Να φύγω απ' τη σχολή μου η όχι;

ak2005

Νεοφερμένος

Η ak2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έδωσα φέτος πανελλαδικές και κατάφερα να περάσω στη σχολή που επιθυμούσα. Παρόλα αυτά, η πόλη δεν με γεμίζει καθόλου. Απ' την τρίτη ημέρα που βρίσκομαι εδώ, ένιωσα πως την βαρέθηκα. Το όνειρο μου ήταν να περάσω Αθήνα η Θεσσαλονίκη. Δυστυχώς , εξαιτίας των λιγότερων μορίων δεν τα κατάφερα. Ξέρω πως δεν θα την πάρω την πόλη αυτή με καλό μάτι και δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου εδώ για τα υπόλοιπα τέσσερα χρόνια . Να σημειωθεί πως έχω κάνει και παρέες οπότε δεν είναι αυτό το θέμα. Το ερώτημα είναι, να κάνω 10% και να περάσω σε κάποια άλλη σχολή (που ίσως δεν μου αρέσει τόσο όσο αυτή αλλά τουλάχιστον θα είμαι ικανοποιημένη με το μέρος και επιτέλους θα ζήσω στην πόλη που πάντα επιθυμούσα) η να συνεχίσω εδώ ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έδωσα φέτος πανελλαδικές και κατάφερα να περάσω στη σχολή που επιθυμούσα. Παρόλα αυτά, η πόλη δεν με γεμίζει καθόλου. Απ' την τρίτη ημέρα που βρίσκομαι εδώ, ένιωσα πως την βαρέθηκα. Το όνειρο μου ήταν να περάσω Αθήνα η Θεσσαλονίκη. Δυστυχώς , εξαιτίας των λιγότερων μορίων δεν τα κατάφερα. Ξέρω πως δεν θα την πάρω την πόλη αυτή με καλό μάτι και δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου εδώ για τα υπόλοιπα τέσσερα χρόνια . Να σημειωθεί πως έχω κάνει και παρέες οπότε δεν είναι αυτό το θέμα. Το ερώτημα είναι, να κάνω 10% και να περάσω σε κάποια άλλη σχολή (που ίσως δεν μου αρέσει τόσο όσο αυτή αλλά τουλάχιστον θα είμαι ικανοποιημένη με το μέρος και επιτέλους θα ζήσω στην πόλη που πάντα επιθυμούσα) η να συνεχίσω εδώ ;
καλυτερα κατσε εκει που εισαι και ερωτευσου.
εκει μπορει να εχει πιο πολυ και καλη διασκεδαση απ οτι η αθηνα.
 

Antonia Alexandra

Νεοφερμένος

Η Antonia Alexandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
1)Στην πολη οπου περασες εισαι 2 μηνες μονο.Μεινε εκει που εισαι κι ασε το χρονο να κυλησει μεχρι το καλοκαιρι,οπου τοτε θα εχεις μια πιό ολοκληρωμενη αποψη της ζωης εκει

2)Κανε το 10% εάν θες

3)Τέλος καλοκαιριου οπου βγαινουν κι τα αποτελέσματα των πανελληνιων (οποτε κι θα δεις σε ποιες αλλες σχολες περνάς)αποφασισε τί θες να κανεις.Τοτε θα εχεις μια πιό ολοκληρωμενη εικονα

Σκεψου ομως οτι η φοιτητικη ζωη ειναι για 4 χρόνια. Οποτε τί θες να κανεις στην υπολοιπη ζωη σου?
Να σπουδασεις κι να ασκησεις ενα επαγγελμα το οποιο σου αρεσει κι αγαπας ή να σπουδασεις κατι το οποιο δεν σε ενθουσιαζει ιδιαιτερα απλα κι μονο επειδη η σχολη βρισκεται σε αλλη πολη?
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Και η αδερφή μου τα ίδια έλεγε όταν πέρασε Τρίκαλα και μετά που τελείωσε έκλαιγε που έφευγε
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Και η αδερφή μου τα ίδια έλεγε όταν πέρασε Τρίκαλα και μετά που τελείωσε έκλαιγε που έφευγε
Εγω παλι ξερω κατι κοριστια που τελειωσαν σχολες Μυτιληνης...
Μαζευονται και ξαναπανε εκει ετσι στο ξεκαρφωτο για να ζησουν τις όμορφες στιγμες λεει.

