέμα παρέες, ελεύθερος χρόνος, διασκέδαση κλπ και μετά το αντικείμενο. Δηλαδή αμα ήσουν παιδαγωγικό στην Αθήνα μάλλον θα σου άρεσε πολύ περισσότερο. Η Αθήνα οντως έχει αλλο ρυθμό ζωής απο μια επαρχιακή πόλη και άλλες ευκαιρίες σε ολα τα επίπεδα. Κάποια άτομα γουστάρουν τρελά και κάποια θέλουν ηρεμία, οπότε δεν προσαρμόζονται. Δεν είναι κατι φοβερό ομως και μάλλον θα σ αρέσει. Οσο για την επαγγελματική αποκατάσταση των δασκάλων μαλλον οι γονείς σου παρασύρονται επειδή μεχρι τώρα διορίζονταν. Επαγγελματικά πώς φαντάζεσαι το μέλλον σου? Τι πιστεύεις θα σε ευχαριστούσε? Εξωτερικό πας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
ε ποιος φοιτητης θα χει καλες αναμνησεις αν δεν εχει περασει καλα αυτα τα 4-5 χρονια.αν δεν εχει βγει και εχει κανει πραγματα με την παρεα του. η σχολη απο μονη της οσο και να σου αρεσει καποια στιμγη θες να ξεσκασεις και να βγεις εξω.οταν εισαι σε μια πολη και δινεις τα λεφτα σου και δεν βγαινεις που και που εξω παρα μονο εισαι σχολη σπιτι σπιτι σχολη αυτο δεν ειναι φοιτητικη ζωη.ειναι μονο το ενα κομματι.στην Αθηνα εχεις πολλα μερη πολλες δυνατοτητες να κανεις πραγματα.εχει τα παντα.φυσικα και αυτα τα 2 ειναι αλληλενδητα.γνωμη μου βεβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
το μεγαλο αρνητικο ειναι οτι ειναι μεγαλες η αποστασης στην αθηνα και δεν ξερω αν βολευουν τα μεσα μαζικης μεταφορας για ολο την μερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Κοίτα επειδή θεωρώ οτι το πρώτο κριτήριο είναι να μας αρέσει το αντικείμενο και αυτό προτείνουν και οι ειδικοί, εφόσον δε σου λέει κατι καλύτερα να πας Αθήνα. Ετσι θα συνδυάσεις και καλύτερες ευκαιρίες. Εγώ που μεγάλωσα σε επαρχιακή πόλη και σπούδασα Αθήνα δε το μετανιώνω και αναγνωρίζω τα επιπλεόν που προσφέρει η Αθήνα σε ολα τα επίπεδα. Μάλιστα δεν αποκλείεται να βρεις και διεξόδους, γιατι πολύ συχνά οταν το αντικείμενο μας ενδιαφέρει, είναι και πιο πιθανό να πάμε καλά. Μια αλλη ιδέα είναι να το τελειώσεις το παιδαγωγικό οπως να ναι και μετά να ρθεις για μάστερ Αθήνα. Εφόσον ομως ξέρεις τι σ αρέσει καλύτερα οχι. Και απο φίλες μου που τελείωσαν προσφατα δασκάλες ξέρω οτι οι προοπτικές είναι δυσοίωνες. Με κάποιους υπολογισμούς μπορεί να ξεφρακάρει και να διοριστείς μετα απο πολλά χρόνια πχ 15-20 χρόνια. Αλλα τι να το κάνεις? Oι δε διορισμένες παίρνουν 600 ευρώ και κάνουν τουρνε ανα την Ελλάδα. Πες λοιπόν στους γονείς οτι δε σ αρέσει και δε μπορείς μήπως έρθεις Αθήνα. Και γενικά, δεν ξέρω πώς γίνεται, αλλα με ένα μαγικό τρόπο εκείνος που θέλει πραγματικά ένα αντικείμενο, με κάποιο τρόπο βρίσκει και μια επαγγελματική διέξοδο και στην Ελλάδα ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
alladin σε αυτο συμφωνω μαζι σου.εξαρχης ηθελα να περασω Αθηνα αλλαα τα πραγματα δεν ηρθαν οπως τα ηθελα.τωρα ομως που τα καταφερα και μπορω να το κανω γιατι οχι.ειμαι απο επαρχια και οσο να ναι στην Αθηνα εχεις πιο πολλους αδιεξοδους.αν κανεις κατι που αγαπας και σε γεμιζει με τον ενα η τον αλλο τροπο θα τα καταφερεις, αρκει να πιστευεις στον εαυτο σου και στις δυνατοτητες σου που πολλες φορες οι γυρω σου να μην ξερουν οτι κατεχεις.καποια στιγμη οι κοποι που εκανες θα σε ανταμοιψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Για να το πω κι αλλιως, σε οποια πόλη και να χες περάσει, εφόσον το αντικείμενο δε σε ενθουσιάζει, πρέπει να αλλάξεις. Ακόμα και να διοριζόσουνα-που δεν πρόκειται- θα ζημίωνες και τα παιδιά γιατι δε θα χες πάθος για τη διδασκαλία και τον εαυτό σου γιατι θα σου να δυσαρεστημένη. Αρα πρέπει να αλλάξεις αντικείμενο. Αποστάσεις κλπ που λένε πιο πάνω μη σ ανησυχεί, οι συγκοινωνίες για τις σχολές είναι πολλές και μπορείς να μένεις και πιο μακριά αλλα να σαι κοντά σε μετρό. Και σίγουρα και απ τη δική μου εμπειρία, η δικτύωση στην Αθήνα δε συγκρίνεται, έχεις να κάνεις με πολύ κόσμο! Για μένα λοιπόν κάνε μια προσπάθεια να μεταπείσεις τους γονείς σου και πιστεύω οτι αν έρθεις Αθήνα ανοίγονται οι ορίζοντές σου ούτως ή άλλως και εργασιακά και πνευματικά. Ισως ξέρεις και κανένα παιδί απο την πόλη σου που πέρασε φέτος ή που σπουδάζει Αθήνα και μείνετε μαζί αν υπάρχει σοβαρό οικονομικό θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά μη νομίζεις ότι Αθήνα θα είναι καλύτερα όσον αφορά τις παρέες.Μπορεί να ναι και χειρότερα.Μεγάλη πόλη και χάνεσαι.
Αν ο κύριος λόγος που σε κάνει να θες να φύγεις είναι ότι δεν έχεις παρέες ξανασκέψου το σοβαρά.
Ένας φίλος μου λέει σε τέτοιες περιπτώσεις "Εσύ θα πας σε άλλη πόλη αλλά το πρόβλημα θα το κουβαλήσεις κι αυτό μαζί σου.Δε φταίει η πόλη".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
κοιτα η αποφαση ειναι δικη μου.οι γονεις μου με αφηνουν αλλα μη φανταστεις οτι χαιρονται με τη χαρα μου.δηλαδη μου λεν πηγαινε αλλα....
καταλαβες.οσον αφορα αφορα για το θεμα της δικτυωσης στην Αθηνα την πρωτη μερα θα καταφερω να γνωρισω πολλα ατομα?γιατι δεν συγκρινονται τα πανεπιστημια της επαρχιας με της Αθηνας πιστευω.στην Αθηνα ειναι πιο μεγαλες οι αιθουσες τα αμφιθεατρα.

