Κόπηκα σε μαθημα

aekaras 21

Νεοφερμένος

Ο aekaras 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Μολις έδωσα και κόπηκα πιθανότητες . 1ο εξάμηνο.

Θέλω να ξέρω αν θα φαίνεται στο πτυχίο ( ακόμα και στην αναλυτική βαθμολογία ) ότι χρειάστικε να ξαναδώσω και δεύτερη φορά .
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Φαίνεται.
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Μολις έδωσα και κόπηκα πιθανότητες . 1ο εξάμηνο.

Θέλω να ξέρω αν θα φαίνεται στο πτυχίο ( ακόμα και στην αναλυτική βαθμολογία ) ότι χρειάστικε να ξαναδώσω και δεύτερη φορά .
Φαίνεται η εξεταστική περίοδος που το πέρασες και όχι πόσες φορές το έδωσες
 

aekaras 21

Νεοφερμένος

Ο aekaras 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ο βαθμός με τον οποιο δεν πέρασα το μαθημα ( δηλαδη 4 ) επηρεαζει τον μεσο ορο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ευχαριστω για τις απαντησεις .
 

Αναστασία197

Νεοφερμένος

Η Αναστασία197 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ο μέσος όρος υπολογίζεται βάσει των ΠΕΡΑΣΜΕΝΩΝ μαθημάτων.
 

Αναστασία197

Νεοφερμένος

Η Αναστασία197 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Όταν το περάσεις, τότε θα μετράει στον βαθμό πτυχιου.
Μέχρι να το περασεις δεν υπολογίζεται
 

aekaras 21

Νεοφερμένος

Ο aekaras 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
αρα μετραει μόνο ο βαθμός με το οποίο το πέρασα το μάθημα και οχι οι άλλοι που δεν το πέρασα . Τελευταία ερώητηση για να ειμαι 100% σιγουρος !
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακόμα μία μέρα που κανείς στη δουλειά δε μου ζήτησε την αναλυτική μου βαθμολογία 😋
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
κοιτα να δεις.καποιες σχολες τα βαζουνε ολα στο κολπο,καποιες ολες μονο τις επιτυχιες.εχω την αισθηση οτι αν θες να πας καπου σοβαρα στο εξωτερικο μπορεις να ζητησεις μια που να χει μονο τα περασματα.ο φιλος μου ο ιωαννης μπορει να σε κατατοπισει καλυτερα.οσο για το μεσο ορο ενταξει προφανως δεν μετραει.αν ηταν ετσι δε θα παιρνε κανεις πτυχιο γτ αν υπολογιζονταν ολα τα τριαρια και οι ασσοι θα βγαινε μεσος ορος το 3.
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Πράγματι, ίσως ο βαθμός πτυχίου να μην παίζει σημαντικό ρόλο κατά τη διεκδίκηση μιας θέσης εργασίας. Είναι ωστόσο αρκετά σημαντικός για τις αιτήσεις σε μεταπτυχιακά προγράμματα, ενώ σε μερικά απαιτείται και αναλυτική βαθμολογία, ώστε να διαπιστωθεί το επίπεδο του υποψηφίου σε μαθήματα σχετικά με την ειδίκευση που επιθυμεί να ακολουθήσει. Ακόμη, σε περίπτωση που κάποιος στοχεύει σε υποτροφίες για σπουδές, για τις οποίες ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος, είναι αυτονόητο ότι απαιτείται πολύ υψηλός μέσος όρος.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Ακόμα μία μέρα που κανείς στη δουλειά δε μου ζήτησε την αναλυτική μου βαθμολογία 😋

Bασικά κανείς δεν με ρώτησε για τους βαθμούς πτυχίου. Τζάμπα τα 65 ευρώ μετάφραση. :tongue:

κοιτα να δεις.καποιες σχολες τα βαζουνε ολα στο κολπο,καποιες ολες μονο τις επιτυχιες.εχω την αισθηση οτι αν θες να πας καπου σοβαρα στο εξωτερικο μπορεις να ζητησεις μια που να χει μονο τα περασματα.ο φιλος μου ο ιωαννης μπορει να σε κατατοπισει καλυτερα.οσο για το μεσο ορο ενταξει προφανως δεν μετραει.αν ηταν ετσι δε θα παιρνε κανεις πτυχιο γτ αν υπολογιζονταν ολα τα τριαρια και οι ασσοι θα βγαινε μεσος ορος το 3.

Για το εξωτερικό όπως έχω ξαναπει, το Ελληνικό Πανεπιστήμιο εκδίδει βαθμολογία για χρήση εξωτερικού όπου:
- υπογράφει μόνο ο αντιπρύτανης (για λόγους apostille στη συνέχεια)
- αναφέρονται μόνο οι βαθμοί περασμένων μαθημάτων, δηλαδή, μόνο οι επιτυχείς εξετάσεις ανά μάθημα

Η βαθμολαγνεία είναι μόνο για την Ελλάδα.
 
Top