Kαι μιλαμε τωρα οχι για ταξιδι αστειο..Μυτιλήνη λεμε 13 Ω μεσα στις γαλερες τις blue star.
 
Τελευταία επεξεργασία:

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έδωσα φέτος πανελλαδικές και κατάφερα να περάσω στη σχολή που επιθυμούσα. Παρόλα αυτά, η πόλη δεν με γεμίζει καθόλου. Απ' την τρίτη ημέρα που βρίσκομαι εδώ, ένιωσα πως την βαρέθηκα. Το όνειρο μου ήταν να περάσω Αθήνα η Θεσσαλονίκη. Δυστυχώς , εξαιτίας των λιγότερων μορίων δεν τα κατάφερα. Ξέρω πως δεν θα την πάρω την πόλη αυτή με καλό μάτι και δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου εδώ για τα υπόλοιπα τέσσερα χρόνια . Να σημειωθεί πως έχω κάνει και παρέες οπότε δεν είναι αυτό το θέμα. Το ερώτημα είναι, να κάνω 10% και να περάσω σε κάποια άλλη σχολή (που ίσως δεν μου αρέσει τόσο όσο αυτή αλλά τουλάχιστον θα είμαι ικανοποιημένη με το μέρος και επιτέλους θα ζήσω στην πόλη που πάντα επιθυμούσα) η να συνεχίσω εδώ ;
Τελείωσε τη σχολή σου και μετά μπορείς να πας για δουλειά στην Θεσσαλονίκη ή στην Αθήνα, δεν θα φύγουν από τη θέση τους. Περνάμε στο πανεπιστήμιο για να σπουδάσουμε όχι για να μετακομίσουμε (εξαιρούνται και δικαιολογούνται περιπτώσεις που τα παιδιά εκμεταλλεύονται τις σπουδές και για να ξεφύγουν από κακοποιητικο περιβάλλον).
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,577 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έδωσα φέτος πανελλαδικές και κατάφερα να περάσω στη σχολή που επιθυμούσα. Παρόλα αυτά, η πόλη δεν με γεμίζει καθόλου. Απ' την τρίτη ημέρα που βρίσκομαι εδώ, ένιωσα πως την βαρέθηκα. Το όνειρο μου ήταν να περάσω Αθήνα η Θεσσαλονίκη. Δυστυχώς , εξαιτίας των λιγότερων μορίων δεν τα κατάφερα. Ξέρω πως δεν θα την πάρω την πόλη αυτή με καλό μάτι και δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου εδώ για τα υπόλοιπα τέσσερα χρόνια . Να σημειωθεί πως έχω κάνει και παρέες οπότε δεν είναι αυτό το θέμα. Το ερώτημα είναι, να κάνω 10% και να περάσω σε κάποια άλλη σχολή (που ίσως δεν μου αρέσει τόσο όσο αυτή αλλά τουλάχιστον θα είμαι ικανοποιημένη με το μέρος και επιτέλους θα ζήσω στην πόλη που πάντα επιθυμούσα) η να συνεχίσω εδώ ;
Μέχρι την τελεία είναι το θέμα.
Κατάφερες να περάσεις στην σχολή που επιθυμούσες. Τελεία και παύλα.

Το ερώτημα είναι, να κάνω 10% και να περάσω σε κάποια άλλη σχολή (που ίσως δεν μου αρέσει τόσο όσο αυτή αλλά τουλάχιστον θα είμαι ικανοποιημένη με το μέρος και επιτέλους θα ζήσω στην πόλη που πάντα επιθυμούσα) η να συνεχίσω εδώ ;
Ψύχραιμα και λογικά, σκέψου τι θα απαντούσες αν μία φίλη σου, σου έκανε αυτή την ερώτηση.
Νομίζω ότι ή θ΄αναρωτιόσουν αν βρίσκεται σε σύγχυση ή θα πίστευες ότι σου κάνει πλάκα και θα γελούσες.