κοιτα η αποφαση ειναι δικη μου.οι γονεις μου με αφηνουν αλλα μη φανταστεις οτι χαιρονται με τη χαρα μου.δηλαδη μου λεν πηγαινε αλλα....
καταλαβες.οσον αφορα αφορα για το θεμα της δικτυωσης στην Αθηνα την πρωτη μερα θα καταφερω να γνωρισω πολλα ατομα?γιατι δεν συγκρινονται τα πανεπιστημια της επαρχιας με της Αθηνας πιστευω.στην Αθηνα ειναι πιο μεγαλες οι αιθουσες τα αμφιθεατρα.

Συγγνώμη αλλά μη νομίζεις ότι Αθήνα θα είναι καλύτερα όσον αφορά τις παρέες.Μπορεί να ναι και χειρότερα.Μεγάλη πόλη και χάνεσαι.
Αν ο κύριος λόγος που σε κάνει να θες να φύγεις είναι ότι δεν έχεις παρέες ξανασκέψου το σοβαρά.
Ένας φίλος μου λέει σε τέτοιες περιπτώσεις "Εσύ θα πας σε άλλη πόλη αλλά το πρόβλημα θα το κουβαλήσεις κι αυτό μαζί σου.Δε φταίει η πόλη".

κοιτα συμφωνω μαζι σου αλλα δεν γινεται να μην βρεις μια παρεα.εζησα και στην επαρχια και ειδα πως ειναι λιγο πολυ.το θεμα ειναι οτι προσπαθουσα ενα χρονο και δεν εγινε τιποτα.ισως ειναι νωρις αλλα οταν βλεπεις οτι εισαι μονος και καποιοι αλλοι εχουν δικτυωθει και γνωρισει ατομα λες κατι δεν παει καλα.να σου πω τα παιδαγωγικα μ αρεσουν με την εννοια οτι ειναι ευκολη σχολη χωρις πολυ διαβασμα και το τελειωνεις σε 4 χρονακια.τα μμε ομως μ αρεσουν λιγο περισσοτερο γιατι μπορεις να σχοληθεις με πιο πολλα πραγμτατα,δεν ασχολεισαι μονο με ενα δηλαδη να εισαι σε μια αιθουσα με παιδια και να κανεις καθε χρονο τα ιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Γιατί δε κάθεσαι να τελειώσεις το παιδαγωγικό και αν σ αρέσει τόσο η δημοσιογραφία γράψου σε ένα ιεκ δημοσιογραφίας.Γίνεται και ταυτόχρονα.Έτσι κι αλλιώς στα ΜΜΕ δε μετράει τόσο αν το πτυχίο είναι από ΑΕΙ.
Και μια ερώτηση που πρέπει νομίζω να κάνεις στον εαυτό σου σοβαρά.Αν είχες δικτυωθεί θα σκεφτόσουν να αλλάξεις σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Κοίτα εγώ έχω εμπειρία απο εμπ και απο εκπα. Δεν είχα κάποιο πρόβλημα στο να γνωριστώ. Αλλα γενικά επειδή είναι περισσότερα άτομα στον ίδιο χώρο, πολλές σχολές μαζί κλπ, θυμάμαι οτι και στη βιβλιοθήκη έκανα γνωριμίες και στο φωτοτυπικό και σε ουρές που περιμέναμε σε γραφεία και φυσικά στα αμφιθέατρα και αν ήθελα και σε ομαδες του πανεπιστημίου οπως θεατρική, αθλητική, μουσική, διδασκαλείο ξένων γλωσσών κλπ. Το κύριο θέμα σου είναι πρώτα απ όλα δε σε ενθουσιάζει το αντικέιμενο και απλα το θέμα της παρέας δεν πολυβοηθάει. Αν το πρόβλημα είναι οτι είσαι πολύ εσωστρεφής και δε θες να γνωριστείς, τοτε προφανώς οπου και να πας δε θα κάνεις γνωριμίες, αλλα θα είναι επειδή εσυ το επιλέγεις να απομονωθείς. Ισως στο βόλο κάποια παιδιά να ναι