Μαθηματικό vs Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών

elsolar

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
παιδια εχω προβλημα. μου αρεσουν πολυ τα μαθηματικα αλλα και ενδιαφερομαι επισης πολυ για πολυτεχνειο (συγκεκριμενα ηλεκτρολογος μηχανικος ή μηχανικος υπολογιστων). δεν ξερω βεβαια αν θα καταφερω να πιασω ΕΜΠ αλλα αν τα καταφερω θα ειμαι σε τρομερο διλημμα. μακαρι να μπορουσα να κανω και τα δυο. εσεις τι γνωμη εχετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
παιδια εχω προβλημα. μου αρεσουν πολυ τα μαθηματικα αλλα και ενδιαφερομαι επισης πολυ για πολυτεχνειο (συγκεκριμενα ηλεκτρολογος μηχανικος ή μηχανικος υπολογιστων). δεν ξερω βεβαια αν θα καταφερω να πιασω ΕΜΠ αλλα αν τα καταφερω θα ειμαι σε τρομερο διλημμα. μακαρι να μπορουσα να κανω και τα δυο. εσεις τι γνωμη εχετε?
παντως αν πας ημμυ εμπ και διαλεξεις ροη μαθηματικων θα χορτασεις μαθηματικα!σιγουρα σε ολη τη σχολη θα κανεις πανω απο 10 μαθηματα μαθ/κων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Γιατί μόνο ΕΜΠ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Άλλος ένας π αναφέρεται μόνο στο ΕΜΠ.Ban.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ρε ribo, έλεος, ακόμα κι αν κάποιος θέλει να σπουδάσει μαθηματικά θα τον στείλεις ΗΜΜΥ και ροή "Μ"; 10 μαθήματα δε στοιχειοθετούν μαθηματική παιδεία... :P

Και τι κατεύθυνση; και τι άλλες ροές...; Αν ντε και καλά θέλει να σπουδάσει μαθηματικά κάποιος στην Αθήνα, δύο είναι οι σχολές: το Μαθηματικό του Πανεπιστημίου Αθηνών και η ΣΕΜΦΕ του ΕΜΠ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Μαθηματικά με χίλια!!!Μαθηματικό Σάμου ή Ιωαννίνων κατά προτίμηση.Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Εγω παντως ξερω οτι ατομα που θελουν να περασουν σε μια πολυτεχνικη(ή αλλη)σχολη και τελικα(λογω μοριων)πανε μαθηματικο,κανουν χροονια να παρουν πτυχιο.Τεσπα εχεις αρκετο χρονο για να σκεφτεις τι θα ακολουθησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsolar

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εγω παντως ξερω οτι ατομα που θελουν να περασουν σε μια πολυτεχνικη(ή αλλη)σχολη και τελικα(λογω μοριων)πανε μαθηματικο,κανουν χροονια να παρουν πτυχιο.Τεσπα εχεις αρκετο χρονο για να σκεφτεις τι θα ακολουθησεις.

