Με τι στυλό γράφουμε στις πανελλήνιες;

Euge.loukia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευγενία Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Εγώ τα χρησιμοποιώ συχνά (σχεδόν καθημερινά) και μου αρέσουν αρκέτα. Βέβαια, να για να πω την αλήθεια δεν τα χρησιμοποιώ σε ρυζόχαρτο, χρησιμοποιώ τα *«καθημερινά χαρτιά» όπως rhodia, τετράδια κανονικά (*δεν ξέρω πως ονομάζονται. Σκέφτομαι μετά τις πανελλήνιες να ασχοληθώ γενικά να μάθω κάποια πράγματα).

Ήθελα πολύ να πάρω το kwz Gummiberry, μου άρεσε πάρα πολύ το χρώμα αλλά είχε εξαντληθεί όταν παράγγελνα δυστυχώς.:cry_x:

Όσο αφορά την Herbin, ένα από τα πρώτα μου μελάνια ήταν από αυτήν την εταιρία, το poussiere de lune πολύ ωραίο χρώμα.


Μπήκα και το είδα, τι τρελό πράσινο sheen είναι αυτό ! Έχει μπει ήδη στην λίστα. Σκεφτόμουν να έπαιρνα αργότερα και το emeraude de chivor φαίνεται πολύ ωραίο. Τι γνώμη έχει για το συγκεκριμένο;

Επίσης, να σε ρωτήσω κάτι άσχετο, από πού τα παραγγέλνεις τα μελάνια; Από Ελλάδα ή εξωτερικό;

Μπλόκ γραφής** (Δεν μπορείς να φανταστείς πόσα rhodia εχω τελειώσει....).
Είχα αγοράσει στις αρχές της χρονιάς, clairefontaine triomphe pad A4 lined και mnemosyne notepad n187 A4 (καρέ), η ποιότητα του χαρτιού είναι άψογη!!

Ένα απο τα αγαπημένα μου μελάνια, το emeraude de chivor. Σμαραγδένιο πράσινο, πολύ κομψό, ρευστό και έντονο (ακριβώς οπως το θέλω). Είναι εμπλουτισμένο με χρυσούς κόκκους (οπώς όλα τα μελάνια της σείρας 1970 του Herbin). Θα μπορούσα να γράφω με τις ώρες για το συγκεκριμένο, αλλα, με περιορίζει ο χρόνος.. Το μόνο που θα πω είναι οτι το αποτέλεσμα και η λεπτομέρεια που δίνει πάνω στο rhodia θα σε αφήσει άφωνο μέχρι να το συνηθίσεις..

Παραγγέλνω από Ελληνικά σάιτ (με έδρα στην Αθήνα), τα οποία προμηθεύονται μελάνια από το εξωτερικό!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pen_addict

Νεοφερμένος

Ο Pen_addict αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Μπλόκ γραφής** (Δεν μπορείς να φανταστείς πόσα rhodia εχω τελειώσει....).
Είχα αγοράσει στις αρχές της χρονιάς, clairefontaine triomphe pad A4 lined και mnemosyne notepad n187 A4 (καρέ), η ποιότητα του χαρτιού είναι άψογη!!

Ένα απο τα αγαπημένα μου μελάνια, το emeraude de chivor. Σμαραγδένιο πράσινο, πολύ κομψό, ρευστό και έντονο (ακριβώς οπως το θέλω). Είναι εμπλουτισμένο με χρυσούς κόκκους (οπώς όλα τα μελάνια της σείρας 1970 του Herbin). Θα μπορούσα να γράφω με τις ώρες για το συγκεκριμένο, αλλα, με περιορίζει ο χρόνος.. Το μόνο που θα πω είναι οτι το αποτέλεσμα και η λεπτομέρεια που δίνει πάνω στο rhodia θα σε αφήσει άφωνο μέχρι να το συνηθίσεις..

Παραγγέλνω από Ελληνικά σάιτ (με έδρα στην Αθήνα), τα οποία προμηθεύονται μελάνια από το εξωτερικό!!
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσα rhodia εχω τελειώσει....
Ωχ και είναι ακριβά:lol: έχουν όμως καλή ποιότητα. Έχουν να πέσουν αγορές το καλοκαίρι ουυ! Μήπως μπορείς να μου προτείνεις κάποια από αυτά τα σαιτ; Ευχαριστώ!
 

Euge.loukia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευγενία Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Ωχ και είναι ακριβά:lol: έχουν όμως καλή ποιότητα. Έχουν να πέσουν αγορές το καλοκαίρι ουυ! Μήπως μπορείς να μου προτείνεις κάποια από αυτά τα σαιτ; Ευχαριστώ!
Δεν τα λες και ακριβά... (το πιο ακριβό μου μπλόκ κοστίζει 98$)...:laugh:
Προτείνω ανεπιφύλακτα το αγαπημένο μου pen store, στο οποιο εχω αφήσει πάνω απο 1.400ε για πένες και μελάνια!!!
 

Pen_addict

Νεοφερμένος

Ο Pen_addict αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Δεν τα λες και ακριβά... (το πιο ακριβό μου μπλόκ κοστίζει 98$)...:laugh:
Προτείνω ανεπιφύλακτα το αγαπημένο μου pen store, στο οποιο εχω αφήσει πάνω απο 1.400ε για πένες και μελάνια!!!
Ευχαριστώ θα το τσεκάρω!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top