Νομική ΕΚΠΑ ή Νομική ΑΠΘ;

calliope

Νεοφερμένος

Η calliope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
απο που είσαι;
 

Giorgos22140

Νεοφερμένος

Ο Giorgos22140 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μένω αθήνα αλλά είναι ο αδερφος μου θεσσαλονικη και σπουδάζει ... οποτε εχουμε σπιτι και στις δυο πολεις
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξερετς αν υπαρχει καποια διαφορα αναμασα στα 2 πτυχια
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μένω αθήνα αλλά είναι ο αδερφος μου θεσσαλονικη και σπουδάζει ... οποτε εχουμε σπιτι και στις δυο πολεις
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξερετς αν υπαρχει καποια διαφορα αναμασα στα 2 πτυχια
Σοβαρά θα ήθελες να μένεις με τον αδερφό σου? 😂 Κάτσε Αθήνα! Εμένα αν με έβαζαν με την αδερφή μου θα γινόταν μακελειό
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,844 μηνύματα.
Σοβαρά θα ήθελες να μένεις με τον αδερφό σου? 😂 Κάτσε Αθήνα! Εμένα αν με έβαζαν με την αδερφή μου θα γινόταν μακελειό
Γνωρίζω 3 αδέρφια που έμεναν στο ίδιο φοιτητικό σπίτι και τα πήγαιναν μια χαρά δηλαδή τα έβρισκαν με τις δουλειές κτλ. Είναι ανάλογα τι σχέση έχουν τα αδέρφια.
 

Giorgos22140

Νεοφερμένος

Ο Giorgos22140 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εχω πολυ καλες σχεσεις με τον αδερφο μου.. δεν με απασχολει αυτο το θεμα .. το θεμα που με απασχολει ειναι σχετικα με τις σχολες αν εχουν καποια διαφορα ως προς το κυρος κ την επαγγελματικη αποκατασταση
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχω πολυ καλες σχεσεις με τον αδερφο μου.. δεν με απασχολει αυτο το θεμα .. το θεμα που με απασχολει ειναι σχετικα με τις σχολες αν εχουν καποια διαφορα ως προς το κυρος κ την επαγγελματικη αποκατασταση
Έχω ακούσει ότι στην νομική Θεσσαλονίκης διοργανώνονται εικονικές δίκες που μπορείς να πάρεις μέρος, αν βέβαια έχεις proficiency! Αλλά από την άλλη, κατ' εμέ η Αθήνα είναι ωραία πόλη βρε παιδί μου... Δεν την αφήνεις εύκολα
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι στην νομική Θεσσαλονίκης διοργανώνονται εικονικές δίκες που μπορείς να πάρεις μέρος, αν βέβαια έχεις proficiency! Αλλά από την άλλη, κατ' εμέ η Αθήνα είναι ωραία πόλη βρε παιδί μου... Δεν την αφήνεις εύκολα
Αν το κριτήριο είναι η ομορφιά μιας πόλης για τις σπουδές και η Θεσσαλονίκη κούκλα είναι. Και δεν είμαι από Μακεδονία οπότε δεν είμαι προκατειλημμένη. Για το κύρος των νομικών σχολών, πολύ πιο σημαντικό κριτήριο από την ομορφιά μιας πόλης, ας απαντήσει κάποιος που ξέρει καλύτερα.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,763 μηνύματα.
Αν το κριτήριο είναι η ομορφιά μιας πόλης για τις σπουδές και η Θεσσαλονίκη κούκλα είναι. Και δεν είμαι από Μακεδονία οπότε δεν είμαι προκατειλημμένη. Για το κύρος των νομικών σχολών, πολύ πιο σημαντικό κριτήριο από την ομορφιά μιας πόλης, ας απαντήσει κάποιος που ξέρει καλύτερα.
Φοιτητης ειναι ρε συ.Θα κοιταξει και τη ζωη στην πολη.Ειναι σημαντικο κριτηριο και αυτο.Εγω λεω θεσσαλονικη παντως.
 

mhtsos-4

Νεοφερμένος

Ο mhtsos-4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα,
ως μαθητής της τρίτης λυκείου με μόνο στόχο για σχολή την νομική θα ήθελα να με κατατοπίσετε για τα πλεονεκτήματα κάθε σχολής (εκπα απθ δπθ) καθώς και ποία κατά τη γνώμη σας είναι καλύτερη σύμφωνα με τα σημερινά δεδομένα. Το λέω διότι έχω βρει κάποιες πληροφορίες στην ιστοσελίδα αλλά είναι αρκετά παλιές οπότε πιστεύω έχουν αλλάξει τα πράγματα. Να ληφθεί υπόψιν ότι μένω Αλεξανδρούπολη αλλά παρόλα αυτά δεν με ενδιαφέρουν τα έξοδα μετακίνησης και η απόσταση παρά μόνον το ακαδημαϊκό επίπεδο κάθε σχολής. Έχω ακούσει ότι η Αθήνα βοηθάει για καριέρα περισσότερο καθώς μπορείς να κάνεις διασυνδέσεις από την άλλη για Θεσσαλονίκη έχω ακούσει καλά λόγια για το επίπεδο των καθηγητών και τη διδασκαλία τους. Επιπρόσθετα, αν μπορεί κάποιος που φοιτά σε μια από τις τρείς σχολές να με ενημερώσει για την ποιότητα των συγγραμμάτων της σχολής του καθώς και αν γνωρίσει για τις άλλες. Οποίος γνωρίζει επίσης αν το πτυχίο κάθε σχολής έχει διαφορετική βαρύτητα στο εξωτερικό να με ενημερώσει. για τις εγκαταστάσεις του απθ και τους χώρους διδασκαλίας έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια για του έκπα δεν γνωρίζω

*πιστεύω ξέχασα να αναφέρω αρκετά αλλά θα παρακαλούσα όποιος ξέρει να βοηθήσει. Κάθε συμβουλή είναι χρήσιμη .
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Αθήνα εχω ακούσει οτι ειναι ανοργάνωτα αρκετα.. δλδ στη νομική μου λενε οτι ελάχιστα πραγματα κρατάνε απο διαλέξεις κτλ κ οτι ολο το βάρος πέφτει πανω στον φοιτητή
 

mhtsos-4

Νεοφερμένος

Ο mhtsos-4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αθήνα εχω ακούσει οτι ειναι ανοργάνωτα αρκετα.. δλδ στη νομική μου λενε οτι ελάχιστα πραγματα κρατάνε απο διαλέξεις κτλ κ οτι ολο το βάρος πέφτει πανω στον φοιτητή
εσύ νομικη σπουδάζειs;
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
εσύ νομικη σπουδάζειs;
Οχι ειναι ο κολλητός μου νομική Αθήνας 4ο έτος και η ξαδερφη μου στο 3ο Αθηνών… ειναι καλη σχολη αλλα ανοργάνωτη πολύ κ λενε οτι δε σε βοηθανε ιδιαιτερα οι διαλέξεις
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top