Μπήκες στην Σχολή όπου θα διδαχθείς το αντικείμενο που σ΄ενδιαφέρει.
Κοπίασες γι΄αυτό και το πέτυχες. Μπράβο σου!
Μόνο χαρά πρέπει να αισθάνεσαι.

Μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι τελειώνοντας την Σχολή σου, μάλλον θα στενοχωρηθείς που θα φύγεις αλλά ξέρω ότι στην κατάσταση που βρίσκεσαι τώρα, δεν θα το πιστέψεις.
Μείνε λοιπόν στο σημαντικό γεγονός ότι θα κάνεις το όνειρό σου, πραγματικότητα και ότι καμία, μα καμία σημασία δεν έχει ο τόπος στον οποίο θα πραγματοποιηθεί.
 

g59

Νεοφερμένος

Η g59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σε ποια πολη εχεις περασει και τι σχολη?
 

ak2005

Νεοφερμένος

Η ak2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδαγωγικο Αλεξανδρούπολη
(συνεχίζω να έχω την ίδια άποψη από τότε, δεν έχει αλλάξει και κάτι )
 

g59

Νεοφερμένος

Η g59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδαγωγικο Αλεξανδρούπολη
(συνεχίζω να έχω την ίδια άποψη από τότε, δεν έχει αλλάξει και κάτι )
α ειμαστε "διπλα" δηλαδη:)
εγω σπουδαζω καβαλα (πρωτοετης και εγω) και επισης το ονειρο μου ηταν να σπουδασω αθηνα ή θεσσαλονικη, σε μια μεγαλη πολη τελος παντων αφου μεγαλωσα σε μια πολυ μικρη πολη.
επειδη δεν εβγαλα τα μορια που χρειαστηκε για να πιασω τις σχολες πληροφορικης σε αυτες τις πολεις περασα εδω.

Θα σου πω πως βλεπω εγω την δικια μου περιπτωση για παραδειγμα.

Οσον αναφορα την Καβαλα, (δεν εχω παει αλεξανδρουπολη και το λεω γτ δεν πιστευω να διαφερουν τοσο καβαλα - αλεξανδρουπολη πανω κατω ιδιες σε εκταση ειναι) ουτε εμενα με ξετρελενει. Ειναι οκ πολη, γραφικη μπορω να πω, εχει τις βασικες επιλογες αλλα αν μου δινοταν η επιλογη να αλλαζα σε θεσσαλονικη (με ιδια σχολη ομως) θα το εκανα σιγουρα. Και εγω πιστευω οτι 4 χρονια εδω περα καποια στιγμη θα βαρεθω ναι. Απλα εμενα αυτο που με κραταει απτο 10% ειναι η σχολη. Και εμενα ειναι η σχολη που ηθελα και μου αρεσει κιολας. Δεν θα επελεγα να αλλαζα πολη ακομα και αν πηγαινα σε ενα τμημα που δεν με γεμιζει ή δεν ειναι το "ονειρο" μου. Το θεωρω μεγα λαθος. Θα ταλαιπωρηθεις αδικα να βγαζεις μια σχολη που δεν ειναι αυτο που θες. Και στην τελικη μπορεις να μετακομισεις αθηνα ή θεσσαλονικη μετα απτις σπουδες, δεν φευγουν εκει θα μεινουν.

Επισης Το οτι εχεις παρεες επισης πολυ θετικο και ειναι το πρωτο βημα. Βγαινε μαζι τους, ή παρε 1-2 πιο κοντινους σου φιλους αν θες να μην ειστε τσουρμο και πηγαιντε βολτες να γνωρισετε την πολη, τα μαγαζια της, καποια σποτακια που ισως εχει.Προσπαθεις να βρεις αυτα τα μικρα πραγματα τα οποια ομορφαινουν καπως την πολη. Δες το απο αλλη οπτικη πιο θετικη. Τι μαγαζια ή μέρη εχει η Αλεξανδρουπολη που μπορεις να επισκεφτεις και σου αρεσουν? Ολο και κατι θα υπαρχει. Ειναι πολυ νωρις κατα την γνωμη μου να κρινεις απο τωρα για τα επομενα 4 χρονια. Μιλαμε για 4 χρονια πολλα ισως θα εχουν αλλαξει.

