Να αρχίσω την ύλη της Γ' Λυκείου τώρα ή από Ιούνιο;

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Καλησπέρα, όπως βλέπετε και από τον τίτλο η ερώτηση μου είναι η εξής : να μπω στην ύλη της γ λυκείου σιγά σιγά από τώρα ή δεν χρειάζεται ακόμα ; (Είμαι θετική κατεύθυνση ). Τι μου προτείνετε να κάνω;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Νομίζω ότι καλό θα ήταν να πάρεις.μια ιδέα από τώρα.....σε όλα σχεδόν τα φροντιστήρια ξεκινάνε από τη Β..όχι με υπερβολικές ώρες αλλά χαλαρά....
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Όσον αφορά την χημεία, καλό είναι να ξεκινήσεις από τώρα γιατί η ύλη της είναι μεγάλη. Το ίδιο θα έλεγα να κάνεις και στην φυσική, έτσι ώστε να αφήσεις τους τελευταίους μήνες για εξάσκηση και επανάληψη και ΟΧΙ για να μάθεις καινούργια πράγματα. Πλέον, σε αυτά τα 2 μαθήματα βάζουν κάπως περίπλοκα θέματα, οπότε όση περισσότερη εξάσκηση να κάνεις τόσο το καλύτερο.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θυμαμαι τοτε που ήμουν Β λυκειου ( το 2010) τη ξεκινούσαμε την υλη απο τα μεσα της Β λυκειου και επιταχυναμε τα καλοκαιρια. Γενικα το προγραμμα ειχε απο το Φεβρουαριο και μετα ξεκινημα της υλης Γ λυκειου, τα καλοκαιρια επιταχυνση, Αυγουστο μηνα ολοκληρωτικα ξεκουραση και απο Σεπτεμβριο στον αγωνα. Οσο μπορεις αν τη ξεκινησεις να κανεςι συντηρηση δυναμεων
 
Top