Να παρατήσω την σχολή μου;

Kinezos

Νεοφερμένος

Ο Kinezos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα, είμαι πρωτοετής τον Οκτώβριο γίνομαι δευτεροετής. Το θέμα είναι πως η σχολή που έχω περάσει δεν μου κινεί το ενδιαφέρον καθόλου όλα τα μαθήματα που κάνω αυτή τη στιγμή κανένα δεν με ελκύει, έχω τσεκαρει το πρόγραμμα σπουδών όμως και παλι κανένα από τα μαθήματα στα επόμενα εξάμηνα με ενδιαφέρει πραγματικά. Ναι καλά καταλάβατε ήμουν από τις περιπτώσεις παιδιών που μέχρι και την μέρα που έφτιαχναν το μηχανογραφικό δεν ήξεραν ακόμα πού ήθελαν να περάσουν. Οπότε πολύ απλά επέλεξα από ενα σύνολο σχολών που δεν με ενδιέφεραν αυτή την σχολή η οποία με έλκυε έστω και λίγο χωρίς όμως καταβάθος να είναι αυτό το οποίο θέλω, απλά το επέλεξα διότι δεν είχα άλλη επιλογή. Έχω συζητήσει με φίλους μου και όλοι μου λένε πώς λόγο της κατάστασης (κλειστά πανεπιστήμια) ότι καλύτερο θα ήταν να περιμένω να δω πώς θα είναι και από κοντά τα πράγματα. Ωστόσο όλο αυτό είναι ψυχοφθόρο και μου δημιουργεί ένα πονοκέφαλο από το πουθενά και επειδή γνωρίζω τον εαυτό μου πιστεύω πως ούτε από κοντά εν τέλη θα μου τραβήξει τον ενδιαφέρον διότι σκέφτομαι το μέλλον μου σε αυτόν τον κλάδο και απλά δεν. Κάποιος που να μπορεί να με βοηθήσει να ξεμπλέξω αυτό το κουβάρι;;
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Θες να μας πεις που έχεις περάσει και τινθα ήθελες να κάνεις γενικά στην επαγγελματική σου ζωή?
 

Kinezos

Νεοφερμένος

Ο Kinezos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Θες να μας πεις που έχεις περάσει και τινθα ήθελες να κάνεις γενικά στην επαγγελματική σου ζωή?
Διοίκηση επιχειρήσεων είμαι και από όσο ξέρω μετά χρειάζεται και μεταπτυχιακό γιατί είναι πολύ γενικές οι γνώσεις που παίρνεις, οπότε έχουμε και άλλο αρνητικό στα +/-. Άσε που ότι και να βγω θα είναι δουλειά γραφείου το οποίο δεν μόυ αρέσει και πιστεύω ότι δεν μου ταιριάζει κιόλας. Έχω στο μυαλό μου κάτι το οποίο με ενδιαφέρει πολύ, είναι χειρονακτική εργασία και πιστεύω έχει αρκετά καλές οικονομικές απολαβές όποτε με καλύπτει.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Η σχολη που εισαι ειναι κορυφαια στο 4 πεδιο, οποτε το λαθος αρχισε απο την τοτε επιλογη πεδιου. Δεν εισαι ο μονος το πεδιο αυτο εχει προβληματισει πολλους. Θα σου ελεγα αν θες να κανεις βουτια στα δυσκολα και αν μπορεις την φυσικη να δηλωσεις με τα μορια σου τις σχολες μηχανικων παραγωγης.
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Και ήθελες να πας που ....? Δεν μπορεί να μη μπορείς να μεταπηδήσεις με κάποιο μαστερ.
 

Kinezos

Νεοφερμένος

Ο Kinezos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Αυτό που σκέφτομαι και θα ήθελα είναι να πάω σε μία ιδιωτική ώστε να βγω μπαρμπέρης.
Εσύ ρε παιδί μου, σε 15 χρόνια από τώρα σε θέμα εργασίας τί θα ήθελες; Εγώ για παράδειγμα τώρα μπορεί να μην τα πηγαίνω καθόλου καλά στην σχολή μου (Χημικό), αλλά μακροπρόθεσμα ξέρω πως με γεμίζει πολύ περισσότερο σαν επάγγελμα από πολλά άλλα, αν και το αρκετό έμφυτο άγχος που έχω ίσως αποτελέσει και σοβαρό πρόβλημα...
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Ο μπαρμπέρης που με κουρεύει δεν έχει πτυχίο και μια χαρά επιτυχημένος είναι. Μην το σκέφτεσαι καν αν σου αρέσει.
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Ωραία μπορείς να τα συνδυάσεις...πήγαινε βγάλε μια σχολή κομμωτικής και οι γνώσεις σου από την οδε θα σε βοηθήσουν.στο να στήσεις κάτι δικό σου.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Τελειωσε την σχολη σου και ανοιξε επιχειρηση για να κανεις αυτο που θες :)
 