απο κει, οπότε μετα πάνε σπίτι τους και δε τους νοιάζει. Ισως να μην έπεσες και στα κατάλληλα άτομα. Εγώ κινήθηκα περίπου σαν το σχολείο. Δηλαδή μιλάω σχεδόν με όλη την τάξη, έχω ένα μικρότερο πυρήνα πιο στενό και πραγματικούς φίλους ελάχιστους. Δε σημαίνει οτι όλοι οσοι κάνω παρέα είναι ολοι φίλοι μου πραγματικοι, αλλα σίγουρα ήρθα σε επαφή με πολλά άτομα. Ένα αλλο καλό είναι οτι οι αποστάσεις στην Αθήνα μοιράζονται. Και οσο για την επαγγελματική αποκατάσταση αν αυτό είναι που κολάνε οι γονείς, είναι γνωστό πλεον οτι δεν υπάρχει σχολή στην Ελλάδα με καλές προοπτικές με 2-3 εξαιρέσεις. Αμα το σκεφτούμε ετσι δεν πρέπει να σπουδάσει κανένας ή να γίνουμε ολοι στρατιωτικοί. Και ακόμα και να διοριστείς δασκάλα θα είσαι στα 600 ευρώ μέχρι να πεθάνεις. Γνώμη μου λοιπόν είναι να κάνεις μια δοκιμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

GlobalMiNd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GlobalMiNd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Νομιζω οτι κοιτας το θεμα απο λαθος οπτικη.

Λες οτι ο βολος δεν εχει νυχτερινη ζωη,μαγαζια να πας κλπ.Αδυνατω να σκεφθω πως μια πολη 200.000 κατοικων σχεδον και πολυ ωραιο λιμανι δεν εχει μερη.

Εκτος αυτου,μηπως εσυ φταις που δεν εκανες πολλες παρεες ωστε να βγαινεις εξω συχνα;
Αν καποιος φοιτητης εχει καλη παρεα,ειτε στην Αθηνα ειτε στη Σαμο σπουδαζει καλα θα περναει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
33 χρονών μαντράχαλος και συμβουλεύεις για δοκιμές και πειράματα.Συγγνώμη αλλά συγχύζομαι με κάτι τέτοια.
Στη ζωή όταν είναι να κάνεις πίσω σε κάτι πρέπει να έχεις κάποιον σοβαρό λόγο για να αξίζει και να βγεις κερδισμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Νομιζω οτι κοιτας το θεμα απο λαθος οπτικη.

Λες οτι ο βολος δεν εχει νυχτερινη ζωη,μαγαζια να πας κλπ.Αδυνατω να σκεφθω πως μια πολη 200.000 κατοικων σχεδον και πολυ ωραιο λιμανι δεν εχει μερη.

Εκτος αυτου,μηπως εσυ φταις που δεν εκανες πολλες παρεες ωστε να βγαινεις εξω συχνα;
Αν καποιος φοιτητης εχει καλη παρεα,ειτε στην Αθηνα ειτε στη Σαμο σπουδαζει καλα θα περναει.

επειδη εγιναν καποια πραγματα που δεν μπορω τωρα να εξηγησω.το μονο που μπορω να πω ειναι οτι ειχα ολη την καλη διαθεση και στο τελος εμενα εγω και μια κοπελα να κανουμε παρεα.οσον αφορα τον βολο θα θελα να σου πω φιλε μου οτι το χειμωνα δεν κυκλοφορει ψυχη ουτε στους κεντρικους δρομους και οι καφετεριες ειναι σχεδον αδειες.δεν ξερεις τι λεν για τους βολιωτες??αν ειναι να βγαινω εξω και να μου πιανεται η ψυχη αστο καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top