Μετάβαση από αστυφυλάκων σε άλλα ΑΕΙ

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι αφου βγαλεις την αστυφυλακων μπορεις χωρις πανελληνιες να γραφτεις σε οποια σχολη θες (και συγκεκριμενα στην νομικη εχω ακουσει)
και μπορεις μετα να παρεις αυξησεις απο 100 -400 ευρω bonus και καλα εγκληματολογιας...για νομικη και αλλες πολιτικες επιστημες

οποιος γνωριζει ας παραθεσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι αφου βγαλεις την αστυφυλακων μπορεις χωρις πανελληνιες να γραφτεις σε οποια σχολη θες (και συγκεκριμενα στην νομικη εχω ακουσει)
και μπορεις μετα να παρεις αυξησεις απο 100 -400 ευρω bonus και καλα εγκληματολογιας...για νομικη και αλλες πολιτικες επιστημες

οποιος γνωριζει ας παραθεσει


την αυξηση ξεχνα την δε παιζει με τιποτα..
αλλα μπορεις να μπεις σε σχολες χωρις εξετασεις με καταθεση πτυχιου εφοσον οι σχολες δεχονται χωρις εξετασεις ετσι;:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
λογικα πρεπει να περασεις καποιες εξετασεις.
χωρις να εχω ψαξει το ζητημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
λογικα πρεπει να περασεις καποιες εξετασεις.
χωρις να εχω ψαξει το ζητημα.
Aφου ρε παιδια το ξερω ...ειπαμε δεν μπηκε με εξετασεις ο γνωστος μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
σε αλλη σχολη εννοω.
ισως παλι ειναι περιορισμενες οι θεσεις.
ψαξε στο google σχετικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
την αυξηση ξεχνα την δε παιζει με τιποτα..
αλλα μπορεις να μπεις σε σχολες χωρις εξετασεις με καταθεση πτυχιου εφοσον οι σχολες δεχονται χωρις εξετασεις ετσι;:thanks:

προσωπικά δεν πιστεύω ότι ισχύει για τη νομική αυτό... άμα ήταν έτσι θα πηγαίναν όλοι αστυφυλάκων..:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
προσωπικά δεν πιστεύω ότι ισχύει για τη νομική αυτό... άμα ήταν έτσι θα πηγαίναν όλοι αστυφυλάκων..:bye:

ναι αν μπορουσαν να την περασουν!!! ρωτηστε ποσοι κοπηκαν περυσι στις πτυχιακες τους....:D:D:D

παντος ναι για νομικη υπαρχουν εξετασεις για εισοδο.. αλλα παλι δυσκολα πλεον καποιος παιρνει αποσπαση για τον τοπο που βρισκεται η σχολη που θελει να φοιτηση.. δυσκολα παιδια.. ενας φιλος ειναι στη σαλονικη και πηγαινοερχεται κοζανη.. τεσπα.. αν εχεις λιγο δοντι ολα παιζουν:bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinosf16

Νεοφερμένος

Ο ΚΩΣΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
δηλαδη μπορω να μπω αστυφυλακων, μετα να επιλε3ω μια μικρη σχολη, και οταν τη τελειωσω παιτνω μορια κ γινομαι α3ιωματικος ή αστυνομος [ ο ανωτερος απο τον αστυφυλακα] ;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
δηλαδη μπορω να μπω αστυφυλακων, μετα να επιλε3ω μια μικρη σχολη, και οταν τη τελειωσω παιτνω μορια κ γινομαι α3ιωματικος ή αστυνομος [ ο ανωτερος απο τον αστυφυλακα] ;;;;;;;

μονο απο νομικη μπαινεις μετα αξιωματικων.. τα πτυχια απο αλλες σχολες χρησιμευουν αν θες πχ να δωσεις εξετασεις για αρχιφυλακας (ανωτερος απο αστυφυλακα) το καταθετης και γινεσαι χωρις να γραψεις.
αυξησεις και τετοια δεν υπαρχουν και οχι πτυχια δεν αναγνωριζονται στην αστυνομια ητε προκειται για ξενες γλωσσες ητε για πανεπιστημια κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
προσωπικά δεν πιστεύω ότι ισχύει για τη νομική αυτό... άμα ήταν έτσι θα πηγαίναν όλοι αστυφυλάκων..:bye:
αυτη την Μαλ....θακοτητα την εχουμε ολοι οι ελληνες.....

τι σχεση εχει η κοινη λογικη με το ελληνικο κρατος????:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top