Ξένη Γλώσσα

Donald Fuck

Νεοφερμένος

Ο Donald Fuck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Βασικά πέρασα Μηχ.μηχανικών ΕΜΠ και σκέφτομαι πως μία ξένη γλώσσα εκτός από Αγγλικά θα ήταν κάτι καλό να μάθω.Ποια θα ήταν η καλύτερη επιλογή:Γερμανικά,Ισπανικά,Αραβικά,Ιταλικά,Κινέζικα ή κάτι άλλο,σχετικό και χρήσιμο για το αντικέιμενο αργότερα της σχολής.Βασικά πολλοί πάνε για Γερμανικά.Μήπως αποδειχθούν όμως και αυτά "πατάτα" όπως τα Γαλλικά???Βασικά όποιος γνωρίζει ας μου πει και ένα καλό φροντιστήριο.Έχω ακούσει για καπάτου αλλά πολλές φορές το όνομα δεν είναι και το πλέον αντιπροσωπετικό.Επίσης εκείνα τα φτηνά μαθήματα που παρέχονται για ξένες γλώσσες ενδοσχολικά(με 300 ευρώ νομίζω) λένε τίποτα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helllo_kitty

Νεοφερμένος

Η helllo_kitty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Και εγώ θέλω να μάθω κ άλλη γλώσσα και είμαι σε δίλλημα ανάμεσα στα Γαλλικά κ Γερμανικά κ δν ξέρω ποιο να διαλέξω, βασικά θα διάλεγα κ τα 2 αλλά δν ξέρω κατα πόσο θα με παίρνει με το πρόγραμμα της σχολής... Όσοι είναι ήδη φοιτητές ας πούν τη γνώμη τους δλδ αν θα προλάβω να μάθω 2 γλώσσες στο 1ο έτος που θα'μαι...
όσο για φροντιστήριο σκέφτομαι Ευρωγνώση π πήγαινα και αγγλικά κ ήμουν αρκετά ικανοποιημένη.
Όταν λές για ενδοσχολικά τι εννοείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top