το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω σιγουρα αν η πρωτη μου επιλογη θα ειναι το πολυτεχνειο.
συγκεκριμενα στην αρχη ηθελα μονο μαθηματικο αλλα μετα αρχισα να σκεφτομαι και το αλλο. γι'αυτο αλλοστε ζηταω και την γνωμη σας.
παντως αν γινοταν να παρω και τα δυο πτυχια αυτο θα εκανα, ομως ισως να ειναι λιγο υπεβολικο αυτο, ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Βασικα γινεται.Με δυο τροπους.Ή τελειωνεις τη μια απο τις 2 σχολες και δινεις κατατακτηριες(ειναι πολυ δυσκολο ομως) ή ξαναδινεις πανελληνιες(μαλακια κατα τη γνωμη μου).Μπορεις επισης να τελειωσεις το μαθηματικο και να κανεις μεταπτυχιακο πανω σε καποιο πολυτεχνειακο τμημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Γιατί είναι πολύ δύσκολες οι κατατακτήριες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Βασικά είναι λίγες οι θέσεις και υπάρχει τεράστιος ανταγωνισμός...Άσε που χωρίς φροντιστήρια και τις κατάλληλες σημειώσεις είναι λίγο δύσκολο να πετύχεις βαθμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Και κυρίως χωρίς βύσμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Γιατι παιρνουν παρα πολυ μικρος ο αριθμος των ατομων που παιρνουν οι σχολες με κατατακτηριες (4-5 το πολυ). Επισης εμενα τουλαχιστον οι πανελληνιες μου φαινονται πιο αδιαβλητες. Στις κατατακτηριες νομιζω οτι φαινεται το ονομα στο γραπτο (διορθωστε με αν κανω λαθος). Επισης στις πανελληνιες δεν μπορουν να βαλουν κατι πολυ extreme (θα γινει ντορος αλλιως) ενω στις κατατακτηριες μπορουν να βαλουν ο,τι τους καπνισει και να μην γινει τιποτα.

Εγω παντως αν θελησω ποτε να παω για 2ο πτυχιο θα ξαναδωσω πανελληνιες (για αλλη μια φορα :p) αν βεβαια θα υπαρχει ακομα αυτο το συστημα. Δεν ξερω, θα νιωθω πιο σιγουρος για την αντικειμενικοτητα του αποτελεσματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Βασικά είναι λίγες οι θέσεις και υπάρχει τεράστιος ανταγωνισμός...Άσε που χωρίς φροντιστήρια και τις κατάλληλες σημειώσεις είναι λίγο δύσκολο να πετύχεις βαθμο...

Υπάρχει όντως τέτοιος ανταγωνισμός, τόσοι πολλοί θέλουν δεύτερο πτυχίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Υπάρχει όντως τέτοιος ανταγωνισμός, τόσοι πολλοί θέλουν δεύτερο πτυχίο;
Ω ναι! :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Και το χειρότερο ξέρεις ποιο είναι??? Ότι θέλουν οι περισσότεροι να πάρουν το δεύτερο πτύχιο για να ασχοληθούν αποκλειστικά με αυτό το αντικείμενο ουσιαστικά αχρηστεύοντας το άλλο...Να δεις δικηγορίνες που με κατατακτήριες πάνε στα παιδαγωγικά να τρελαθείς!!! Πάντως αν δεν θες κάτι άσχετο με το αντικείμενο του πρώτου πτυχίου είναι προτιμότερο ένα μεταπτυχιακό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Νταξ οχι απαραιτητα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
επειδη λεγονται πολλες @@ και για να μην παραπληροφορηθει καποιος επισκεπτης λεω τα εξης=στην ημμυ εμπ που γνωριζω παιρνουν 12 απο τει και 5 απο αει!το δυσκολο ειναι να πιασεις την βαση και στα 3 μαθηματα που δινεις παρα ο ανταγωνισμος!καθως συχνα οι θεσεις δεν καλυπτονται!
επισης μπαινεις στο δευτερο ετος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Και το χειρότερο ξέρεις ποιο είναι??? Ότι θέλουν οι περισσότεροι να πάρουν το δεύτερο πτύχιο για να ασχοληθούν αποκλειστικά με αυτό το αντικείμενο ουσιαστικά αχρηστεύοντας το άλλο...Να δεις δικηγορίνες που με κατατακτήριες πάνε στα παιδαγωγικά να τρελαθείς!!! Πάντως αν δεν θες κάτι άσχετο με το αντικείμενο του πρώτου πτυχίου είναι προτιμότερο ένα μεταπτυχιακό..

Περίεργα πράγματα, γιατί δεν ξαναδίνουν και περνάνε 5 χρόνια στη Νομική δεν καταλαβαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Πολύ απλό...πας Εφαρμοσμένων μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών στο ΕΜΠ... Έτσι έχεις και μαθηματικά και πολυτεχνείο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top