Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης ή Νηπιαγωγών;

calliope

Νεοφερμένος

Η calliope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι προτιμώ τη δουλειά του νηπιαγωγού αλλα ακουω συνεχεια να λενε οτι το παιδαγωγικό έχει καλύτερη αποκατάσταση. Ισχύει; Ποσο καλύτερη αποκατάσταση εχει απο το νηπιαγωγών;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι προτιμώ τη δουλειά του νηπιαγωγού αλλα ακουω συνεχεια να λενε οτι το παιδαγωγικό έχει καλύτερη αποκατάσταση. Ισχύει; Ποσο καλύτερη αποκατάσταση εχει απο το νηπιαγωγών;
Αυτη την ωρα και για τα επομενα χρομια ,μεχρι να τελειωσεις οι νηπιαγωγοι ειναι σε πρωτη ζητηση.
διοτι δημιουργουνται νηπιαγωγεια. Οι δασκαλοι παιζουν αναπληρωτες ή και διορισμοι για τις συνταξιοδοτησεις Τα δημοτικα μειωνονται , κλεισιμο λογω υπογεννητικοτητας , περισσοτερα παιδια στην ταξη
Βεβαια νηπιαγωγος ειναι χοντρο ζορι με 20 αθωα διαβολακια γύρω σου.
Πρεπει να κανεις και την νταντα στην αγγλικου που θα βαλουν μεσα, ουτε για τσιγαρο στην ωρα αυτηνης
 
Τελευταία επεξεργασία:

mariapinelopi

Νεοφερμένος

Η mariapinelopi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Νηπιαγωγός. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι προτιμώ τη δουλειά του νηπιαγωγού αλλα ακουω συνεχεια να λενε οτι το παιδαγωγικό έχει καλύτερη αποκατάσταση. Ισχύει; Ποσο καλύτερη αποκατάσταση εχει απο το νηπιαγωγών;
Δεν θα έλεγα ποιο από τα δύο είναι καλύτερα σε αποκατάσταση.Γιατί τα τελευταία χρόνια και τα δύο σχετικά έχουν αποκατάσταση γιατί πολλοί έχουν συνταξιοδοτηθει ή θα βγουν σε σύνταξη αλλά αρκεί να σου αρέσει αρκετά γιατί η αλήθεια είναι ότι σαν νηπιαγωγος που έχω τελειώσει και Δουλεύω από περσυ ως αναπληρώτρια σε δημόσιο σχολείο δεν θα πω ότι είμαι ευχαριστημένη! Εντάξει παντού υπάρχουν δυσκολίες σε όλες τις δουλειές!! Απλώς έχω πει πολλές φορές να ασχοληθώ με κάτι άλλο γιατί νομίζω δεν μπορώ να ανταπεξελθω ώρες ώρες με τα μικρά 😋
Μ αρέσει δεν θα πω δεν μ αρέσει σαν επάγγελμα απλως κάποιες φορές σε πιάνει μια απογοήτευση με το τι θα έχεις να αντιμετωπίσεις!! Βέβαια είναι από τα επαγγέλματα που δουλεύεις λίγες ώρες έχεις άδειες χάχα οπότε αυτά λίγο σε ανακουφίζουν!!
Οπότε όσο αφορά την αποκατάσταση και τα δύο περίπου στον ίδιο βαθμό είναι τώρα είναι τι σου αρέσει πραγματικά να κάνεις σε δημοτικό λίγο μεγαλύτερα ή πιο μικρά.. 🙃
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top