Μεταπτυχιακό στο Deree

Μαριαννα190

Νεοφερμένος

Η Μαριαννα190 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν τα μεταπτυχιακά του Deree αναγνωρίζονται στο δημόσιο. Έχω κατά νου να κάνω ένα μεταπτυχιακό στο management και τη δημόσια διοίκηση και θέλω να ρωτήσω αν αξίζει τον κόπο.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Το πρωτο πτυχιο απο που ειναι;
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Γιατί να μην το κάνεις σε δημόσιο πανεπιστήμιο; Τα δίδακτρα λιγότερα και σίγουρα θα αναγνωριστεί.

Γιατί να μπλέξεις με κολλέγια/ιδιωτικά του εξωτερικού;
 

Μαριαννα190

Νεοφερμένος

Η Μαριαννα190 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Το πρωτο πτυχιο απο που ειναι;
Πολιτικών Επιστημών
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί να μην το κάνεις σε δημόσιο πανεπιστήμιο; Τα δίδακτρα λιγότερα και σίγουρα θα αναγνωριστεί.

Γιατί να μπλέξεις με κολλέγια/ιδιωτικά του εξωτερικού;
Με καλύπτει περισσότερο του Deree από άποψη ενδιαφέροντος. Για αυτό θέλω να μαθω αν αναγνωρίζεται
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Πολιτικών Επιστημών
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Με καλύπτει περισσότερο του Deree από άποψη ενδιαφέροντος. Για αυτό θέλω να μαθω αν αναγνωρίζεται
Και να αναγνωρίζεται θα μπλέξεις με ΔΟΑΤΑΠ κλπ. να ξέρεις.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Πολιτικών Επιστημών
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Με καλύπτει περισσότερο του Deree από άποψη ενδιαφέροντος. Για αυτό θέλω να μαθω αν αναγνωρίζεται
Δεν ξερω τι εννοεις αναγνωριση..τα μεταπτυχιακα δεν δινουν επαγγελματικα δικαιωματα και ειδικα ενα ΜΒΑ.
Στον ιδιωτικο τομεα..ναι.. θα συνεκτιμηθεί οτι το εχεις
Στο δημοσιο..οχι.. δεν θα σου δωσει παραπανω μορια διοτι δεν το αναγνωριζει το δοαταπ.
 

Μαριαννα190

Νεοφερμένος

Η Μαριαννα190 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δεν ξερω τι εννοεις αναγνωριση..τα μεταπτυχιακα δεν δινουν επαγγελματικα δικαιωματα και ειδικα ενα ΜΒΑ.
Στον ιδιωτικο τομεα..ναι.. θα συνεκτιμηθεί οτι το εχεις
Στο δημοσιο..οχι.. δεν θα σου δωσει παραπανω μορια διοτι δεν το αναγνωριζει το δοαταπ.
Μπήκα στον ΔΟΑΤΑΠ και έγραφε ότι με τη νέα ρύθμιση για τα πανεπιστήμια απ την Κεραμεως τα πτυχία κολλεγίων αναγνωρίζονται κανονικά
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Μπήκα στον ΔΟΑΤΑΠ και έγραφε ότι με τη νέα ρύθμιση για τα πανεπιστήμια απ την Κεραμεως τα πτυχία κολλεγίων αναγνωρίζονται κανονικά
εχω διαφορετικη αποψη.
το Δοαταπ δεν ασχολειτε με τα κολλεγια.
το ΑΤΕΕΝ το κανει αυτο ,,και δεν αναγνωριζει πτυχια....κατι που δεν ειναι αρμοδιο να το κανει.. αλλα αναγνωριζει το δικαιωμα προς εργασια που υπαγορευει το πτυχιο του κολλεγιου.

Η ολη αυτη διαδικασια ειναι ασταθης και υπο συζητηση ,,καθοτι μονο η κεραμεως το υποστηριζει... τα πανεπιστημια και η αντιπολιτευση ειναι ολα αντιθετα.. συν το γεγονος οτι η αγγλια ειναι εκτος ΕΕ.
Και ειδικα αυτο που θες εσυ βασιζεται σε προγραμμα σπουδων του ανοικτου πανεπιστημιου αγγλιας.
 

Μαριαννα190

Νεοφερμένος

Η Μαριαννα190 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εχω διαφορετικη αποψη.
το Δοαταπ δεν ασχολειτε με τα κολλεγια.
το ΑΤΕΕΝ το κανει αυτο ,,και δεν αναγνωριζει πτυχια....κατι που δεν ειναι αρμοδιο να το κανει.. αλλα αναγνωριζει το δικαιωμα προς εργασια που υπαγορευει το πτυχιο του κολλεγιου.

Η ολη αυτη διαδικασια ειναι ασταθης και υπο συζητηση ,,καθοτι μονο η κεραμεως το υποστηριζει... τα πανεπιστημια και η αντιπολιτευση ειναι ολα αντιθετα.. συν το γεγονος οτι η αγγλια ειναι εκτος ΕΕ.
Και ειδικα αυτο που θες εσυ βασιζεται σε προγραμμα σπουδων του ανοικτου πανεπιστημιου αγγλιας.
Κατάλαβα. Θα το ψάξω και θα δω τι θα κάνω.
Ευχαριστώ!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Κατάλαβα. Θα το ψάξω και θα δω τι θα κάνω.
Ευχαριστώ!!
προσωπικη αποψη αν θες την αξιολογεις
αν το βασικο σου πτυχιο κολλα στο ιδιωτικο τομεα κανε οπου θες μαστερ..δημοσιο ή deree
επιδη ομως το βλεπω να κολλα καλυτερα στο δημοσιο ,,τοτε λεω κανε μαστερ στο δημοσιο να παρεις τα μορια.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Όπως ειπώθηκε προηγουμένως, μην περιμένεις αυτό το πτυχίο να σε οδηγήσει κάπου πέρα από το εντελώς αστάθμητο βιογραφικό που εσύ θα στείλεις σε κάποιον ιδιώτη.

Αν σκοπεύεις να το καταθέσεις για θέση στο δημόσιο σαν προσόν το ξεχνάς από τώρα διότι οι διατάξεις αναγνώρισης του ΔΟΑΤΑΠ (αν και όπως είπε ο φίλος Γιάννης από πάνω τα κολλέγια δεν υπάγονται στην δικαιοδοσία του) αλλάζουν κυριολεκτικά από κυβέρνηση σε κυβέρνηση.

Δες το σαν χόμπι και μόνο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top