Νομική Σχολή Αθηνών

grms29

Νεοφερμένος

Ο grms29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Επειδή ενδιαφέρομαι να δώσω του χρόνου κατακτηριες για νομική θα ήταν εύκολο να μου δώσει κάποιος τους κωδικούς από το eclass προκειμένου να έχω πρόσβαση στο εκπαιδευτικό υλικό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

kimly

Νεοφερμένος

Η kimly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ενας των πολιτικων επιστημων να μου πει εαν απο πολιτικεσ επιστημες μπορω να γινω δικηγορος (με ενα μεταπτυχιακο βεβαια πρωτα) ? εαν οχι τι μπορω να ακολουθησω απο το τμημα των πολιτικων επιστημων?

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,794 μηνύματα.
Για να γινεις δικηγόρος, χρειάζεται πτυχίο στη Νομική. Κανένα άλλο πτυχίο δεν εξασφαλίζει δικαιώματα νομικού.

Christosgeorgo

Νεοφερμένος

Ο Christosgeorgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μπορεί να μου πει κάποιος πόσες ώρες διδασκαλίας κάθε μέρα την εβδομάδα είναι οι γενικές αρχές αστικου δικαιου και το συνταγματικο δικαιο Α κλιμάκιο;είναι απαραίτητη θεωρείτε η παρακολούθηση;

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 941 μηνύματα.
Μπορεί να μου πει κάποιος πόσες ώρες διδασκαλίας κάθε μέρα την εβδομάδα είναι οι γενικές αρχές αστικου δικαιου και το συνταγματικο δικαιο Α κλιμάκιο;είναι απαραίτητη θεωρείτε η παρακολούθηση;
Νομίζω ότι είχαμε σχεδόν κάθε μέρα από 2 ώρες το κάθε μάθημα (μπορεί και μία μέρα να ήταν μονόωρο). Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι. Πάντως σου συνιστώ να τα παρακολουθείς και να διαβάζεις συστηματικά. Αποκτάς βασικές γνώσεις που θα σου είναι χρήσιμες για τα επόμενα εξάμηνα. Δώσε μεγάλη προσοχή σε αυτά τα δύο.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια