Μεταπτυχιακό MBA Business Analytics

Diogenes Man

Νεοφερμένος

Ο Diogenes Man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.
Ως πτυχιούχος Οικονομικών Επιστημών και με 4ετη προυπηρεσία σε λογιστικό γραφείο και τουρισμό, θα ήθελα να παρακολουθήσω κάποιο μεταπτυχιακό πρόγραμμα για να ενισχύσω το βιογραφικό μου.

Ημουν αναμεσα σε MBA με κατεύθυνση Business Analytics και MSc Accounting and Finance.

Καταλήγω στο 1ο γιατί μου εχουν πει οτι ενα MBA ίσως δινει μεγαλύτερο κύρος. Καποιοι αλλοι μου λένε βέβαια οτι ειναι πολυ "γενικό" και καλυτερα να εξειδικευτείς σε κάτι.

Υπαρχει κάποιος που εχει κανει αναλογη ερευνα ή εχει παρακολουθησει κατι ςπο αυτα; Το εκπαιδευτικό ιδρυμα που κοιταω ειναι το Μητροπολιτικο Κολλεγιο καθως δινει τη δυνατότητα της εξ αποστάσεως παρακολούθησης.
 

Mikachu

Νεοφερμένος

Η Mikachu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Kαλησπέρα!

Σκεφτομαι και γω το εν λόγω μεταπτυχιακό αλλά στην ΑΣΣΟΕ. Θεωρώ πως εάν είσαι κατασταλαγμένος προς τα που θέλεις να κινηθείς γενικά το MBA είναι ένα καλό χαρτί να έχεις στα χέρια σου με το background που έχεις ήδη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top