Μαθηματικά - Πανελλαδικές 2022

Guest 293311

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά είμαι Τρίτη λυκείου και λόγο οικονομικής αδυναμίας δεν μπορώ να πάω φροντιστήριο. Τα πάω τέλεια στα οικονομικά και την πληροφορική. Έκθεση βγάζω ότι μπορώ από το σχολείο....στα μαθηματικά είμαι στόκος και δεν έχω σκοπό να κάτσω να διαβάσω για να γράψω καλά λόγο το ότι έχω λίγο καιρό για να αναπληρώσω τόσα πολλά κενά και να βγάλω την ύλη της 3ης. Οποτε σκέφτηκα αν υπάρχουν κάποια βασικά πράγματα που μπορώ να μάθω θεωρία και αποδείξεις χωρίς να χρειαστεί να κάνω πράξεις και να μαζέψω κάποιες μονάδες. Αν υπάρχουν μπορεί κάποιος να μου πει να τα εξαντλήσω μπας και βγάλω καμιά παραπάνω μονάδα;;
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Παιδιά είμαι Τρίτη λυκείου και λόγο οικονομικής αδυναμίας δεν μπορώ να πάω φροντιστήριο. Τα πάω τέλεια στα οικονομικά και την πληροφορική. Έκθεση βγάζω ότι μπορώ από το σχολείο....στα μαθηματικά είμαι στόκος και δεν έχω σκοπό να κάτσω να διαβάσω για να γράψω καλά λόγο το ότι έχω λίγο καιρό για να αναπληρώσω τόσα πολλά κενά και να βγάλω την ύλη της 3ης. Οποτε σκέφτηκα αν υπάρχουν κάποια βασικά πράγματα που μπορώ να μάθω θεωρία και αποδείξεις χωρίς να χρειαστεί να κάνω πράξεις και να μαζέψω κάποιες μονάδες. Αν υπάρχουν μπορεί κάποιος να μου πει να τα εξαντλήσω μπας και βγάλω καμιά παραπάνω μονάδα;;
Ο καιρός δεν είναι λίγος σε καμία περίπτωση αν τον μοιράσεις σωστά. Επιπλέον υπάρχει αρκετό υλικό στο ίντερνετ για όλα τα μαθήματα (π.χ studyforexams) που μπορεί να σε βοηθήσει, και ό,τι δεν καταλαβαίνεις από το διάβασμα μόνη σου μπορείς να το παρακολουθήσεις στο γιουτιούμπ. Τουλάχιστον αυτά κάνει η κολλητή μου η οποία δεν μπορεί να ανταπεξέλθει οικονομικά για φροντηστήρια. Και ας μην ξεχνάμε τις επιτυχίες ατόμων που δεν πήγαν φροντηστήριο αλλά με την δική τους προσπάθεια έγραψαν άριστα. Καλή σου επιτυχία ❤❤
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Μπορείς να βασιστείς και σε κάποιο βοήθημα του εμπορίου (πχ Παπαδάκη / Σαββάλας).
Αν δεν κάνω λάθος και δεν έχει αλλάξει κάτι σε σχέση με το 2019, κάτι standard που πέφτει είναι μία απόδειξη στο Α' Θέμα, που είναι συγκεκριμένες οι αποδείξεις που έχεις να μάθεις - παπαγαλίσεις.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
Μπορείς να βασιστείς και σε κάποιο βοήθημα του εμπορίου (πχ Παπαδάκη / Σαββάλας).
Αν δεν κάνω λάθος και δεν έχει αλλάξει κάτι σε σχέση με το 2019, κάτι standard που πέφτει είναι μία απόδειξη στο Α' Θέμα, που είναι συγκεκριμένες οι αποδείξεις που έχεις να μάθεις - παπαγαλίσεις.
με εξαιρεση την περσινη που ηταν στο μοτιβο των παλιων ετων απο το 2017 προσπαθουν το πρωτο θεμα να το κανουν πιο περιπλοκο εντος εισαγωγικων βαζοντας σωστα λαθος με αιτιολογηση που ναι μεσα απο το βιβλιο βεβαια και να μειωσουν τον παραγοντα τυχη-αντιγραφη!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top