Εφοσον εχεις παρεες και εισαι στην σχολη που ηθελες, εισαι οκευ κατα την γνωμη μου, σιγα σιγα ισως αλλαξεις γνωμη, δωσε χρονο στον εαυτο σου!;)
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έδωσα φέτος πανελλαδικές και κατάφερα να περάσω στη σχολή που επιθυμούσα. Παρόλα αυτά, η πόλη δεν με γεμίζει καθόλου. Απ' την τρίτη ημέρα που βρίσκομαι εδώ, ένιωσα πως την βαρέθηκα. Το όνειρο μου ήταν να περάσω Αθήνα η Θεσσαλονίκη. Δυστυχώς , εξαιτίας των λιγότερων μορίων δεν τα κατάφερα. Ξέρω πως δεν θα την πάρω την πόλη αυτή με καλό μάτι και δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου εδώ για τα υπόλοιπα τέσσερα χρόνια . Να σημειωθεί πως έχω κάνει και παρέες οπότε δεν είναι αυτό το θέμα. Το ερώτημα είναι, να κάνω 10% και να περάσω σε κάποια άλλη σχολή (που ίσως δεν μου αρέσει τόσο όσο αυτή αλλά τουλάχιστον θα είμαι ικανοποιημένη με το μέρος και επιτέλους θα ζήσω στην πόλη που πάντα επιθυμούσα) η να συνεχίσω εδώ ;
Εν τω μεταξύ, εγώ αν δεν ασχολούμουν με το θέατρο (όπου αναγκαστικά πρέπει να είμαι Αθήνα) θα έφευγα ΧΘΕΣ. Θα ήθελα μια πιο ήσυχη πόλη και όχι αυτό το μπάχαλο..
Κάτσε εκεί που είσαι🤍
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ, εγώ αν δεν ασχολούμουν με το θέατρο (όπου αναγκαστικά πρέπει να είμαι Αθήνα) θα έφευγα ΧΘΕΣ. Θα ήθελα μια πιο ήσυχη πόλη και όχι αυτό το μπάχαλο..
Κάτσε εκεί που είσαι🤍
ναι αλλα ο καθενας περναει τη φαση του,εσυ μεγαλωσες αθηνα κ ειναι λογικο να την εχεις ψηλοχορτασει κ να θες λιγη ησυχία.Εχω δει βεβαια Αθηναίους οι οποιοι μετα απο 2-3 μηνες επαρχια επιστρεφουν τρεχοντας.Η αθηνα χαοτικη ναι,αλλα εχει πολλα θετικα οπως κ η επαρχια με τα θετικα κ τα αρνητικα της
 