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Κι εγω θα σου προτεινα παραλληλα με την σχολη σου, να επιχειρησεις να γινεις barber, διοτι και το μπαρμπεραδικο που θα ανοιξεις μελλοντικα μια επιχειρηση θα ειναι. Οι γνωσεις που θα εχεις αποκτησει μπορει να σου φανουν πολυτιμες.
Μπορεις να προσπαθησεις να το δοκιμασεις και αν σου βγει, σου βγηκε... αν οχι, αφιερωσου στο αντικειμενο που αγαπας περισσοτερο.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Ο μπαρμεπης δεν ειναι προσοδοφορο επαγγελμα, Οι αντρες δεν ξυρίζονται,, κουρευονται συχνα μεν, αλλα το κουρεμα τους ειναι αστεια φτηνο ( 7 €) και ψιλοατεχνο. Η γυναικεια κομμωτικη ειναι προσοδοφορα αλλα ειναι υψηλη τεχνη ,τις γυναικες δεν τις ικανοποιεις ευκολα σε αυτο το θεμα. Θα πρεπει να εισαι πολυ καλος για να μπορεις να σταθεις οικονομικα να γινεις επιχειρηματιας και να εχεις προσωπικο. Θα σου προτεινα να ασχοληθεις με ζαχαροπλαστικη σε ξενοδοχεια παραλληλα με την σχολη σου και σε 10 χρονια οταν κουραστουν τα χερια σου και τα ποδια σου να γίνεις περιζητητoς food & beverages manager.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,636 μηνύματα.
Ο μπαρμεπης δεν ειναι προσοδοφορο επαγγελμα, Οι αντρες δεν ξυρίζονται,, κουρευονται συχνα μεν, αλλα το κουρεμα τους ειναι αστεια φτηνο ( 7 €) και ψιλοατεχνο. Η γυναικεια κομμωτικη ειναι προσοδοφορα αλλα ειναι υψηλη τεχνη ,τις γυναικες δεν τις ικανοποιεις ευκολα σε αυτο το θεμα. Θα πρεπει να εισαι πολυ καλος για να μπορεις να σταθεις οικονομικα να γινεις επιχειρηματιας και να εχεις προσωπικο. Θα σου προτεινα να ασχοληθεις με ζαχαροπλαστικη σε ξενοδοχεια παραλληλα με την σχολη σου και σε 10 χρονια οταν κουραστουν τα χερια σου και τα ποδια σου να γίνεις περιζητητoς food & beverages manager.
Μια χαρα προσδοφορο ειναι.Φιλος μου που ανοιξε προσφατα μπαρμπεραδικο εχει και λογω των μετρων 2 ραντεβου τη 1 ωρα δηλαδη 20 ευρω.Κανε εσυ τα μαθηματικα ποσο βγαζει το μηνα :D (επισης το εχει μονος του αν και δεν ξερω αμα και ποσο ακριβο ειναι το ενοικιο)
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Μια χαρά δολειά είναι! Δεν αρέσουν σε όλους μας όλα ούτε πρέπει να θέλουν όλοι σώνει και ντε να σπουδάσουν !! Να μας ποστάρεις μέρος και περιοχή να ρχόμαστε να κορευόμαστε!!!
 

Kinezos

Νεοφερμένος

Ο Kinezos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μια χαρά δολειά είναι! Δεν αρέσουν σε όλους μας όλα ούτε πρέπει να θέλουν όλοι σώνει και ντε να σπουδάσουν !! Να μας ποστάρεις μέρος και περιοχή να ρχόμαστε να κορευόμαστε!!!
Αχχαχαχααχ σας ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας μάγκες θα το ψάξω λίγο ακόμα μέσα μου και θα την βρω την άκρη. Να είστε όλοι καλά και να προσέχετε τους εαυτούς σας, πάνω από όλα υγεία να έχουμε και όλα τα άλλα λύνοντε 😉
 

pacheiko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pacheiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Μπορείς να κάνεις και τα δύο! Κράτα την σχολή σου που έχει και καλό πτυχίο, και μπορείς να ασχοληθείς παράλληλα. Να κάνεις αυτό που αγαπάς περισσότερο, αλλά καλό είναι να έχεις και μια πισινή, δεν ξέρεις πως τα φέρνει η ζωή. Καλή τύχη σου εύχομαι ό,τι και αν αποφασίσεις!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top