Μηχανικών πληροφοριακών και επικοινωνιακών συστημάτων Σάμου ή Πληροφορική Κέρκυρας;

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ναι ειχα την <<τυχη>> να <<σπουδασω>>στο νησι του Πυθαγορα για ενα χρονο οπου ξαναεδωσα πανελλαδικες,αλλα ημουν στο τμημα στατιστικης και αυτα που σου λεω τα εζησα ιδιοις ομασοι.Τωρα το να ζεις σε μια κουραδα γης σαν ερημητης και να περιμενεις το Μυτηληνη και να προσευχεσαι καθε φορα αμα θα φτασεις στεγνος στον Πειραια,δεν λεει.Παντως,πρεπει να σκεφτεις αμα σαρεσει το αντικειμενο του τμηματος μηχανικων πληροφοριακων συστηματων γιατι υποτιθεται πως εχει διαφορες απο τη πληροφορικη αν και εκει δεν ξερουν και οι ιδιοι τι σπουδαζουν,και να λαβεις υποψιν οτι το τμημα στη Σαμο ειναι 5 χρονια ,οχι 4 οπως στη πληροφορικη.Τελος μιας και βλεπω οτι προσανατολιζεσαι σε ευρος μοριων 1000 μορια συν και πλην του 10000 ,να κοιταξεις το τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων τριπολης που ειναι ισοτιμο με της κερκυρας μεν αλλα περιλαμβανει και τηλεπικοινωνιες και εχω ακουσει απο φιλο που σπουδαζει εκει οτι ειναι αξιολογο,ασε που δεν ειναι και σε νησι.:)Καλη σου επιτυχια,οτι και αν επιλεξεις
ΥΓ: Εγω μετα ακομα και απο λιγους μηνες παραμονη στη Σαμο,οταν πηγα Αθηνα ειχα δυσκολια επικοινωνιακης προσαρμογης,χωρια του οτι ειχα πολλα ψυχολογικα!:D

Απ' ότι έχω ακούσει η Τρίπολη είναι ότι χειρότερο για Φοιτητούπολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaswtre

Νεοφερμένος

Η vaswtre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Δεν προσανατολίζομαι στα 10000. Πιο πολλά είναι.Αλλά φοβάμαι ότι η άνοδος των βάσεων φέτος θα είναι μεγάλη.εμένα η πραγματική προτίμηση μ είναι το μαθηματικό.Ας ελπισω ότι θα πιάσω κάποιο από αυτά γτ αλλιώς δε με βλέπω καλά.πάντως το μηχανικών πληροφοριακών κ επικοινωνιακών συστημάτων Στη Σάμο από ότι φαίνεται δν θα το δηλώσω.Και να μην σπουδάζεις αυτό που σ λέει η καρδιά σ και να είναι Η σχολή σε 1 ερημονήσι πάει πολύ.κι οι συμβιβασμοί έχουν τα όρια τους.το σκεφτόμουν σαν εναλλακτική επιλογή αλλά από ότι φαίνεται ούτε εναλλακτική δν θα είναι.Οσον αφορά την Τρίπολη ούτε λόγος!Σας ευχαριστώ ειλικρινά πάντως για το χρόνο που αφιερώσετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top