AstrayCat

Νεοφερμένος

Η AstrayCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έδωσα φέτος πανελλαδικές και κατάφερα να περάσω στη σχολή που επιθυμούσα. Παρόλα αυτά, η πόλη δεν με γεμίζει καθόλου. Απ' την τρίτη ημέρα που βρίσκομαι εδώ, ένιωσα πως την βαρέθηκα. Το όνειρο μου ήταν να περάσω Αθήνα η Θεσσαλονίκη. Δυστυχώς , εξαιτίας των λιγότερων μορίων δεν τα κατάφερα. Ξέρω πως δεν θα την πάρω την πόλη αυτή με καλό μάτι και δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου εδώ για τα υπόλοιπα τέσσερα χρόνια . Να σημειωθεί πως έχω κάνει και παρέες οπότε δεν είναι αυτό το θέμα. Το ερώτημα είναι, να κάνω 10% και να περάσω σε κάποια άλλη σχολή (που ίσως δεν μου αρέσει τόσο όσο αυτή αλλά τουλάχιστον θα είμαι ικανοποιημένη με το μέρος και επιτέλους θα ζήσω στην πόλη που πάντα επιθυμούσα) η να συνεχίσω εδώ ;
Να αφήσεις σχολή που σου αρεσει για μια άλλη που προτιμάς λιγότερο απλά για την πόλη , σορρυ αλλά μου φαίνεται μεγάλη επιπολαιότητα... 4 χρόνια θα είσαι εκεί. Οχι ολη σου τη ζωή! Και μην αγχώνεσαι πως " θα χασεις τα καλύτερα σου χρόνια τα φοιτητικά κτλ" . Υπάρχουν και άτομα που περασαν καλύτερα ως νεαροί ενήλικες μετά τη σχολή όταν δούλευαν και ειχαν οικονομική άνεση, παρά ως φοιτητές που στηρίζονταν στο χαρτζιλίκι. Μπορείς μετά το πτυχίο να πιασεις δουλειά Αθήνα ή Θεσσαλονίκη και να εγκατασταθείς εκεί μόνιμα, δεν θα σου λείψει τίποτα. Ίσα ίσα να προτιμάς το επαρχιακό τμήμα γιατί θα βγάλεις βαθμάρες και θα ξεχωρίσεις πιο εύκολα αν πχ θες μεταπτυχιακό ή να δικτυωθείς με καθηγητές. Μην εισαι προκατειλημμένη, γιατί δεν το ξεκινάς καλά. Να μου έλεγες οτι υπάρχει οικονομικό πρόβλημα και θες να πας στο σπίτι σου ή πιο κοντά, να σου πω δοκίμασε το. Η δική μου άποψη ειναι οτι παντού μπορούμε να περάσουμε καλά εάν υπάρχουν λεφτά και καλή παρέα!
 

ak2005

Νεοφερμένος

Η ak2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Μάλλον, έπρεπε να το διευκρινίσω απ' την αρχή -παρότι δεν το έκανα-πως καμία σχολή δεν μ' ενδιέφερε πραγματικά πολύ. Ήταν η μόνη σχολή ίσως απ' το πεδίο μου που θα μπορούσα να φανταστώ τον εαυτό μου αλλά δεν ήμουν ποτέ ιδιαίτερα παθιασμένη με το αντικείμενο οπότε λογικά φταίει και αυτό. Απλά μου άρεσε το πρόγραμμα σπουδών και μέχρι εκεί και την έβαλα ως πρώτη επιλογή...
Σίγουρα υπάρχουν και τα καλά της επαρχίας αλλά ως άτομο που μεγάλωσε σ αυτή, νιώθω πως την έχω ψιλοβαρεθει.. Σίγουρα, θα κάτσω να το ξανασκεφτώ μέχρι το καλοκαίρι και θα αποφασίσω. Ευχαριστώ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

α ειμαστε "διπλα" δηλαδη:)
εγω σπουδαζω καβαλα (πρωτοετης και εγω) και επισης το ονειρο μου ηταν να σπουδασω αθηνα ή θεσσαλονικη, σε μια μεγαλη πολη τελος παντων αφου μεγαλωσα σε μια πολυ μικρη πολη.
επειδη δεν εβγαλα τα μορια που χρειαστηκε για να πιασω τις σχολες πληροφορικης σε αυτες τις πολεις περασα εδω.

Θα σου πω πως βλεπω εγω την δικια μου περιπτωση για παραδειγμα.

Οσον αναφορα την Καβαλα, (δεν εχω παει αλεξανδρουπολη και το λεω γτ δεν πιστευω να διαφερουν τοσο καβαλα - αλεξανδρουπολη πανω κατω ιδιες σε εκταση ειναι) ουτε εμενα με ξετρελενει. Ειναι οκ πολη, γραφικη μπορω να πω, εχει τις βασικες επιλογες αλλα αν μου δινοταν η επιλογη να αλλαζα σε θεσσαλονικη (με ιδια σχολη ομως) θα το εκανα σιγουρα. Και εγω πιστευω οτι 4 χρονια εδω περα καποια στιγμη θα βαρεθω ναι. Απλα εμενα αυτο που με κραταει απτο 10% ειναι η σχολη. Και εμενα ειναι η σχολη που ηθελα και μου αρεσει κιολας. Δεν θα επελεγα να αλλαζα πολη ακομα και αν πηγαινα σε ενα τμημα που δεν με γεμιζει ή δεν ειναι το "ονειρο" μου. Το θεωρω μεγα λαθος. Θα ταλαιπωρηθεις αδικα να βγαζεις μια σχολη που δεν ειναι αυτο που θες. Και στην τελικη μπορεις να μετακομισεις αθηνα ή θεσσαλονικη μετα απτις σπουδες, δεν φευγουν εκει θα μεινουν.

Επισης Το οτι εχεις παρεες επισης πολυ θετικο και ειναι το πρωτο βημα. Βγαινε μαζι τους, ή παρε 1-2 πιο κοντινους σου φιλους αν θες να μην ειστε τσουρμο και πηγαιντε βολτες να γνωρισετε την πολη, τα μαγαζια της, καποια σποτακια που ισως εχει.Προσπαθεις να βρεις αυτα τα μικρα πραγματα τα οποια ομορφαινουν καπως την πολη. Δες το απο αλλη οπτικη πιο θετικη. Τι μαγαζια ή μέρη εχει η Αλεξανδρουπολη που μπορεις να επισκεφτεις και σου αρεσουν? Ολο και κατι θα υπαρχει. Ειναι πολυ νωρις κατα την γνωμη μου να κρινεις απο τωρα για τα επομενα 4 χρονια. Μιλαμε για 4 χρονια πολλα ισως θα εχουν αλλαξει.

Εφοσον εχεις παρεες και εισαι στην σχολη που ηθελες, εισαι οκευ κατα την γνωμη μου, σιγα σιγα ισως αλλαξεις γνωμη, δωσε χρονο στον εαυτο σου!;)
Σε καταλαβαίνω απόλυτα ❤️. Όχι, Καβάλα με Αλεξανδρούπολη θεωρώ πως δεν έχουν μεγάλες διαφορές μιας και είμαι από Καβάλα. Αυτός κιόλας είναι ο λόγος που ήθελα να ζήσω κάτι διαφορετικό απ' την ζωή της επαρχίας όπως εσύ και ταυτίστηκα απολύτως. Όπως προαναφερα, η σχολή αυτή ήταν η πρώτη μου επιλογή στο μηχανογραφικό αλλά δεν μπορώ να πω πως ήμουν παθιασμένη με το αντικείμενο, ίσως αυτό φταίει κιόλας στ ότι μπήκα σε δεύτερες σκέψεις. Ευχαριστώ πάντως!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
ναι αλλα ο καθενας περναει τη φαση του,εσυ μεγαλωσες αθηνα κ ειναι λογικο να την εχεις ψηλοχορτασει κ να θες λιγη ησυχία.Εχω δει βεβαια Αθηναίους οι οποιοι μετα απο 2-3 μηνες επαρχια επιστρεφουν τρεχοντας.Η αθηνα χαοτικη ναι,αλλα εχει πολλα θετικα οπως κ η επαρχια με τα θετικα κ τα αρνητικα της
Έχει θετικά, ναι, έχει πολλές δουλειές σε όλους τους τομείς, έχει περισσότερες ευκαιρίες για σχολές.. αλλά πλέον είναι ένα πολύ επικίνδυνο χάος! Ακόμα και μέρα μεσημέρι..
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Ονειρο ζω
Εδω στη μεγαλη πολη της βολτα και της διασκεδασης ειμαι 15 μερες κλεισμενος μεσα ...γιατι δεν εχω να κινηθω..
Μεγαλη πολη ναι ...αλλα με λευτα...οχι μονο εσυ αλλα και η παρεα να εχει... παιζει ? δεν παιζει
Εδω που βγαινεις απο την πορτα αρχιζεις να πληρωνεις
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top